Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Esselamun Aleyküm.. (1 Kullanıcı)

Cihat-82

Kayıtlı Kullanıcı
Kısaca kendimi tanıtmam gerekirse; ismim Cihat, 27 yaşındayım. Sakaryalıyım ve halen Ankara'da ikamet etmekteyim.

Peki, benim burada ne işim var?

Eskiden kafama takılan birçok soru vardı. Bunlardan birisi de "ben nereden geldim, nereye doğru gidiyorum" sorusuydu. Çok geçmeden bunun cevabını da buldum. Cevap tabi ki, "Allah'dan geldim ve yine O'na döneceğim" olacaktı. Ama iş bu cevabı vermekle bitmiyordu. Birşeyler yapmalıydım. İşe kendimden başladım. İnsanlara daha hoşgörülü, iyi niyetli ve samimi bakmaya çalıştım. Bir süre sonra bunun bende artık bir yer ettiğine kanaat getirdim. Daha sonra "kime, nasıl davranmalıyım" sorusunun cevabını buldum ve insanlara kültürlerine, yaşlarına, kişiliklerine ve yetişme tarzlarına göre davranmasını öğrendim. Çünkü bence insanlara iyi davranmayan, insanlarla iyi geçinemeyen birisinin Allah yolunda ilerleme düşüncesi ne kadar samimi olabilirdi ki?

Artık birçok şeyin cevabını kendimde bulmaya başlamıştım ama bu yeterli değildi. Çünkü her geçen gün yeni şeylerin peşinde koşmaya başladım. Artık bilgi sahibi başka insanlardan da birşeyler öğrenmeliydim. Bu uğurda da hala mücadele etmekteyim.

Ancak bu ne kadar yeterli, orası bilinmez. Elbette ki yetersiz olacağını düşündüğüm için farklı arayışlar içine girdim. Kitaplar okudum, dini içerikli videolar izledim. Hala da bu konudaki çalışmalarım devam ediyor. Ama bu beni yine kesmedi. "Daha başka şeyler de yapmalıyım" düşüncesinden yola çıkarak soluğu burada almış bulunuyorum. İnşallah ilim sahibi kardeşlerimiz ve paylaşımcı arkadaşlarımız sayesinde daha da çok şeyler öğrenmek niyetindeyim.

Başta bu siteyi yapan arkadaşlarımız olmak üzere, her alanda faydalanabileceğim tüm kardeşlerime şimdiden çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.

İnşallah bu uzun tanıtım yazısıyla canınızı sıkmamışımdır. Beni de aranıza bir arkadaşınız, bir kardeşiniz olarak kabul etmeniz dileğiyle..

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Aramıza,kısaca forum islamiyet ailesine hoş geldin kardeşim.Niyetiniz güzel metodunuz güzel inşallah daha çok khayırlı ilim öğrenip kendinizi geliştirirsiniz.Faydalı paylaşımları takip etmenizi ve sizin faydalı bulduğunuz islami yazılarıda bizlerle paylaşmanı diliyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt