Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Faiz bu kadar mı kolay!!! (1 Kullanıcı)

essin

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim.
Bizlere kalemle yazı yazmayı öğreten din gününün sahibi Rahman ve Rahim olan Allah’a hamd olsun. Salât ve selam peygamber efendimize, onun al ve ashabına ve kul olma manasında gayret eden tüm mü’min kardeşlerimizin üzerine olsun.
Muhterem kardeşlerim Allah'a hamd ve nebiler nebisine salât ve selamla söze başlamış olmam elbette ki imani konuda âli bir derecede olduğumu göstermez. Develer ve katırlar yüküyle günahlarım varken bu konularda kelam etmek haddime değildir. Burada bulunmamın sebebi de kalbimdeki bu kir ve pastan dolayıdır.
Sözü çok fazla uzatmayacağım. İstanbul’da ikamet etmekteyim. Kirada oturuyorum. Her ay 500 lira kiraya veriyorum. O Aziz ve Celil olan Allah’a şükürler olsun ki daimi bir işim var ve kirayı ödeyebiliyorum. Rabbim geçim sıkıntısı çeken ümmeti Muhammed’e yardım etsin inşallah.
Şimdi asıl konuya gelmek istiyorum. Şu kiradan kurtulmak kendimize ait bir evde oturmak ve kiraya verdiğimiz paralarla daha hayırlı şeyler yapmak hesabıyla bir ev almak için araştırmalara koyuldum. Ancak işler gerçekten çok vahim. Üzüldüm. Yüzde doksanına yakın Müslüman’ın yaşadığı bir ülkede KREDİYE yani kısacası FAİZE bulaşmadan alabileceğim bir kümes dahi bulamadım. Hangi kapıya dayandıysam ne yazık ki Siyonizm’in modern sömürü sistemi olan KREDİ. Şimdi soruyorum MUHTEREM kardeşlerim. Bu mudur Müslümanlık? Bu mudur Allah’a kulluk? Allah korkusu olan tek bir müteahhidimiz yok mu? Milyon dolarlarla oynayan ve camilerden hiç çıkmayan o muhterem zenginlerimiz nerede? Faiz ile ilgili o dehşetli ayet ve hadisleri sıralamayacağım. Çünkü hemen hemen herkes az çok biliyor zaten. Bir müslümanı açıkça günahların en büyüğüne sevk etmenin vebalini nasıl ödeyeceğiz bilemiyorum. Allah cümlemizi affetsin.(Amin)
Bu konuda bana öneri fikir ve yardımları olacak olan değerli kardeşlerim aşağıdaki mail adresinden ulaşabilirler.
Saygılar …
bilge_ogretmen@hotmail.com

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
benim de evim yok almayı düşünüyoruz inşallah 1- 2 yıl içerinde allah izin verirse. eşim de ben de kredi çekmeden ev almak istiyoruz.. belki kooperatife girebiliriz.. geçenler de konyaya yani yaşadığım şehre Mustafa karataş hoca gelmişti.. ona da aynı soruyu sordular.. kredi günah mıdır diye.. o da helaldir demedi.. eğer ev kiranızı rahat ödeyebiliyorsanız kiracı kalın dedi.ben düşünüyorum da ev almasam ve hep kiracı kalsam çok rahat ödeyebilriim allahın izniyle
bazı hocalar ilk ev ihtiyaçtır kredi caizdir diyorlar... peki soruyorum kimim krediyle aldğı ev ihtiyacı kadar. insanlar kredi çekip lüks evler alıyorlar.. ihtiyaç nedir bir lavabosu bir odası olan bi mekandır bence.. ama napıyoruz kredi çekip kendimizi ihtiyacımzıı aşan evlerde oturuyoruz.. sonrasında bir 10 yılımzı bankaya bağlıyoruz...
bir de ilk ev ihtiyacımız kadarlık bile olsa nasıl kredi helal olabilir benim aklım ermiyor.
yani faiz ihtiyacın varsa helal midir. bunu mu demek istiyorlar.
allah aşkına kimi kandırıyoruz... bence sadece nefsimizi.
eskiden ev dört duvar demekti. ya şimdi.....
Rabbim inşallah bize de helal yoldan ev sahibi olmayı nasip eder.

denizderya35

Kayıtlı Kullanıcı
bizde iş kurmak istiyoruz. yazın 20bin kadar para biriktiricez allah kısmet ederse yetmezse eşim kredi çekelim diyo. hiç istemiyorum o kredi olayına bulaşmayı biriktirdiğimizle açmayı dener artık ama biriktiremezsek mecbur çekmek zorundayız iş kurmamız zorunlu bizim başka türlü ev geçinmez. allahım herkese yardım etsin. faizlerle bankalarla uğraşmak kadar bela birşey yok. öde öde bitmiyo 2 taksiti geciktirdiğin zaman icra geliyo vs.

nazlim

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim mi diyeyim toprağım mı.ben de konyalıyım.kardeşim kredi evin bereketini kaçırıyor biz çektik ve çok pişmanız olduğu kadar olsun Hem Hocanın dediği gibi kiramızı rahat verebiliyoruz.Birde kredi çekmeden de ev sahibi olunabiliyor.Borç sahibi olmadan bişey sahibi olunamıyor diyorlar ama bir taraftanda Rabbimizin emrine uymuyoruz.Eskiden insanlar bir dört duvarla yetiniyordu şimdi ise istedikçe istiyoruz yetinmiyoruz RABBİM TÜM KREDİ ÇEKENLERİ AFFETSİN SONRADA BİZLERİ AFFETSİN.BİZEDE DUA EDİN KARDEŞİM.

essin

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm.
Zafer kardeşim cevabını yeni okudum. Ekliyorum inşallah.
Selametle....

essin

Kayıtlı Kullanıcı
Zafer kardeşim msn ekledim ama yoksunuz

essin

Kayıtlı Kullanıcı
Ayrıca şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Kredi helaldir diyen hocalar bence kıyametin büyük alametlerinden birini sembolize ediyorlar. Çünkü kıyametin büyük alametlerinden biri de bildikleri ile yanlış amel edecek hocaların türeyeceğiyle alakalı...

mehmet985

Kayıtlı Kullanıcı
Müslüman ülkelerde faiz yasak bizim ülkemiz henüz olma yolunda..yasaklanacak gibide pek gözükmüyor cunku basta devlet faiz alıyor.Su faturasını geciktirdin faiz elektrik gecikirse faiz vergiler keza faizle işliyor.Oyüzden ülkemizin tavrı önce net olsun.
Kredi konusuna gelincede çekmeyin.Düşük bir mevla çektim zaruriyetten maaşımın bereketi kaçtı.Kaç aydır bakıyorum parama haram girdi diye düsünmeye basladım.En büyük yasal tefeciler bankalar.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt