Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evinize ne sıklıkla misafir gelir ve en çok yaptığınız ikramlar neler :) (1 Kullanıcı)

firdevs-i gam

Kayıtlı Kullanıcı
Ben tatlı konusunda ustayımdır. Profiterol, tiramisu, şekerpare, tavuk göğsü, un helvası favorilerim. Genelde ben tatlı yaparım annem diğer her şeyi:) Misafirimiz de pek eksik olmaz Allah'a şükür. Bu sayfada yardımlaşalım da usta olduğumuz tarifler için.

merve_talat

Kayıtlı Kullanıcı
ben de pastaları çok severim tabi ki yapmayı yemeyi sevmem poğaça,börek kek yaşpasta yaparım

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Maşallah supanallah ne güzel, çok beceriklisiniz.
Benim istediğim gibi olmaz tariflere göre yaptığım pastalar.
Ama misafirlerimiz boldur şükürler olsun.
Selametle kalın.

büşra aslıhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bizim elhamdulıllah hergun mısafırımız vardır. çok fazla tatlı ,yemek yapmaya zamanım yok fakat .bu arada( yenı yenı başladımm). Ezberden zaman kaldıkca yapmaktayım sukurler ola.

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Pratik denenmiş tarifler olursa çok memnun olurum.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
yapmayı değilde yemeyi severimm :) bizim forum hamarat çıktı yahuu ahh konyada olacaktınızz hepinizi ziyaret edip bizzat pastalardan tadardım :D

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Bizim eve her ay birkaç akrabamız gelir. Annemin özellikle yaptığı bir şey yok, ama daha özel yemekler yapar yaniiii.

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
YA BENDE ÇOK YAPARIM TATLI ama belli başlı tariflerim var su tatlısı ıslak kurabiye falannnnnnnnnn...
canım şu profiterolün tarifini bi ver bakayım

firdevs-i gam

Kayıtlı Kullanıcı
YA BENDE ÇOK YAPARIM TATLI ama belli başlı tariflerim var su tatlısı ıslak kurabiye falannnnnnnnnn...
canım şu profiterolün tarifini bi ver bakayım

Canım hamurunu yapmak için tencereye yarım paket yağ 1 çay bardağı su koyup kaynatıyorsun. Üstüne bir bardak un ekleyip karıştırıyorsun. Hamur halini alıyor hemen zaten. Soğumaya bırakıyorsun. Soğuduktan sonra 3 tane yumurta kırarak çırpıyorsun. Ama yumurtaları tek tek kırıp çırpman lazım yoksa kabarmaz. Sonra fırın tepsisine kaşıkla aldığın hamuru minik minik koyup pişiriyorsun.
İç kreması için 2.5 bardak süt 3 kaşık un 5 kaşık şeker ve vanilya gerekli.
Çikolatalı sosu hazır paket alıyorum :D O daha ucuza geliyor. Çikolatayla yapmaya kalkarsak baya pahalı oluyor.

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
3 gunde bir gelir hamdolsun, ikramlarimiz : kek, borek, tatli, kisir, kurabiye, profiterol (onu ben yaparim iste :D), muffin, havuc tatlisi, Amerikan salatasi..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt