Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evet Neden ? (MUTLAKA OKUYUN) (1 Kullanıcı)

Evet Neden ? (MUTLAKA OKUYUN)

 • ÇOK GÜZEL OLMUŞ

  Oylama: 0 0.0%
 • İYİ

  Oylama: 0 0.0%
 • İDARE EDER

  Oylama: 0 0.0%
 • BENCE NORMAL ŞEYLER

  Oylama: 0 0.0%
 • KÖTÜ BİR KONU YETERİNCE İYİ DEĞİL

  Oylama: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  0

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 Tem 2009
Mesajlar
923
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
37
Evet Neden ?
*Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız?
* Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalışırız? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardır?
* Neden insanlar birbirlerine sarılınca sağa-sola sallanırlar?
* Neden öğrenciler ilköğretimin besinci sınıfına kadar öğretmene 'öğretmenim' diye seslenirken altıncı sınıfta bir anda 'hocam diye seslenmeye başlarlar?
* Neden sınavlarda '4 yanlış bir doğruyu götürür' seklinde bir uygulama ile öğrenciler cezalandırılırlarda '4 doğru bil, bir doğru da bizden' seklinde bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?
* Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıkınca kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan mıdır yoksa ondan tırstığımız için midir?
* Neden dükkânını kapatıp giden esnaf, kapıya '10 dakika sonra döneceğim yazar, ne zaman gittiğini nasıl anlarız?
* Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanların izlediğini sanırlar?
Örn: Su anda 70 milyon bizi izliyor...
* Neden gözlerinden öperim denir? İnsan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir? Kimse kimseyi gözünden öpmüş müdür?
* Düğünlerde neden 'Dom Dom Kursunu' ile göbek atılmaktadır.'Bir avcı vurdu beni, bin avcı beni yedi' gibi sözler esliğinde kendinden geçen başka milletler var mıdır?
* Neden bazı kızlarımız şirin bir hayvancağız gördüklerinde 'inanmıyorum!' derler, inanılmayacak olan nedir?
* Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?
* Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde 'en kısa mesafe' neden 'indi-bindi' olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mı binilir? Bir terslik yok mudur?
* Bir programı kurarken neden 'kabul ediyorum' ya da 'kabul etmiyorum' seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp bir bilgisayar programı satın aldıktan sonra 'kabul etmiyorum' seçeneğini işaretleyen bir takim saf kişiler mevcut mudur?
* Bulmacalarda boru sesinin karşılığı neden hep 'ti’dir? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç 'ti' diye ses çıkaran boru görmüşler midir?
* Ipana 7 reklamındaki kıza 'Ne zamandan beri Ipana 7 kullanıyorsun?' diye soran Doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çıktığını bilmemekte midir?
* Neden futbol takimi olan Ajax 'Ayaks' diye okunur da temizlik ürünü Ajax 'Ajaks' diye okunur? *
* Neden ilanlarda 'doktordan temiz araba' diye yazılır? Hipokrat yemininde 'arabamı temiz kullanacağım' seklinde bir madde mi vardır?
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt