Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ey Azrail!!..En fazla kime öfkelendin? Kimin ruhunu sevinerek aldın? (1 Kullanıcı)

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (c.c) ruhları bedenden almakla vazifelendirdiği ölüm meleği Hz. Azrail'e sormuş:
"Ey Azrail! Bunca zamandır kullarımın canlarını alıyorsun.Ruhları bedenden alma zamanındá en çok kime merhamet duydun?En fazla kime öfkelendin?"

"Ya Rabbi! Herşeyi sen bilirsin.Bir defasındá deniz üzerinde fırtınaya tutulan bir geminin suya dökülen bütün bireylerinin ruhunu aldım.Fakat bu sıradá kucağındá küçük yavrusuyla bir tahta parçasına tutunmuş,suya bir dálıp bir çıkan valideninde ruhunu kabzedip,küçük yavrusunu tahta üzerinde sağ sağlim bıraktığım zaman,su yüzünde validesiz kalan o yavrucağa çok acıdım.Onun acıklı hali,beni uzun zaman üzmüştü."

Allah (c.c) tekrar sormuş:

"Ey Azrail!Bu en çok acı duyduğun bir olaydır.Birde en çok sevinç duyduğun bir olayı anlatırmısın?Kimin ruhunu sevinerek aldın?"

Azrail bu soruyadá şöyle yanıt vermiş:

"Filan yerde zalim bir hükümdár vardı:Etrafını kasıp kavuruyor,Halk (ULUS)ı inim inim inletiyordu.İşte o zalimin ruhunu almam için bana emir geldiğinde ona doğru giderkenn derinden bir neşe duydum.O zalimin canını alırkenn duyduğum sevinç kadár hiçbir vakit o kadár sevinç duymadım."

Nice sırlar ve hikilometreetler sahibi yüce Allah (c.c) (c.c) bu dáfa,Azrail'e şöyle bir soru sormuş:

"Ya Azrail! O canını alırkenn sevinç duyduğun zalim kimdi biliyormusun?"

"Sen bilirsin YA RABBİ!"

" İşte ruhunu alırkenn büyük sevinç duyduğun o zalim, vaktiyle bir tahta üzerinde biraktığındá büyük üzüntü duyduğun o mahsun çocuktu."

emin_imre

Kayıtlı Kullanıcı
sizin için her hayırda şer,her şerde hayır vardır.

asukaki

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler çok güzeldi

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim cok güzeldi emeğine saglık

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH sizdende razı olsun.SELAMETLE...

sewim

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bi yazıydı..