Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evinde Televizyon Olanlara (1 Kullanıcı)

Fox_Zener

Kayıtlı Kullanıcı
Televizyonun Kendimce Zararlarını Yazmak İstedim Umarım Yazdıklarımda Bana Hak Verirsiniz Televizyonun Zararlarını Sıralyacak Olursak Şöyle Maddeleyebiliriz.
1=
Televizyon Şu Anda Toplumumuzdaki İnsanların %90lık Gibi Büyük Bir Kısmın Bütün Gününü İşgal Ediyor İnsanların Artık Kahvedeki Okuldaki MuhabbetleriBu Dizide Haftaya Ne Olacak Bu Film Nasıldı Bu Dizi Çok Güzeldi Gibi Konuşmalar Geçiyor Ve Zamanımız İnsanları Adeta Televizyon İnsanları Olmuş.

2=Televizyondan Dolayı Okulda Şiddet Olayları Artıyor. Herkes Kahraman Olmak İstiyor.. Örnek Verecek Olursak Polat Alemdar Palto Giydikten Sonra Tüm Gençlerde Palto Giymeye Başladı.Bir Örnek Daha Vereceksek Olursak Bir Gün Bir Arkdaşım ”Ya Bu Polat Alemdardan Sonra Okullarda Sokaklarda Herkes Takım Elbise Giymeye Başladı” Ve Yine Örnek Verecek Olursak Arkdaşım Devam Ediyor ”Okulda Herkes Birbirine Polat, Abdülhey, Memati, Baron Gibi İsimler Takıp Konsey Kuruyorlar” Bunlar Sadece Buz Dagının Bir Kısmı
3=Televizyonda Oynayan Acemi Cadı Hayat Bilgisi Arka Sıradakiler Dizilerini Takip Etmişşsinizdir O Diziler Çıktıktan Sonrada Ögrencilerin Ahlakları Bozuldu Minik Etekler Devri Başladı Bu Tür Dizilerden Sonra Artık Kızkardeşlerimizde Okullarda Eteklerini Kaldırmaya Başladılar
Ve Bu Şekildede Erkek Ögrenciler Tahrik Oluyor… Bundan Dolayıda Ögrenciler Dersleri Yerine Birbiri İle İlgilinmeye Başladı… Okullar Adeta İnsanların Şehvetlerini Artıran Okul Haline Geldi..Ve Bundan Dolayıdırki Küçük Yaşlarda Hamile Kalıp Çocugunu Aldıran Binlerle Vaka Var…
Buda Daha Buzdagının Görünen Az Bir Kısmı

4=Televizyondan Dolayı Artık Aile Düzenlerimizde Bozuldu Neden Diye Sorarsanız Önceden Aileler Akşam Sohbet Ederdi İstişare Ederlerdi.. Sohbet Yaparlardı Ama Artık Öyle Degil Evde Televizyon Başına Geçiliyor Çerezler Alınıyor Yiyiliyor Ve Bu Şekilde.. Ailenin Manevi Degerleri Zedeleniyor.. Özellikle Kadınlar Ev Hanımları Ev İşlerini Yapmayıp Çocukları İle İlgilenmeyip Sürekli Dizi İzliyorlar Ve İşler Aksadıgı İçin Gene Ailenin Manevi Degerleri Zedeleniyor. Ve Yine Devam Etmek İstersen Kadın Bakıyor Dizide Adam Karısına Çok İyi Davranıyor Sevgi Sözcükleri Sarf Ediyor Diziyi İzleyen Kadında Diyor Benim Kocam Bana Hiç Böyle Yapmıyor Diye Düşünüyor Bu Şekilde Kocasına Karşı Sevgisi Azalıyor DÜzen Bozuluyor… Ve Gene Devam Edersek Bildiginiz Gibi Tv Dizilerinde Sürekli Boşanmalar Oluyor.. Evlenmek İstiyorum Bbg Kaynanlar Gelinler Gibi Programlarda Sürekli O böyle şu böyle Yaptı Bu Böyle Yaptı Diyip Boşanmayı Çok Basit Bir Olay Gibi Gösteriyorlar Ve Bundan Dolayıdırki Boşanmalar Hızla Artıı…. Buda Daha Buz Dagının Küçücük Bir Kısmı Gerisini Siz Tefekkür Edin
5=Ülkemizin %99 I Müslüman Ve Dinimize Göre Namahreme Bakmak Yasak. Ama Televizyondan Hangi Kanala Baksan Sürekli Açık Saçık Filmler O Bunu Öpüyor Şu Bunu Yapıyor Diye Sürekli Görüyoruz.. Buda Maneviyatımızı Bozup Şehvetimizi Artıyor Ve Artık Kendi Kendini Tatmin Etme Akla Geliyor Oda Olmadı Zina Yoluna Gidiliyor. Hadiste Geçtigi ”Kim İki Bacak Arasını Garanti Ederse Bende Ona Cenneti Garanti Ederim” Bu Devirde Televizyon Varken Kim Garanti Edebilir.Örnek Verecek Olursak Bizim İnsanımız Bir Bayana Bakmaya Utanır Gözlerine Bakmaz Utanır Ama Televizyonda İse Kadının Heryerine Utanmadan Bakıyorsun Çünkü Onu Görüyorsun Ama O Seni Görmüyor.. Buda Daha Buzdagının Küçücük Kısmı Gerisini Siz Düşünün

6=Modamızıda Artık Televizyon Beliyor ünlü sanatçı bir elbise giydimi oda onu giyor.. biri transparan giyerse halkımızda onu giyor küpe takarsa o da takıyor ilk başta dedigimiz gibi televizyon insanları olmuşuz

seyyidetün_nisa

Kayıtlı Kullanıcı
ÇOK YERİNDE BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİN KARDEŞİM
GELECEĞİMİZİN ÇOCUKLARINA BAKIYORUM
NE EDEP VAR NE HAYA NEDE BÜYÜKLERE SAYGI,,,TABİ HEPSİNİDE TV DENİLEN ALETTEN ÖĞRENİYORLAR.
ŞU ZAMANDA ÖYLE BİR HALE GELDİKKİ ARTIK TV OLMAYAN EVLER AYIPLANIYOR,,,ÇOCUKLARIMIZ NE PEYGAMBER EFENDİMİZİ ÖRNEK ALIYOR NEDE ALİMLERİ,ULEMALARI.ARTIK ÖRNEK ALINAN SANATÇILAR DANSÖZLER OLDU.
MEVLAM CÜMLEMİZE HİDAYET NASİB ETSİN.
SELAMETLE KALIN
ALLAH CÜMLEMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN..........

_BEGÜM_

Kayıtlı Kullanıcı
çok doğru.emeğine sağlık

G

gülderen özdemir

allah c.c razı olsun kardeşim çok haklısın bu yazını başka bir sitede de yayınlayabilirmiyiz başka insanlarada ders olsun
tam doğruları yazmışsınız allah c.c emanet olunhayırlı akşamlar

huzur8

Kayıtlı Kullanıcı
4=Televizyondan Dolayı Artık Aile Düzenlerimizde Bozuldu Neden Diye Sorarsanız Önceden Aileler Akşam Sohbet Ederdi İstişare Ederlerdi.. Sohbet Yaparlardı Ama Artık Öyle Degil Evde Televizyon Başına Geçiliyor Çerezler Alınıyor Yiyiliyor Ve Bu Şekilde.. Ailenin Manevi Degerleri Zedeleniyor.. Özellikle Kadınlar Ev Hanımları Ev İşlerini Yapmayıp Çocukları İle İlgilenmeyip Sürekli Dizi İzliyorlar Ve İşler Aksadıgı İçin Gene Ailenin Manevi Degerleri Zedeleniyor. Ve Yine Devam Etmek İstersen Kadın Bakıyor Dizide Adam Karısına Çok İyi Davranıyor Sevgi Sözcükleri Sarf Ediyor Diziyi İzleyen Kadında Diyor Benim Kocam Bana Hiç Böyle Yapmıyor Diye Düşünüyor Bu Şekilde Kocasına Karşı Sevgisi Azalıyor DÜzen Bozuluyor… Ve Gene Devam Edersek Bildiginiz Gibi Tv Dizilerinde Sürekli Boşanmalar Oluyor.. Evlenmek İstiyorum Bbg Kaynanlar Gelinler Gibi Programlarda Sürekli O böyle şu böyle Yaptı Bu Böyle Yaptı Diyip Boşanmayı Çok Basit Bir Olay Gibi Gösteriyorlar Ve Bundan Dolayıdırki Boşanmalar Hızla Artıı…. Buda Daha Buz Dagının Küçücük Bir Kısmı Gerisini Siz Tefekkür Edin

Çok güzel bir yazıı
keşke bu yazıyı istanbul un bütün sokaklarına assak
yere oraya buraya koysak herkes okusa okusa

Fox_Zener

Kayıtlı Kullanıcı
3 sene önce yazdığım bir makalem idi. Şu Anki en büyük tehlike facebook bunun üzerinede bir kaç şey söylemek isterim

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
Çok doğru tespitler yapmışssınız Allah razı olsun emeğinize sağlık. dediğiniz gibi maalesef artık en büyük tehlike facebook ve bununda farkında değiliz...

Fox_Zener

Kayıtlı Kullanıcı
Umarım birgün facebookda kapanır

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt