Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

EZAN SESİ (1 Kullanıcı)

oguzvarol

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli site üyesi kardeşlerim.size bir konuyu açıp ve bu konuda bana yardımcı olmanızı bekliyorum.benim yaşadığım yer Alanya nın bir kasabası ve tamamen otellerle dolu bir yer. maalesef burada yüzlerce otel ve pansiyon olmasına rağmen bir tanecik küçükte olsa ezan sesini duyuracak bir cami yok.bölgeye en yakın cami 3-4 km ama öyle bir yerki ezan sesi duyulmuyor.ezanın duyulması için hiç ortalıkta ses olmaması lazım.namaz vakitlerini saat ten takip ediyorum.zaten burdaki ortam kopmuş bir ortam.2 kişi bir araya gelince dini bir konu konuşulduğuna hiç rastlamadım desem doğru olur.bol bol turistler ve yarı çıplak bayanlar başka bişey yok.bazen şehir merkezine gidiyorumda ezan sesini orda duyuyorum ve bir de cuma larda duyuyorum.imkanım olsa küçücükte olsa bir cami yaptıracağım ama imkanım yok.imkanı olanlarda ya son model arabalar ya evler yada oteller yaptırıyorlar.sanki yabancı bir ülke gibi. ama ALLAH ıma hamd olsun mümkün olduğunca ALLAH yolundan ayrılmamaya çalışıyorum. yukarıda bana yardımcı olmanızı bekliyorum derken tabii nasihat tavsiye istiyorum. hepiniz ALLAH a emanet olunuz.
LA İLAHE İLLALLAH MUHEMMEDÜR RESULALLAH.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt