Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

fikir alışverişi (1 Kullanıcı)

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm arkadaşlar ben bu siteyi bulalı cok kısa bi süre oldu sizden fikirlerinizle bana yardımcı olmanızı istiyorum.ben 1 ay öncesine kadar çok pis işlerle ugrasıyodum yani allahın bile kuranda lanetledigi işlerle ugrasıyodum kısacası bu söz yeterlidir.bugune kadar yaptıgım işlerin cok kotu oldugunu bildigim halde kendimi engelleyemiyordum.ama 1 ay önce birşeyler oldu ve içimde inanılmas bir korku basladı ben 18 yasındayım ve ölümümün yaklastıgı gibi bi duygu var içimde anlam veremiorum ve ölümden korkmuyorum ama allahın huzuruna bu kadar gunahla cıkmaktan korkuyorum.ve 1 ay önce bu olaylar bu korku basladıgından beri namaz kılmaya basladım tevbe de ettim inşşallah allah kabul eder ama bi sorunum var namaz kılıyorum kuranda ögreniyorum allahın izniyle ama şeytan denen yaratık beni cok zorluyo namaz kılmamak için ve genellikle namazlarımı kaza yapıorum halbuki müsaitim kılmaya ve ben cok korkuyorum her an eski halime dönecegimden bana yardımcı olun allah rızası için ne yapabilirim ben bu şeytanı nasıl yenebilriim ne tür zikirler çekebilirim bana yardım edin!!!

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşim
öncelikle şunu söylemeliyim ki
Rabbim içten tövbe eden kullarını affedeceğini müjdeliyor
o yüzden bol bol tövbe et
namaz kılmaman için şeytan muhakkak görevini yapıp seni engellemeye çalışacak
ama şeytanı yenmek bizim elimizde sık sık besmele çek

"la havle vela guvvete illa billahil aliyyül azim"
bu tesbihat 99 derde devadır ve sana rahatlık verir şeytanı da uzaklaştırır.

"la ilahe illallahü vahdehüla şerikeleh lehül mülkü velehül hamdü vehüve ala külli şeyin kadir"
bu tesbihatı da günde 100 defa okursan o gün akşama kadar şeytandan korunursun

sen gerçekten inanıp tövbe edersen eski yaşantına dönmezsin merak etme
selam ve dua ile kardeşim

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykumselam kardeşim...Rabbim yar ve yardımcın olsun inşallah..zor bir süreç seninki çünkü şeytan öncesinde her istediğinde yaptırırken şimdi bir anda ona karşı geliyorsun ve elbetteki seninle çok uğraşacaktır. korkman iyiye delalet bu dünyada korkan ahirette korkmaz bu dünyada korkmayan ise ahirette korkanlardan olacaktır. şeytanı başından savmanın ilk yollarından biri namaz. şeytan en çok namazı vaktinde kılanları sevmez. onu uzaklaştırmak için inşallah namaza sıkı sıkı sarılın. zamanla inşallah Rabbimin yardımıyla ve sizin de iradenizle şeytanı yenersiniz..Allah'a emanet olun...sürçü lisan ettiysem affola

Selam ve Dua ile

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
korkunun yanında umut da olsun içinde. zaten Allah'a inanmak da böyle birşeydir hem korkup hem sonsuz emin olmak. Hz. Ömer bile zamanında kızını gömen biriyken tövbesiyle dünyada cennetle müjdelenenerden olmuştur.
Rabbim bizden günahsızlık istemiyor. Sadece içen özürler bekliyor. bizi ondan uzaklaştıran günahlarımız çokluğu değil, özürlerimizin azlığıdır.

Rabbim tüm günahlarımızı affeylesin. Bizi Kendine yaraşır kul Habib'ine yaraşır ümmet eylesin

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaslar allah razı olsun hepinizle cennette görüşmek ümidyle

tubae

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm arkadaşlar ben bu siteyi bulalı cok kısa bi süre oldu sizden fikirlerinizle bana yardımcı olmanızı istiyorum.ben 1 ay öncesine kadar çok pis işlerle ugrasıyodum yani allahın bile kuranda lanetledigi işlerle ugrasıyodum kısacası bu söz yeterlidir.bugune kadar yaptıgım işlerin cok kotu oldugunu bildigim halde kendimi engelleyemiyordum.ama 1 ay önce birşeyler oldu ve içimde inanılmas bir korku basladı ben 18 yasındayım ve ölümümün yaklastıgı gibi bi duygu var içimde anlam veremiorum ve ölümden korkmuyorum ama allahın huzuruna bu kadar gunahla cıkmaktan korkuyorum.ve 1 ay önce bu olaylar bu korku basladıgından beri namaz kılmaya basladım tevbe de ettim inşşallah allah kabul eder ama bi sorunum var namaz kılıyorum kuranda ögreniyorum allahın izniyle ama şeytan denen yaratık beni cok zorluyo namaz kılmamak için ve genellikle namazlarımı kaza yapıorum halbuki müsaitim kılmaya ve ben cok korkuyorum her an eski halime dönecegimden bana yardımcı olun allah rızası için ne yapabilirim ben bu şeytanı nasıl yenebilriim ne tür zikirler çekebilirim bana yardım edin!!!

bu sıtede ol kardeşim devamlı gır hersey mevcut burda devamlı takıp et oku arastır allah yardımcın olsun.......

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
evet bundan sonra öle yapıcam krdsim zaten aeo

emretorun

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum Kardeşim ilk önce doğru yoldasın..Allahın izniyle bu yoldan ayrılmazsın inşaallah.Bu siteye ve bunun gibi sitelere daha çok girmeni tavsiye ederim.Hatasız kul olmaz önemli olan tevbe etmek.

"Şüphesiz siz günah işlemeyen bir kavim olsaydınız Allah sizi toptan helak edip yerinize günah işleyen ve ardından da tevbe eden bir kavim yaratırdı."
Şeytandan kurtulmak için;
Kim sabahleyin en’am suresinin ilk üç ayetini okursa ALLAH o kimsenin emrine meleklerini verir ve onları şeytana karşı korurlar.

EN´ÂM Suresi
1-Elhamdu lillâhillezî halakas semâvâti vel arda ve cealez zulumâti ven nûr(nûra), summellezîne keferû bi rabbihim ya’dilûn(ya’dilûne).
2-Huvellezî halakakum min tînin summe kadâ ecelâ(ecelen), ve ecelun musemmen ındehu summe entum temterûn(temterûne).
3-Ve huvellâhu fîs semâvâti ve fîl ard(ardı), ya’lemu sirrakum ve cehrekum ve ya’lemu mâ teksibûn(teksibûne).

En’am suresinin ilk üç ayetinin anlamı;
“1)Hamd gökleri ve yeri yaratan karanlıkları ve aydınlığı var eden ALLAH’a mahsustur.sonrada Hakkı tanımayanlar bunları kendilerini yaradana denk tutuyorlar.2)O , öyle bir HALIK’ tır ki sizi bir çamurdan yarattı.Sonra bir ecel takdir etti.adı konulmuş bir ecelde O ‘nun nezdindedir.Sonrada siz hala şüphe ediyorsunuz.3)göklerdede yerdede ALLAH O ‘dur.O sizin içinizdekileri de bilir, dışınızıda ilerde neler yapacağınızı da.”

Aynı zamanda "Kim sabah namazını cemaatle kılar ve namaz kıldığı yerde oturarak EN´ AM Süresinin başından üç ayet okursa Allah bu sebeple ona yetmiş melek görevlendirir. Bunlar kıyamete kadar Allah´ı tesbih ve okuyan kişiye istiğfar ederler". selam ve dua ile

huzurpınarı

Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle hoşgeldin kardeşim en önemlisi hatalarının farkına varmışsın yani bi yerden başlamaya karar vermişsin önemli olanda buna inanıp kabul etmen olmuş.RABBİM yardımcın olsun şeytanın şerrinden vesvesesinden korusun inş.

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
allah hepinizden razı olsun fikirleriniz benim için çok önemliydi cok saolun allaha emanet olun

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
İNANDIM DE VE DOSDOĞRU YÜRÜ...Allahcc yar ve yardımcınız olsun...BESMELE...SELAM...DUA...

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun krdsim inşallah.

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim bütün müslümanları yolundan ayırmasın kendisine layık bir kul rasülüne layık bir ümmet olmayı nasib etsin inşaallah .....

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com

Aleyküm selam kardeşim.Allahü teala yardımcınız olsun.Tövbe etmekle alakalı alttaki linki okumanızı tavsiye ederiz.
Tevbe edilen günah affedilir .:.: www.dinimizislam.com :.:.
Zaman zaman insana bu gibi düşünceler gelir.Siz doğruluğa yönelmişsiniz.Cenab-ı Hak kalbinize bu korkuyu vermiş ve doğruyu bulmuşsunuz.Dünya hayatı pek kısadır.Bunu fırsat bilip ahirete sermaye yapmalıdır.Hayırlı işin manisi çoktur.İlmin,namazın,Kur'an-ı Kerim öğrenmek te böyledir.İnsanın ahiretini yıkmaya çalışan sadece şeytan değildir.Nefs,Kötü arkadaş da bunu yapmak ister.Din düşmanlarının dergileri gazeteleri,mecmuaları ve din adı altında piyasaya sürülen zındıklarda cabasıdır.Doğruyla yanlışı ayırd etmek zordur ahir zamanda.Eğer bu sözümüze kulak verirseniz faydanızadır.Size din büyüklerinin kitaplarını okumayı tavsiye ederiz.Kurtulmak için kurtulanlarla beraber olmak lazımdır.Alttaki linkteki kitap İmam-ı Rabbani hazretlerinin Mektubat kitabıdır.Din büyüklerinden Seyyid Abdülhakim arvasi (Kuddise Sirruh)İslam kitaplarının en üstünü Kur'an-ı Kerim ve Hadis Kitaplarından sonra Mektubatdır buyurmuş.Link alttadır.22.Mektuptan başlamanızı tavsiye ederiz.Mübarek olsun.
08-Mjdeci Mektblar
Ayrıca Osman ünlü hocanın sohbetleri de eşsiz güzellikte ruhlara tesir eder.Bunu da tavsiye ederiz.Selametle kalın..
Gönül Pınarı Arşivi .:.: www.osman-unlu.com :.:.

nihal

Kayıtlı Kullanıcı
S.a..ben nihal siteye yeni üye oldum bana yardımcı olurmusunuz

acmiyy

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum selam kardesim Allah yardimciniz olsun dualarimizda sizide unutmayiz insallah Allaha emanet selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt