Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Fatiha Süresini Okumanin Fazileti (1 Kullanıcı)

alsancak-esma

Kayıtlı Kullanıcı
Resul-i Ekrem-sallallahu aleyhi ve sellem-Aziz ve celil olan Allah-u Teâlâ'dan şu Kudsi Hadisi şerifi naklediyor:
"Fatiha'yı kendimle kulum arasında ikiye böldüm.Yarısı benim,yarısı da kulumundur.Kulumun istediği hakkıdır,kendisine verilecektir."
Resul-i Ekrem-sallallahu aleyhi ve sellem-Efendimiz bunu şöyle beyan ediyor:
"Bir kul' Elhamdü Lillâhi Rabbil Âlemin'dediği zaman Allah-u Teâlâ 'Kulum bana hamdetti.'buyurur.
Kul 'Errahmanirrahim' dediği zaman Allah-u Teâlâ 'Kulum beni umumi ve hususi mânâda olan merhametle andı,beni övdü,sena etti.'buyurur.
Kul'Maliki yevmiddin'dediği zaman Allah-u Teâlâ Kulum beni tâzim etti,saygı gösterdi,beni büyük tanıdı.'buyurur.
Kul 'İyyake na'büdü ve iyyâke nestain'deyince Allah-u Teala 'Bu benimle kulum arasındadır.(İbadet kuluma,yardım da bana aittir.)Kulumun isteği verilecektir'buyurur.
Kul'İhdinassıratal müstakim sıratellezine en amte aleyhim,ğayril-mahdubi aleyhim veleddalliyn.'dediği zaman Allah-u Teâlâ 'Bu dilek kula aittir,ona istediği verilecektir.'buyurur."
(Ahmed bin Hanbel)

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
s.a ALLAH RAZI OLSUN...

Namaz1

Kayıtlı Kullanıcı
çok Gzel Bi Açiklama Olmuş. Ağzina Sağlik. Allah Razi Olsun...

selenny

Kayıtlı Kullanıcı
ellerine yüreğine sağlık sağlıcakla allaha emanet ol ....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt