Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Erkeklerin gelin gittiği ülke (1 Kullanıcı)

mervenur16

Kayıtlı Kullanıcı

Sumatra'da evlenen erkekler, kız evine gidiyor Bu adada erkek, kadının soyadını alıyor ve karısı tarafından sokağa atılan erkekler için 'sığınma odaları' bulunuyor
islâm coğrafyasındaki kadın gerçeğini 'Duvarların Arkasında' adlı belgeselle gözler önüne seren Ayşe Böhürler, Endonezya'nın Sumatra adasında bu kez kadınların değil, erkeklerin 'kadın egemen' düzende yaşadıkları mağduriyetlere tanık olduğunu söyledi
Endonezya'nın, 250 milyon nüfusuyla dünyanın en büyük islam ülkesi olduğunu hatırlatan Böhürler, “Burada erkek egemen kültür hissedilmiyor Kadınlar her yerde ve her görevde, sıradan ve rahatlar” dedi
Endonezya'nın islam'la en erken tanışan Batı Sumarta adasının çok farklı bir yapıda olduğunu belirten Böhürler, Minankabau kültürünün egemen olduğu bu bölgede kadının erkeğe hakim olduğunu kaydetti Böhürler'in anlattığına göre, burada isim, soy, kadından geçiyor, bütün miras kadına kalıyor Evliliği kadın tarafı teklif ediyor ve mehri kadın ödü-yor; erkek, kızın evine gidiyor KAYNANALARINDAN YAKINIYORLAR Böhürler, dünyanın pekçok ülkesinde kadınların sürdürdüğü hayat tarzının, Batı Sumatra'da erkeklere nasıl yansıtıldığını şöyle anlattı: “Evden kovuldukları zaman hiçbir sosyal güvencesi olmayan erkekler için camilerde sığınma odaları bulunuyor Sürekli kaynanalarından dert yanan erkekler, evin de hizmetçisi Karısı tarafından boşanan erkek ortada kalıyor ve acınası bir hale düşüyor Karısı ölen erkek ise çoğu zaman sokakta kalıyor”:a42:

inanması ne güç

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı
Salamün Aleyküm kardeşim
Kardeşim gülsemmi ağlasammı bilemedim
Ama çok garipsedim Allah o erkekler için hayırlısını nasip etsin
Allahrazı olsun kardeşim selametle

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
yok canım olurmu böyle şey yaaa insan fıtratına cok ters buradaki erkeklerde pek pısırıkmış canım.şaşırdım ne diyim selametle kalınız

gizemli

Kayıtlı Kullanıcı
Allah şaşırtmasın nediyeyim, belkide Türkiyedeki mağdur kadınların ahını Endonezyalı kadınlar çıkarıyor.

sahinsengul

Kayıtlı Kullanıcı
erkeklerin gelin gitigi ulke

erkeklerin gelin gitigi ulke

hayret boyle bir sey yeni duydum ve inanmasi guc dogrusu vay o kendilerine erkek demis insanlara acidim dogrusu selametle

leni

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm mervenur16 çok ilginçmiş ya kim isterki öyle kocası olsun :) çok garip... paylaşımın için çok teşekkürler emeğine sağlık..:)

aikoay

Kayıtlı Kullanıcı
orda yasamayi cok isterdim dogrusu sadece erkeklerin halini izlemek icin yuce rabbim cok buyuk ocumuzu aliyor ALLAH'in sopasi yok

mervenur16

Kayıtlı Kullanıcı
orda yasamayi cok isterdim dogrusu sadece erkeklerin halini izlemek icin yuce rabbim cok buyuk ocumuzu aliyor ALLAH'in sopasi yok

Evet kardeşim hep kadınlar mı ezilecek aslında bizim Türk erkeklerini oraya yollamak lazımda işte nerdeeee:a35:

mervenur16

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm mervenur16 çok ilginçmiş ya kim isterki öyle kocası olsun :) çok garip... paylaşımın için çok teşekkürler emeğine sağlık..:)

Yazık aslında acıyorum bunlara ama dur sen iyi öcümüzü alıyrlar...:a15:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt