Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

eşler arasındaki mutluluğun sırrı.... (1 Kullanıcı)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Gelelim karı koca ilişkisine.
Kur’ân, mehir ile ilgili hükümleri açıklarken iletişim ve huzurun en temel esprisini şöyle ifade ediyor: “Aranızdaki fazileti unutmayın (yani ihmal etmeyin)!” (Bakara Suresi, 237)

Eğer karı koca birbirlerinin kötü yanlarını görüyor ve fırsat buldukça da bunu dillendiriyorsa, aralarındaki sevgiden her defasında bir parçayı yok ediyorlar demektir.
Bir müddet sonra ortada sevgiyle paylaşacakları bir şey de kalmaz.
Onun için Kur’ân eşinin kusurlarını tamamen örtmeyi, onları dillendirmemeyi tavsiye ediyor. Hattâ birbirlerinin üstün yanlarını devamlı hatırlamalarını emrediyor.
Övücü sözlerle birbirlerini taltif etmelerini, üstün yanlarını dile getirmelerini, hattâ birbirlerinin üstün yanlarını taklit etmelerini dikkatlere sunuyor.
Zaten sevgi paylaşıldıkça artar. O zaman aile içinde sevgiyle paylaşılan çok şey olur. İletişim güçlenir ve aile içine huzur dolar.

“Ne mutlu o kocaya ki, kadınının diyanetine bakıp taklit eder; refikasını hayat-ı ebediyede kaybetmemek için mütedeyyin olur. Bahtiyardır o kadın ki, kocasının diyanetine bakıp ‘Ebedî arkadaşımı kaybetmeyeyim’ diye takvâya girer.” (Lem’alar, 24. Lem’a, s. 319, Söz Basım Yayın 2006.)

suheda2005

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Allah c.c. razı olsun emeğinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş selametle :H

imidik

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
blog.mynet.com
Nesil

Nesil

Hepimizin muradı tabiki sıcak bir yuva ile hayat sürmektir ve
Ümmet'i Muhammed'e s.a.v ye layık bir ümmet yetiştirmek inşallah.

Bir ayet'i kerimede ' Ey erkekler kadınlar ile kocanın'
'onlar sizin için bir ekin tarlası gibidir' bu ayet'i kerimede bir tarlaya ekin tarlası denebilmesi için o tarlanın verimli bir şekilde ekin vermesi gerekir ki ekin tarlası olsun' ,doğuma müsait kadınlar ile evlenin hadisi şerifide bu ayet'i kerimeyi izah eder.O halde erkeklerin İslam güneşi için bir nesil yetiştirebilmesi için yuva kuracağı eşini bu hususlara göre seçmeli.

Kadınlar kaburga kemiğinden yaratılmıştır hadisine göre bayanların duygusal anlamda daha kırılgan olduğu anlaşılmakta ve buna göre erkek olan arkadaşların bu hadisi göz önünde bulundurarak daha anlayışlı olması gerekir.

'onlardan güzellik ile isteyiniz' burdada bayanlara karşı güzel davrananın güzellik ile karşılık alacağı anlaşılmaktadır.

'Erkekleri kadınlara göre bir derece üsütün kılmışızdır' ayetini bilen kadın ise erkeği her zaman evin reisi olarak görmeli ve bu ayeti kerimeyide unutmamalıdır.Bir evde iki çoban olmaz.Biri çoban ve diğeri ise çobanın yardımcısı olarak görmeli erkeği olmadığında çobanlık görevini üstlenmelidir.

Yukarıdaki yazınıza biraz destek olmak amacıyla yazdın faydası olur inşallah.

Slm ve Dua ile..

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
selamun Aleyküm Ablacim..

Rabbim Razi Olsun..

Rabbime Emanet Ol Dua Ile..

G

gülderen özdemir

allah razı olsun güzel bir paylaşımdı bende hep eşimin iğneleyici taraflarını söyler dururdum bu sayede artık öyle davranmıyacam
dinimizin emrettiği şekilde ona yaklaşacam
a.e.o.selam ve dua ile

MANDALİNA

Kayıtlı Kullanıcı
Herkesin eşiyle huzurlu olmasını bibirlerine karşı merhemet ve sevgiyle yaklaşmasını diliyorum...paygamberimizinde dediği gibi ...Siz yeryüzündekilere merhamat edinki gökyüzündekilerde size merhamet etsin.. slm ve dua ile.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Selamin Aleyküm...

Kardeşlerim Bu önemli Konuda Eşlere Karşilikli Fedakarlik Yapmak Düşüyor...fedakarlik Da Demiyelim ,inancimiza Uygun Davraniş Geliştirmeliyiz...

Eşinizin Ağzina Vereceğiniz Bir Lokmanin Sadaka Olduğu Bilinci...
Eşin Kocasinin Yüzüne Bakmasinin Güneşe Bakmak Gibi Olduğu Bilgi Donanimlarini Hayata Geçirmeliyiz...

Gayret Bizden Takdir-i Lutuf Cenab-i Mevladan...

Bütün Evli Kardeşlerimize Mutluluklar Diliyorum...

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
hepinizin paylaşımı çok güzel ama bunları evliliğin ilk günlerinden itibaren uygulamak lazım şimdi ben 10 yıllık evliyim eşimle çok büyük sorunlar yaşadım annesinin ağzına bakıp beni çok kırdı sokağa bile attı daha neler neler allah biliyo şimdi akıllandı ama ben o günleri unutamıyorum ve onu affetmiyorum nasıl herşeyi unutup böyle davranayım allaha emanet olun

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun güzel bir paylaşımdı bende hep eşimin iğneleyici taraflarını söyler dururdum bu sayede artık öyle davranmıyacam
dinimizin emrettiği şekilde ona yaklaşacam
a.e.o.selam ve dua ile
selamun aleyküm Rabbimiz razı olsun inşaallah ders alan ibret alan kullarından eylesin inşallah hayırlı günler

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm
Kardeşim Allah razı olsun Çok güzel bir paylaşım Rabbim bekar kardeşlerimize Mutlu huzurlu imanlı Yuvalar kurmayı nasip etsin evlilerde Bu Yazıyı Okuyup Eşlerine nasıl davrancaklarını öğrensinler :D

Allaha emanet ol selametle.........

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Hepimizin muradı tabiki sıcak bir yuva ile hayat sürmektir ve
Ümmet'i Muhammed'e s.a.v ye layık bir ümmet yetiştirmek inşallah.

Bir ayet'i kerimede ' Ey erkekler kadınlar ile kocanın'
'onlar sizin için bir ekin tarlası gibidir' bu ayet'i kerimede bir tarlaya ekin tarlası denebilmesi için o tarlanın verimli bir şekilde ekin vermesi gerekir ki ekin tarlası olsun' ,doğuma müsait kadınlar ile evlenin hadisi şerifide bu ayet'i kerimeyi izah eder.O halde erkeklerin İslam güneşi için bir nesil yetiştirebilmesi için yuva kuracağı eşini bu hususlara göre seçmeli.

Kadınlar kaburga kemiğinden yaratılmıştır hadisine göre bayanların duygusal anlamda daha kırılgan olduğu anlaşılmakta ve buna göre erkek olan arkadaşların bu hadisi göz önünde bulundurarak daha anlayışlı olması gerekir.

'onlardan güzellik ile isteyiniz' burdada bayanlara karşı güzel davrananın güzellik ile karşılık alacağı anlaşılmaktadır.

'Erkekleri kadınlara göre bir derece üsütün kılmışızdır' ayetini bilen kadın ise erkeği her zaman evin reisi olarak görmeli ve bu ayeti kerimeyide unutmamalıdır.Bir evde iki çoban olmaz.Biri çoban ve diğeri ise çobanın yardımcısı olarak görmeli erkeği olmadığında çobanlık görevini üstlenmelidir.

Yukarıdaki yazınıza biraz destek olmak amacıyla yazdın faydası olur inşallah.

Slm ve Dua ile..
selamun aleyküm Rabbimiz razı olsun katkılarınız için selametle inşaallah..

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Herkesin eşiyle huzurlu olmasını bibirlerine karşı merhemet ve sevgiyle yaklaşmasını diliyorum...paygamberimizinde dediği gibi ...Siz yeryüzündekilere merhamat edinki gökyüzündekilerde size merhamet etsin.. slm ve dua ile.
selamun aleyküm Rabbimiz razı olsun hayırlı günler

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamin Aleyküm...

Kardeşlerim Bu önemli Konuda Eşlere Karşilikli Fedakarlik Yapmak Düşüyor...fedakarlik Da Demiyelim ,inancimiza Uygun Davraniş Geliştirmeliyiz...

Eşinizin Ağzina Vereceğiniz Bir Lokmanin Sadaka Olduğu Bilinci...
Eşin Kocasinin Yüzüne Bakmasinin Güneşe Bakmak Gibi Olduğu Bilgi Donanimlarini Hayata Geçirmeliyiz...

Gayret Bizden Takdir-i Lutuf Cenab-i Mevladan...

Bütün Evli Kardeşlerimize Mutluluklar Diliyorum...
aleyküm selam erdal abi Rabbimiz mutluluğunuzu daim eyler inşaallah inşaallah Rabbimiz bizleri kendine layık kul eylerde bütün insanlar mutlu mesut bir ömür süreriz Rabbimize emanet ol inşaallah

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
hepinizin paylaşımı çok güzel ama bunları evliliğin ilk günlerinden itibaren uygulamak lazım şimdi ben 10 yıllık evliyim eşimle çok büyük sorunlar yaşadım annesinin ağzına bakıp beni çok kırdı sokağa bile attı daha neler neler allah biliyo şimdi akıllandı ama ben o günleri unutamıyorum ve onu affetmiyorum nasıl herşeyi unutup böyle davranayım allaha emanet olun
selamun aleyküm Rabbimiz her zaman yar ve yardımcınız olsun inşaallah Rabbimiz dogru yoldan ayırmasın cümlemizi inşaaallah hayırlı günler

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt