Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

EVLENMEMİŞ BACILARIMIZA KÜÇÜK HİKAYE... (3 Kullanıcı)

serkan25

Kayıtlı Kullanıcı
EN GÜZELİ HANGİSİ

Evvel zaman içinde muhteşem bir hükümdarın dünyalar güzeli bir kızı varmış. Kız evlilik çağına gelmiş ama kimseleri beğenmezmiş. Ne kralların oğulları, ne zengin tüccarların oğulları... Kız herkese burun kıvırıyormuş.

Bu ülkede yakışıklı ama fakir bir genç de istemiş bu kızı. Tabii ki reddedilmiş. Bu genç başka bir ülkeye gitmiş, çalışmış çok zengin olmuş. Ülkesine yıllar sonra geri donmuş ve kendisini reddeden bu kızı görmek istemiş.

Sormuş, soruşturmuş, kızın evini öğrenmiş. Gitmiş evin önünde beklemeye başlamış. Derken kapı açılmış, çirkin bir adam çıkmış. Adam gittikten sonra bizimki kapıyı çalmış. Kız açmış. Genç neden bu kadar çirkin bir adamla evlendiğini sormuş kıza. Kız da onu evin arka bahçesinde bulunan muhteşem bir gül bahçesine götürmüş.

"Sorunun cevabini öğreneceksin. Şimdi bu gül bahçesinde en güzel gülü bulup bana getirmeni istiyorum. Yalnız bir şartla, bahçede ilerlerken asla geri adım atamazsın."

Genç

"Tamam" demiş ve başlamış bahçede ilerlemeye. Tam en güzel gülü gördüm derken, başka güzel bir gül daha görüyormuş. Tam o güle elini atacakken başka güzel bir gül, tam onu koparacakken başka güzel bir gül... Bir bakmış bahçenin sonuna gelmiş, geriye adım atması yasak! Bahçenin sonunda boynu bükük solmuş güzel olmayan bir gül koparmak zorunda kalmış.

"İşte! demiş kız. Anladın mı şimdi niye bu adamı seçtiğimi?"

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı
RE: EVLENMEMİŞ BACILARIMIZA KÜÇÜK HİKAYE...

:) Allah razi olsun güzel bir hikaye. Hayirli geceler, dualarda bulusmak üzere...

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

serkan25 yazdı:
EN GÜZELİ HANGİSİ

Evvel zaman içinde muhteşem bir hükümdarın dünyalar güzeli bir kızı varmış. Kız evlilik çağına gelmiş ama kimseleri beğenmezmiş. Ne kralların oğulları, ne zengin tüccarların oğulları... Kız herkese burun kıvırıyormuş.

Bu ülkede yakışıklı ama fakir bir genç de istemiş bu kızı. Tabii ki reddedilmiş. Bu genç başka bir ülkeye gitmiş, çalışmış çok zengin olmuş. Ülkesine yıllar sonra geri donmuş ve kendisini reddeden bu kızı görmek istemiş.

Sormuş, soruşturmuş, kızın evini öğrenmiş. Gitmiş evin önünde beklemeye başlamış. Derken kapı açılmış, çirkin bir adam çıkmış. Adam gittikten sonra bizimki kapıyı çalmış. Kız açmış. Genç neden bu kadar çirkin bir adamla evlendiğini sormuş kıza. Kız da onu evin arka bahçesinde bulunan muhteşem bir gül bahçesine götürmüş.

"Sorunun cevabini öğreneceksin. Şimdi bu gül bahçesinde en güzel gülü bulup bana getirmeni istiyorum. Yalnız bir şartla, bahçede ilerlerken asla geri adım atamazsın."

Genç

"Tamam" demiş ve başlamış bahçede ilerlemeye. Tam en güzel gülü gördüm derken, başka güzel bir gül daha görüyormuş. Tam o güle elini atacakken başka güzel bir gül, tam onu koparacakken başka güzel bir gül... Bir bakmış bahçenin sonuna gelmiş, geriye adım atması yasak! Bahçenin sonunda boynu bükük solmuş güzel olmayan bir gül koparmak zorunda kalmış.

"İşte! demiş kız. Anladın mı şimdi niye bu adamı seçtiğimi?"
ALLAH RAZI OLSUN ABİ GÜZELDİ EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK..B)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM. ÇOK SEVDİĞİM VE İBRET ALINMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM BİR HİKAYEYİ PAYLAŞMIŞSINIZ..SELAM İLE.

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN
SÜPER!!!!!!!!

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı

Hemende karar verilemiyo ama:D

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. ALLAH RAZI OLSUN PAYLAŞIMIN İÇİN.DERS ALINACAK HİKAYE.SELAMETLE...B)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

S.A GÜZELMİŞ.HAA NURAY ONDAN BU YÜZDEN EVDE KALDI.:D:D:D:D.İREMEDE ÖYLE.KIZLAR KENDİNİZE GELİN HAAA:D

serkan25

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
S.A GÜZELMİŞ.HAA NURAY ONDAN BU YÜZDEN EVDE KALDI.:D:D:D:D.İREMEDE ÖYLE.KIZLAR KENDİNİZE GELİN HAAA:D

B)B)B)ALEYKÜM SELAMB)B)B)
Hİİİİİİ GÖRMESİNLER BUNU

serkan25

Kayıtlı Kullanıcı

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı

serkan25 yazdı:
meftun61 yazdı:

Hİİİİİİ GÖRMESİNLER BUNU

Nurayyyyyyyy Iremeeeeeeeeeee bakin meftun61 ne yazdi:eek::eek::eek:[marq]:D:D:D:D:D:D:D[/marq]

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı

serkan25 yazdı:
bahar58 yazdı:
serkan25 yazdı:
bahar58 yazdı:
Hemende karar verilemiyo ama:D

gül gül evde kalırsan görürsün..:D:D:D:D

Tamam Serkan Kardes Gülmüyorum :eek::eek::eek::eek::(:(:(:(:(:( Böyle iyimi???
[marq];):D[/marq]

:D:D:D AMA ALTTAN ÇOCUKLAR GÜLÜP KAÇIYOR:D:D:D
CENAB-I HAK EVLENDİKTEN SONRA GÜLEN KULLARINDAN EYLESİN İNŞALLAH....

Amin Insallah

ayshidayet

Kayıtlı Kullanıcı

EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM GÜZEL BİR PAYLAŞIMB)B)B)ALLAH RAZI OLSUNB)B)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

bahar58 yazdı:
serkan25 yazdı:
meftun61 yazdı:

Hİİİİİİ GÖRMESİNLER BUNU

Nurayyyyyyyy Iremeeeeeeeeeee bakin meftun61 ne yazdi:eek::eek::eek:[marq]:D:D:D:D:D:D:D[/marq]
S.A KIZ NE ŞİKAYET EDİYOSUN SENDE EVDE KALDIN.ALLAHIM HEPSİ SİTENİN BAŞINA KALDI KİM EVLENDİRECEK BUNLARI.:D:D:D

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:

A.S KIZIM BU NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE.....AYIP YA.......REZİL OLDUK...HEM KİM DEDİ BİZ EVDE KALDIK DİYE....SİZDEN ÖNCE EVLENECEM GÖRÜRSÜN SEN...DÜĞÜNÜMEDE SENİ ÇAĞIRMAYACAM...:mad::mad:

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
bahar58 yazdı:
serkan25 yazdı:
meftun61 yazdı:

Hİİİİİİ GÖRMESİNLER BUNU

S.A KIZ NE ŞİKAYET EDİYOSUN SENDE EVDE KALDIN.ALLAHIM HEPSİ SİTENİN BAŞINA KALDI KİM EVLENDİRECEK BUNLARI.:D:D:D

:D:D:D;)

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

nigdeli yazdı:
meftun61 yazdı:
bahar58 yazdı:
serkan25 yazdı:
meftun61 yazdı:

Hİİİİİİ GÖRMESİNLER BUNU

:D:D:D;)

ya neden gülüyosunuzzzzzzzzzzz...:eek::eek::eek:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt