Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Farkında Olmalı İnsan... (1 Kullanıcı)

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Farkında Olmalı İnsan...
Kendisinin, Hayatın Olayların, Gidişatın Farkında Olmalı.
Farkı Fark Etmeli, Fark Ettiğini De Fark Ettirmemeli Bazen... Bir Damlacık Sudan Nasıl Yaratıldığını Fark Etmeli. Anne Karnına Sığarken Dünyaya Neden Sığmadığını Ve En Sonunda Bir Metre Karelik Yere Nasıl Sığmak Zorunda Kalacağını Fark Etmeli. Şu Çok Geniş Görünen Dünyanın, Ahirete Nispetle Anne Karnı Gibi Olduğunu Fark Etmeli. Henüz Bebekken 'Dünya Benim!'Dercesine Avuçlarının Sımsıkı Kapalı Olduğunu, Ölürken De Aynı Avuçların 'Her Şeyi Bırakıp Gidiyorum İşte!' Dercesine Apaçık Kaldığını Fark Etmeli. Ve Kefenin Cebinin Bulunmadığını Fark Etmeli. Baskın Yeteneğini Fark Etmeli Sonra. Azraillin Her An Sürpriz Yapabileceğini, Nasıl Yaşarsa Öyle Öleceğini Fark Etmeli İnsan Ve Ölmeden Evvel Ölebilmeli. ? Hayvanların Yolda Kaldırımda Çöplükte Ama Kendisinin Güzel Hazırlanmış Mükellef Bir Sofrada Yemek Yediğini Fark Etmeli. Eşref-İ Mahlûkat (Yaratılmışların En Güzeli) Olduğunu Fark Etmeli. Ve Ona Göre Yaşamalı. Gülün Hemen Dibindeki Dikeni Dikenin Hemen Yanı Başındaki Gülü Fark Etmeli. Evinde 4 Kedi 2 Köpek Beslediği Halde Çocuk Sahibi Olmaktan Korkmanın Mantıksızlığını Fark Etmeli. Eşine 'Seni Çok Seviyorum!' Demenin Mutluluk Yolundaki Müthiş Gücünü Fark Etmeli. Dolabında Asılı 25 Gömleğinin Sadece Üçünü Giydiğini Ama Arka Sokaktaki Komşusunun O Beğenilmeyen Gömleklere Muhtaç Olduğunu Fark Etmeli. Zenginliğin Ve Bereketin Sofradayken Önünde Biriken Ekmek Kırıntılarını Yemekte Gizlendiğini Fark Etmeli. FARK ETMELİ. Ömür Dediğin Üç Gündür, Dün Geldi Geçti Yarın Meçhuldür, O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür,O Da Bugündür.

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Evet farketmeli insan günde isteyerek veya istemeyerek kaç kişinin kalbini incitmiş, farketmeli insan her anını ALLAHı zikrederek geçirmektense boş şeylere kapılıp bir yaprak gibi savrulduğunu, farketmeli insan çocukluğunu, gençliğini ve yaşlılığını, farketmeli ki zamanın hiç ara vermeden ilerlediğini ve her geçen saniye ölüme biraz daha yaklaştığını, farketsin ki zaman en bütyük hazinedir sözünün anlamını anlayabilsin...

ALLAH razı olsun
ALLAHa emanet olunuz...
selamünaleyküm...

Rabia-Adeviye

Kayıtlı Kullanıcı

Bugün rabbimin bana verdiği nefesi minnetle alıyorum ve bu nefesle yaşadığımın farkındayım.

Günümün huzurlu geçeceğini biliyorum ve bunun için elimden gelenin en iyisini yapacağımın farkındayım.

Neşeliyim ve bu neşemi kimse değiştiremez seçimlerimin bana ait olduğunun farkındayım.

Bana gelen keyifsizlikleri çözüme odaklanarak çözebileceğimin farkındayım.

Her geçen gün isteklerimin gerçekleşeceğinin farkındayım.

Sevgimin gücünü biliyorum ve bunu tüm canlılara dağıtabileceğimin farkındayım.

An'da kalmayı ve an'larımı mutlulukla yaşayacağımı biliyorum ve farkındayım.

Düşüncelerimle beni yöneten beynimi artık benim yöneteceğimin bilincinde ve farkındayım.

Düşüncelerimin yaşamımı şekillendirdiğini negatif veya pozitif olayların benim düşüncelerimin ürünü olduğunun farkındayım.

Başkalarının düşünce söz ve eylemlerinden ben istemedikçe etkilenmiyeceğimin farkındayım.

Çalışırken son derece istekli ve heyecanlı olabileceğimin, işimin kendi seçimim olduğunun farkındayım.

Hergün ve Bugün daha başarılı daha mutlu daha huzurlu ve sağlıklı olarak yaşayacağımın farkındayım.

Fobilerimden endişe ve korkularımdan alınganlık stres ve öfke kızgınlık duygularımdan kurtulmam için çözüm olacak herşeyi araştırabileceğimin / yapabileceğimin farkındayım.

Evimde ve işimde sadece zevk ve keyifle çalışmak, yaşamak için, yapabileceğimin en iyisini yaptığımın farkındayım.

Sigarayı istersem bırakabileceğimin ve daha sağlıklı bir yaşam biçimi için adanmışlık gerektiğinin bilincinde ve farkındayım.

İletişim kazalarında her insanın farklı olduğunun ve bunu düzeltmek için kendimden başlamam gerektiği bilincinde ve farkındayım.

Eğer istersem çocuklarımın/arkadaşlarımın/eşimin/ dostlarımın/ müşterilerimin benimle çok uyumlu olabilecekleri ve bu uyumu istediğimin farkındayım.

Ayrılıklarda, kayıplarda geçmişi geride bırakmaya (an'da kalmak) yeni bir yaşama başlamaya şu an karar verdiğimin farkındayım.

Bugün ve bugünden sonraki günler kendimi ve başkalarını bağışlayacak yollar bulacağımın farkıdayım.

Hedeflerim var ve hedeflerimden başka yerlere ilgimi dağıtmayacağımın farkındayım.

Adanmışlık, azim, karalılık, neşe, dikkat, an'da kalmak, huzur sağlık yaşamımın en önemli bölümü ve bu ruh halimi eğer istersem pozitif bakış açısıyla sonsuza dek sürdüreceğimin farkındayım.

Çocuklukta bana öğretilen, gördüğüm, duyduğum, taddığım, işittiğim, dokunduğum herşeyin yüzde yüz doğru olmadığının ve doğrumu bulacağımın farkındayım.

Gerçek dışı konuşmalar, dedikodu, kavga, haksızlık, yargılamalar yaptığım takdirde bunun başkalarına zarar verebileceğinin bilincinde ve farkındayım.

Manevi inançlarımın olması gerektiği gibi olduğunun farkındayım.

Kendini sevmenin fiziki bakımdan çok, ruhsal bilgelik olduğunun farkındayım.

Ne ekersem onu biçeceğimi biliyorum ve farkındayım.

Şu an yaşamımı değerlendirmeye alacağımı, neyi isteyip neyi istemediğimin farkındayım.

Seçimlerimin sonuçlarına katlanacağımın bir başka suçlu aramayacağımın bilincinde ve farkındayım.

Başkalarıyla iletişimimde dilimi daha dikkatli kullanmam gerektiğinin farkındayım.

Dünyaya ekolojik dengeye daha duyarlı olmak istediğimin doğaya önem vermem gerektiğinin bilincinde ve farkındayım.

Bir konu hakkında kitap okuyarak, gezerek, araştırarak daha net bilgiye ve fikire sahip olacağımın farkındayım.

Farkındalığımın artması için her anımı kontolum altına alacağımın farkındayım.

Yalnız olmadığımınfarkındayım.

Ne kadar uğraştırıcı gelse de farkındalık çalışmalarımı yapıp eğer kendi gelişimim ve isteklerim için adanmışlık yaşarsam mutlu olacağımın farkındayım.

Ve bir müslüman olduğumun Allah(c.c)'ın emrettiği gibi yaşamam gerektiğinin farkındayım.

Kendimin ,etrafımdakilerin,canlı ve cansız her şeyin farkındayım.

Ve tüm bunların bana rabbimin hediyesi olduğunun farkındayım..

Allah(c.c)razı olsun selametle

kısmen alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt