Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evde Pul Biber Yapımı (1 Kullanıcı)

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
6145975981_1fc32cf1e9.jpg
.
EV YAPIMI PULBİBER
Malzemeler
  • Acı pulbiber için: İstediğiniz kadar süs biberi (tercihen kırmızı olanları)
  • Tatlı pulbiber için: Etli kırmızı biberler
  • Yağ ve tuz
Pul Biber nasıl Yapılır?

• Tatlı pulbiber yapacaksanız, kırmızı salçalık biberlerin tohumlarını ayıklayın. Bol güneş alan bir yere, bir bez üzerine serip kurutun. Annem salça yapacağı zaman, salçalık kırmızı biberleri ortadan ikiye kesip, bahçede bir bez üzerine serer. Sabaha kadar karıncalar bütün tohumları çeker
  • Acı pulbiber için bulabilirseniz kırmızı olanlarını, bulamazsanız yeşil arnavut biberlerinden alıp sap kısımlarını çıkarın. (Sebze ve meyvelerin yenilebilir her yerinin yenmesi taraftarıyım. Hiç bir şey boşa yaratılmamış. Biber tohumlarının da ağrı kesici özelliği varmış. Bu yüzden ben, biberlerin tohumlarını ayıklamıyorum.)

• Uçlarına bıçakla çizik atın, hava alarak çabuk kurumasını sağlayın. Yine aynı şekilde güneşe serin.
  • Güneşte kupkuru olan biberleri, mutfak robotuna atıp çekin.
  • Pul bibere her yerine nüfuz edecek şekilde zeytinyağı ve biraz tuz ekleyip karıştırın. (Bunu güvelenmemesi için yapıyoruz.)
  • Ağzı kapalı kavanozlarda saklayın.
CAHİDE

kalbinur

Kayıtlı Kullanıcı
abalcım maşallah hamaratsın ablacım valla o elleriniz öpülür be ablacım ben öyle beceriksizimki sormayın:)

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Canım benim Allah razı olsun.Mümkün mertebe birçok mutfak ihtiyacımı evde kendim yapıyorum.Kendini beceriksizlikle suçlama tariflere uyarsan birazda kendinden birşeyler katarsan tamamdır.Belki ilkinde(bende beceremiyorum:D)ama ikicisinde mutlaka beceriyorsun.Yeterki zaman ayır.Yazdan kış için ne gerekli ise yapmaya çalışıyorum.Pestillerim kurutulmuş baharatlarım tarhanalarım dolmalarım mutlaka olur.Patlıcan kabak salatalık biber dolma olacak ne varsa kuruturum.Salatalık dolması özellikle kurutulmulşu muhteşem oluyor.Denemeni tavsiye ederim.Ne kadar büyük olursa olsun.Kuruyunca minicik kalıyor.Mümkün mertebe büyüklerinden oyup kurutun derim:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt