Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

FATİHA İLE İLGİLİ BİR SORU (1 Kullanıcı)

muberra

Kayıtlı Kullanıcı
HAYIRLI CUMALAR HERKESE. BEN EĞER BİLGİSİ OLAN VARSA BİRŞEY ÖĞRENMEK İSTİYORUM. BİR DİLEĞİ OLAN KİŞİ TESBİHLE HER DEAFINDA BAŞA DÖNEREK TEKRARLANAN "DÖN ELHAM" DİYE TABİR EDİLEN FATİHA SUREİNİ OKURSA ALLAHIN İZNİYLE DUASI KABUL OLURMUŞ. BUNU BİR ARKADAŞIMDAN DUYDUM. BUNUN ASLI VAR MI?

erkan1453

Kayıtlı Kullanıcı
RE: FATİHA İLE İLGİLİ BİR SORU

Selamın Aleyküm.Dinimiz İnanç dinidir.Ben şunu bilirim Mevladan ne dilersen o sana onu verir.Vermez ise bil ki bu senin için en hayırlısıdır.Bunun için şu kadar dua okumak ya da şu sureyi bu kadar tekrarlamak diye birşey olacağını sanmıyorum.Bir defa bile dua etsen ama inanarak ama yürekten Mevlanın izniyle tüm dileklerin gerçek olur

emina3434

Kayıtlı Kullanıcı
mubera arkadaşım dolaşırken bu siteye rasladım senin yazını görüdm inan sana cevap yazmak için üye oldum dedin fatihayla tesbihi dönmek ve başa dönerek yapılıyo ve sona kadar yani tesbihi bitirene kadar başa dönüp ilerliyosun aynı şeyden bahsediyosak ben bu tesbihi bi arkadaşımdan öğrenmişdim ve nazaman hangi hayırlı şeyim için istediysem oldu hemde tesbih bitemeeden zaten kuranda fatihayla açılmazmı fatihayla yapılan dualar kabul olmazmı innarak okudun herşey sana dönmezmi zaten bu tesbihde fatiha sayısını tam biz bilemiyoruz alah bilir kendine iyi bak arkadaşım hoşçakal mutlaka yap bu tesbihi fatihayı

ceydasus

Kayıtlı Kullanıcı
çok acil ,lütfen biliyorsanız cevap verin

çok acil ,lütfen biliyorsanız cevap verin

merhaba ben yeni üyeyim.ve bu tesbihle dön elham denilen duayı Allah rızası için yapmaya başladım fakat karıştıryorum.sizden ricam bu toplam kaç fatiha eder ?bileniniz varsa lütfen yardımcı olun.Allah razı olsun

Mutlu Kul

Kayıtlı Kullanıcı
selam aleyküm merak ettim nasıl oluyo açıklarmısınız yani tam anlamadım

Mutlu Kul

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar nasıl okunuyo lütfen söylermisiniz..?

emina3434

Kayıtlı Kullanıcı
fatihayı tesbihle niyet edip başlanır ilk boncuk fatiha okunur sonra geri dönüp aynı boncuk fatiha okunur başa dönmüş oldun yeni başlamış gibi baştan aynı boncuk fatiha okunur ikinci boncuk alınır oda fatiha okunur şimdi döndür elinde çekğin boncukalrı geri başa doru bidaha tek tek oku başa geldiğinde yine okuya okuya 3 üncü boncuğa okuyup ordan da geri dönüyosun yani ilerlerken bir boncuk attığında okuyup onları geri okuyarak dönüyosun iğne takarsan geri döndüğün yere karıştırmasın

simones

Kayıtlı Kullanıcı
Dön Elham Sayısı

Dön Elham Sayısı

Kaç adet okunduğunu soran arkadaşa cevap olsun diye yazıyorum. Geç gördüm bu konuyu, ama umarım işinize yarar. Toplam 4850 adet ediyor...

selimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
HAYIRLI CUMALAR HERKESE. BEN EĞER BİLGİSİ OLAN VARSA BİRŞEY ÖĞRENMEK İSTİYORUM. BİR DİLEĞİ OLAN KİŞİ TESBİHLE HER DEAFINDA BAŞA DÖNEREK TEKRARLANAN "DÖN ELHAM" DİYE TABİR EDİLEN FATİHA SUREİNİ OKURSA ALLAHIN İZNİYLE DUASI KABUL OLURMUŞ. BUNU BİR ARKADAŞIMDAN DUYDUM. BUNUN ASLI VAR MI?

Fatiha, dua niyeti ilede okunabilir..Ancak; illâki kabul olunacak diye bir şart yok..Bütün dualar böyledir..Mevlana ne diyordu mesnevide, ''Kardeş sen dua etmeye devam et, kabul olmuş olmamış sana ne''

Birde bu ''Dön Elham'' sözünü ilk defa duyuyorum...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt