Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evliyim; bir hayalin peşinde sürükleniyorum! (1 Kullanıcı)

guzelim

Kayıtlı Kullanıcı
Evliyim; bir hayalin peşinde sürükleniyorum!

DR. CAN
Rumuz: Yokluk, İstanbul
Öğretmenim. Altı yıllık evliyim. Önceleri bazı kurallarım, olmazsa olmazlarım vardı: ama artık hiçbirşeyim yok... Yitiğim... Sanal’da tanıdığım bir hayal yüzünden hepsi... İki kere gerçeğe dönüştü bu hayal; ama aslında daha da hayal oldu benim için. Bir yılı geçti onu tanıyalı... Ve ben bir yıldır, ne kızımın gelişme evrelerine şahit olabiliyorum, ne eşimi anlamak istiyorum, ne de annemin benim için ettiği duaları görebiliyorum. Ben aslında mazlum, duygusal, merhametli, kimseyi kıramayan neşe dolu, biraz da delidolu biriydim... Evet yalan söylerdim; ama pembe yalanlardı bunlar.. Sanki ben gitmişim yerime başka biri gelmiş.. Her şeyi yapabilecek kadar gözü kara.. Daha neler neler... Ben bir hayalin peşinden sürüklenip gidiyorum... O kadar çok ki aslında size anlatmak istediklerim... Biraz önce kaç zamandan sonra bir namaz kıldım... Evde yalnızdım... Ağladım... Kurtulmak istiyorum bu chat hastalığından ve sanal/yalan dünyadan. Rabb’ime dua ettim. ‘Beni bana bırakma’ dedim... Kendimi öylesine aciz hissdiyorum ki, hiçbir şeyini bilmiyorum o kişinin msn adresinden başka.. Ve günlerce saatlerce oturup bütün işlerimi bir yana bırakıp (yaklaşık bir yıldır) onun gelmesini bekliyorum msn’ye. Kurtulmak istiyorum; ama başaramıyorum.. Olmuyor olmuyor... Dua edin ne olur. Hoşçakalın.

Dr. Can

Sevgili kızım. Ben hiç kimseye mektup yazmasaydım ve sadece bana gelen onbinlerce maili olduğu gibi neşredebilseydim. Sanırım en güzel hizmeti yapmış olurdum. Zira ilişkiler konusunda “chat”ırdayan yuvalar için gelen 100 mail’in 99’u chatla ilgili. Herkes kendinin ilk olduğunu ve kendi konuştuğu “herif”in farklı ve özel olduğunu sanıyor ve iddia ediyor. Aslında bu sadece şeytanın ve nefsinin fikri. Sonuç ise hep aynı. Yani=HÜSRAN… Ailem gibi bir dergide yazıyorsanız muhataplarınız inançlı tabii içlerinde senin gibi derin bilinçli olanlar da var. Güzel evladım; şeytanın dürbünü ile ciddi bir SERAP görüyorsun yavrum. Lütfen sana yakışanı yap. O msn adresini sil PC’inden ve kafandan. Ciddi bir tövbe et. Yuvana ve eski “vâhâ”na dön. Varsa eşinle ve çevreyle sorunların onları düzeltmek için çalış, bana yaz. Ama lütfen nereden bakarsan yanlış, üstelik boş ve yalan (sen de diyorsun) bir hayal için gerçek hayatını ve ahiretini heba etme. Umarım bu mail vesile olur. Kalpleri yöneten, evirip/çeviren Allah’tır. Bana ötede sorarsa “Ben vazifemi yaptım uyardım” derim kurtulurum. Ama senin için endişeliyim. Lütfen bana güzel bir mail’le müjdeyi ver güzel kızım. Dua ve sevgilerle.

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Evliyim; bir hayalin peşinde sürükleniyorum!

paylaştığınız için Allah razı olsun kardeşim.dediğiniz gibi Rabbim bizi bize bırakmasın.selam ile...

atabey76

Kayıtlı Kullanıcı

konyalı hemşerim saolasın yazmaya devam et

atabey76

Kayıtlı Kullanıcı

hayr öyle değil ebabekir r.a ne demiş yarab kolay ve hayr olan işlerde tercih benim zorlarda senin olsun demiştir

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt