Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evde leziz bir yoğurt yapmaya var mısınız (1 Kullanıcı)

Gülüşü Yaralı

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com

Evde leziz bir yoğurt yapmaya var mısınız
4491.jpg

Geçen gün buzdolabımı açtığımda bir sürü süt görünce panik oldum ve kolları sıvayıp yoğurt yapmaya karar verdim.

Ev yoğurdu bebeğinize yedirebileceğiniz en sağlıklı ürün. Ben şahsi kanaatim olarak-bazı annelerin aksine- ev yoğurdunu açık sütle değil, günlük süt kullanarak yapıyorum.

Yoğurt yapımı için gereken şey 1 litre süt ile yapacaksanız 1 yemek kaşığı yoğurt.

-Sütünüzü kaynatın, ben yaklaşık 5-10 dk kaynattım.

-Kaynarken tahta bir kaşıkla köpüklerini alın.

-Daha sonra soğumaya bırakın.

-Küçük parmağımı yakar-yakmaz bir sıcaklıktayken yoğurdu süte yedirin.

-Daha sonra kapakla kapatıp, naylon torba geçirip kalın bir örtüyle sarmalayın.

-5 saat mayalandırın ve yoğurdu açıp dolaba kaldırın.

-Buzdolabında 1 gün bekletin.

H.Kübra Tongar

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
güzel bi paylaşım olmuş geçen hafta oğlumla beraber yaptık çokta güzel oldu yedik bu hafta öyle dalgındım ki ocağın altını kapatır kapatmaz yoğurdu ekledim ve süt kaynar olduğu içn olmadı tabi ben de tuz koyup kaynattım çökelek yaptım.

Gülüşü Yaralı

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com
güzel bi paylaşım olmuş geçen hafta oğlumla beraber yaptık çokta güzel oldu yedik bu hafta öyle dalgındım ki ocağın altını kapatır kapatmaz yoğurdu ekledim ve süt kaynar olduğu içn olmadı tabi ben de tuz koyup kaynattım çökelek yaptım.

iyi ne güzel çökelek yapacağınız varmış demekki :)

afiyet olsun :a12:

ufuktuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm!
Rabbim Cümlenizden Razı Olsun!
Ellerinize Sağlık!

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Sağolun güzel bir paylaşım ama bir şey soracam kutu hazır sütlemi yaptınız. Ben acık sütle yapıyorum ama kutu sütle hiç denemedim olmaz diye biliyordum
cünkü kutu sütler kaynamış sağotulmuş oluyor eger siz yoğurt yapmak için onu tekrar kaynatırsanız vitamini hepten gider diye düşünüyorum ben acık sütü doktorumda tavsiye etti 5 dk. Kaynatıyorum soğuyunca mayalıyorum cok güzel oluyor vitaminide gitmiyor. Eğer 10 dk. Ve fazlası kaynarsa vitamini kalmıyor kardeşim haberin olsun selam ve dua ile

lale&gül

Kayıtlı Kullanıcı
annem kutu sütlede yapmıştı çok lezzetli oluyor kutu sütü kaynatmadan yapmıştı sadece ısıtmıştı

sonayg

Kayıtlı Kullanıcı
kutu süt maya tutmuyo

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt