Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

EYVAH FAL!!! (1 Kullanıcı)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı
Enbiya Suresi
97. Verilen gerçek söz (olan kıyamet) yaklaştığında inkar edenlerin gözleri birden faltaşı gibi açılacak: "Eyvah bize! Doğrusu biz bundan gaflet içinde idik ve (kendimize) zulmeden kimselerden olduk" (diyecekler).

Maide Suresi
90. Ey îman edenler! Şarap/içki, kumar, (ta'zîm edilen) dikili taşlar, şans (fal) okları (ve zarları), şeytan (ve kötü insan)a ait murdar (pis) işlerdir; artık bunlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

FAL BAKTIRANLARI ANLAMIYORUM:eek: GELECEGI ÖGRENMEK HAYATLARINDA NEYI DEGISTIRIYOR ACABA (HA$A) GAYBI BILMEK ALLAH ´A MAHSUS.
MESELA BEN OGLUMU KAYBETTIM ONUN ÖLÜMÜNÜ ÖNCEDEN BILSEYDM NASIL YASARDIM RABBIM ISTESEYDI ZATEN BILDIRIRDI.HERSEYI DÜSÜNEN RABBIM BUNUDA DÜSÜNMÜS BIZ ACIZ KULLARA BILDIRMEMIS BASINA GELECEKLERI HANGI NEFS ANASININ BABASININ EVLADININ ÖLÜMÜNÜ BILEN HANGI NEFS DAYANABILIR SORARIM SIZE:(

zeynep1111

Kayıtlı Kullanıcı
RE: EYVAH FAL!!!

çok haklısınız gerçekten çok gereksiz bir eylem fal baktırmak inanmak
alllah doğru yoldan saptırmasın
TEHLİKELİ ŞEYLERDEN ,ŞÜPHELİ YERLERDEN KAÇINMAK VACİPTİR

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

evet abla çok aklısın rabbim bizi şeytan ve onun oyunlarından korusun...

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

BEN DÜN AKŞAM BİR YEY ÖGRENDİM KURANI KERİMİ AÇIK GELECEKTE OLANLARI GÖRÜYORLARMIŞ DOGRUMU?

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

bende kardesime katiliyorum gaybi Allah´tan baskasi bilemez.
bence akli olan bilmekte istemez.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

EVET YA İNSAN GELECEGİNİ BİLSE NASIL YAŞAR.RABBİM ONU BİLMEMİZİ İSTEMEMİŞSE BİR HİKMETİDE VARDIR.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

TABII BAK NE GÜZEL SÖYLEDIN BEN COCUKLUGUMDAN BERI COK ACI OLAYLAR YASADIM INAN BANA HICBIRISINI BILMEK ISTEMEZDIM VE HALA ISTEMEM RABBIM OL DEYINCE OLMASI HAKKIMIZDA EN HAYIRLISI. ZATEN FAL BAKTIRANLAR MUTSUZ VE UMUTSUZ INSANLAR BENCE,
HAYATLARINDA YOLUNA GIRECEK BISEYLER ARAR DURURLAR.BILMEZLER ASIL MUTLULUK ISLAMIYETTE FARZ DA SÜNNETTE. a e oB)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

YAŞŞA ABLAM YA
BILMEZLER ASIL MUTLULUK ISLAMIYETTE FARZ DA SÜNNETTE. a e o
İŞTE BUDUR...

orion

Kayıtlı Kullanıcı

BİRGİVİ VASİYETNAMESİNDE ; "BİR KİMSE, BEN ÇALINANLARI, KAYBOLANLARI BİLİRİM DESE, DİYEN DE, BUNA İNANAN DA KAFİR OLUR. "BANA CİN HABER VERİYOR, ONUN İÇİN BİLİYORUM" DERSE , YİNE KAFİR OLUR. ÇÜNKÜ CİN DE GAYBI BİLMEZ . GAYBI YANLIZ ALLAH BİLİR" BUYURULUYOR.

HADİS-İ ŞERİFLERDE ŞÖYLE BUYURULMAKTADIR.

"İNSANI HELAKA SÜRÜKLEYEN YEDİ ŞEYDEN BİRİ BÜYÜDÜR."

BÜYÜNÜN TESİRİ KESİN DEĞİLDİR. İLACIN TESİRİ GİBİ OLUP, ALLAHÜ TEALA DİLERSE TESİRİNİ YARATIR. DİLERSE TESİRİNİ YARATMAZ. ŞU HALDE; "BÜYÜCÜ, BÜYÜ İLE İSTEDİĞİNİ ŞÜPHESİZ YAPAR, BÜYÜ MUHAKKAK TESİR EDER" DİYEN VE İNANAN KAFİR OLUR. "ALLAHÜ TEALA TAKDİR ETMİŞSE, BÜYÜ TESİR EDEBİLİR" DEMELİDİR! ..

ALINTIDIR.

HEVES

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm ablacığım güel bir konuya değinmişin gaybı sadece allah bilir... ama bu falcılar gitikçe çoğalıyorlar yolarda afişlerini görüyorum bunları gördükçe çok üzülüyorum..Rabbim hepimizin yardımcısı olsun..B).Allaha emanet ol ablacığımB)

nilsu

Kayıtlı Kullanıcı

çok haklısınız gurbet çeken dostum.ben bilirim gurbeti.ne acılar yaşamışsındır tahmin edebiliyorum.ne acı insanın başına gelecek kötü birşeyi bilmesi.bir de doğrumu yalanmı bekle de dur.çok saçma.
insan hep gaybı merak eder ya.sanki çok uzun yaşıyoruz da...zaten zaman bir ışık hızıyla akıp geçiyor.öyle değilmi kardeşim.selam ve dua ile

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

cok haklisiniz kardeslerim baktirmak olmaz ya vede ne geregi var ki?insan gelecegini bilse yasamin hic anlami kalmazki!!! hemde her seyin iyisini bilen Allah,O boyle yapmissa yani bilmeyelim diye gelecegi vardir demek hayiri bizim icin.......Allaha emanet olun...

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

HERKESIN AYNI FIKIRDE OLMASI BENI COK SEVINDIRDI KARDESLERIM!!!
BEN BIRSEYI MERAK EDIYORUM YILDIZIN ALCAK DERLER ONDAN NAZAR CABUK DEGER DERLER (HA$A) NAZARA TABIIKI INANIYORUM AMA BU YILDIZ MESELESI BIRAZ TUHAF GELIYOR.BU KONUDA BILGISI OLAN VARSA LÜTFEN PAYLA$ABILIRMI?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt