Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Esselamu Aleyküm. (1 Kullanıcı)

Sercan Demet

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm İslamiyet.gen.tr Üyeleri!

Herkes gibi basit bir Abdullah'ım. Aranıza yeni katılan genç bir kardeşinizim. Artık kendime genç diyebileceksem tabi. 28 yaşında, İmam Hatip Lisesinde Fıkıh Öğretmenliği yapmaktayım. En azından şimdilik. İlahiyat mezunuyum, inşallah bir ya da iki olmadı üç seneye, mihraptaki yerimi alabilirim diye umut ediyorum. Hakkını verebilip-verebilemeyeceğim hakkında ciddi bir muallakta kalsam da, rabbimin yardım edeceğini umuyorum.

Kendi çapında, tefsirle, hadisle uğraşan biriyim. Hafız değilim, aklım baliğ olduktan sonra bir süre hafızlık kursuna devam etsem de, bazı hususi problemlerden dolayı devam edemedim. Son iki-üç aydır, ilim sevdası hızla arttığından; hafızlık için çalışmaya başlasam mı diye düşünmekteyim. En doğrusunu Allah bilir. Her geçen gün fıkha ilgim artmakta. Aynı şekilde akaid, itikad, mezhepler/meşrepler, İslam Tarihi, kıraat, Arapça, Osmanlıca bilgilerimi de tazelemeye başlamış bulunmaktayım. Allah yardım eder inşallah.

İskenderpaşa Cemaati'ne mensubum. Daha doğrusu biat etmiş değilim, sadece en fazla gönlen bağlandığım ve takip ettiğim grup. Bununla birlikte, bundan evvel Said Nursi Hazretleri(ks)'nin Risale'lerinin yolundan gitmekteydim. Allah en doğrusunu bilir, hepimizi en doğru yola iletir inşallah.

Siteye gelişim hayırlı ve daim olur biiznillah. Hoşgeldin mesajlarınızı bekliyorum demekle umarım bir kusur işlemiş olmam. Malumunuz, siteye alışmamda etkili olacaktır.

Allah'ın selameti, rahmeti ve bereketi tüm inananların üzerine olsun. Allah'ın verdiği öğütlerden hiçbirimizi ayırmasın, başlarımızı secdeden, gönüllerimizi ibadetten alıkoymasın. Şüphesiz ki o en doğrusunu bilir.

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
ve alyküm selam hoş geldiniz üyleğiniz daim olur inşallah

Sercan Demet

Kayıtlı Kullanıcı
İnşallah kardeşim inşallah. Biiznillah.

Allahu maana. Measselema.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Ve Aleyküm Selam Ve Rahmetullahi Ve Berakatuhu Ve Magfiretihi Ebeden Ve Daimen.
Üyeliğiniz hayırlı olsun.
Hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.

Sercan Demet

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim.

Samimi temennilerinize amin diyorum.

Rabbım yar ve yardımcınız olsun.

Selam ve dua ile.

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleykum Selam Kardeşim.
Hoşgeldiniz, üyeliğiniz,hayırlı ve daim olsun inşaallah. İlim ve bilgilerinizin bereketinden istifade edebilmek ümidiyle
Selam ve Dua ile

Sercan Demet

Kayıtlı Kullanıcı
Ecmain kardeşim. Estağfurullah. Asıl ilim ve bilgi bereketinden nemalanacak olan ancak benim.

Güzel mesajınızdan ötürü Rabbim razı olsun.

Allah her daim bizimle.

Selametle kalın inşallah.

Kaan Erdem

Yönetici
Aleykümselam kardeşim;

Hoş geldiniz,üyeliğiniz hayırlı ve daim olur inşaALLAH.Faydalı,kaynaklara dayalı paylaşımlarınızı bekliyor bu paylaşımlar ilede meşguliyetinizi daim ettirmenizi haddimiz olmadan dua ve temenni ediyoruz.

Bir kaç gündür fırsat buldukça konu ve mesajlarınızı takip ediyorum.Bana eski üyelerimizden İshak Yakup kardeşimizi hatırlatıyorsunuz.Bizlerin ve cümlemizin hak yoldan sapmadıkça sizler ve diğer donanımlı,bilgili ilim tahsilinde iman,islam ve ihsan temellerini gözeterek devam ettiren kardeşlerimize ihtiyacımız olduğunu bildirmek isteriz.

ALLAH celle celalüh bizi yolumuzda daim etsin sabit kılsın inşaALLAH...Selametle kalınız.......

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam ve rahmetullahi ve berakatuhu hocam.
Hoş geldiniz aramıza.
Üyeliğiniz hayırlı ve daim olsun inşaALLAH..

Demeden geçemeyeceğim.
Mesajınızı çok güzel ve göze de hitap edecek bir şekilde yazmışsınız abi. :)

Sercan Demet

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli kardeşlerim, Rabbim cümlenizden razı olsun inşallah.

Evvela, Kaan kardeşimizin; temennilerini ben de umut ediyor, dualarına amin diyorum. Allah zeval vermesin. Kendisi iftiharlarda bulunmuş, Allah razı olsun. Lakin; bu vasıfların onda birine dahi sahip olduğuma dair hiçbir zan bulundurmayan bir insana böyle sözler sarf ederek, nefsani duygularımı ön plana çıkarmayan mesajlar daha hoş tabi ^^ Şaka bir yana, samimi mesajlar mutlu ediyor beni. Kardeşliğimiz baki kalsın inşallah.

Ardından, Çeşm-i Bülbül kardeş ile devam edelim. Allah razı olsun. Amin inşallah. Sağolasın. Keşke ağzımızın laf yaptığı kadar, gönlümüz zikretse. Keşke göze hitap edecek olan yazılarımız değil, imanımız, takvamız ve tevhidimiz olsa. Kelam ilminde çok iyiyiz de, ahiret günü, hesap soruları ne yapacağımız meçhul. Allah cümlemizi affetsin. Güzel yorumunuz için çokça teşekkürler.

Ve son olarak salavatqetir kardeşime de teşekkür edeyim. Hoşbulduk. İsimden hareketle, başlığı ziyaret eden herkesi, peygamber efendimize salavat getirmeye davet ediyorum. Allah forumu ecirli kılsın inşallah.

Selametle, dua ile kalınız.
Hiç şüphe yok ki, Allah sabredenlerle, müminlerle, müttakilerle beraberdir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt