Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Engellilik imtihani (1 Kullanıcı)

yusayildiz

Kayıtlı Kullanıcı
ankebüt

2- İnsanlar, "İnandık" demekle imtihan edilmeden bırakılacaklarını mı zannederler.

Slm alküm ,
Sakatım ama dünya hayatına kaybettigime üzülmüyorum.
17 yaşıma kadar gayet sağlıklı olan hayatım aniden ve yavas yavas seyreden bir kas ve omurilik
hastalığıyla karardı.doktorlar EMG filmi çektikten sonra ,hiç yürüyemiycegimi ,kalan ömrümü
tekerlekli iskemleye baglı kalacagımı söylediğinde dünya basıma birkez daha yıkıldı.
Benden 4 yaş küçük kardesimde aynı hastalıga yakalandı.Bizim içinde,anne babam içinde zor bir imtihandı.
ilk önceleri kabullenemdim.ta ki kuran-ı kerim ve yüce mealini okuyup sevene kadar.dünyanın geçici oldugunu,asıl sonsuz hayatın ahiret oldugunu ,dünyanın imtihan yeri oldugunu,basıma gelen ne olursa sabr etmem gerektigini ögrendim.artık sakattım ama dünya hayatı için üzgün degildim.
Engelli olmanın bir ceza degil tam tersi Allah tarafından gerçegi görmek için bir ödül oldugu anlaşılıyordu. Bunu bu dünyada fark edemesek bile sonsuz hayata geçiste mutlaka fark edecektik.
Ve Allah kendine güveneni mahçup etmiycegini gösterdi.izmirde akapunktur tedavisini vesile kıldı 5 yıl tedavi gördük.önce moral yönünden iyilesme oldu.şiddetli bas agrım kesildi.
şimdi ayaga kalkmam,yürümem için yogun bir fizik tedaviye htiyacım var.
Şu an 3-4 aylık bir fizik tedaviyle yürüycegimi, tabi önce Allah'ın izniyle inanıyorum.
Aydının çine ilçesine baglı eskiçine köyünde yaşıyorduk.
tedavi ümidiyle izmir bozyaka hastanesi yakınınndan ev kiraladık.hastanede muayene olduk
tedavimizin burda mümkün olmadıgını sadece ege üniversitesinde olcagını söyledi hayal
kırıklıgına ugradık.ordan bir daha tasındık.ege üniversites hastaanesine yakın yerden ev kiraladık.doktor muayene etti.yatısımızı istedi ve yatak bosalmasını beklememizi istedi.iki kardeşe, bir odanın bosalması zordu.tam 4 aydır bekliyoruz.

Bize bu sorunumuz hakkında yardımcı olacak varmı?
saygılar ALLAHA emanet olun.

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam,

Durumunuzu okudum başınıza gelenler tabiki insani hislerimizden birisi olan üzülme duygusuna dokundu ancak şahsıma sadece üzülmekle yetinebiliyorum birde sıhhat bulmanız ve daha sağlıklı bir hayat yaşamanız için dua edebilirim,maddi sıkıntılarınıza yapabileceğim bir şey olmadığı gibi sanırım site kuralları içinde de bu tip yardım isteklerine dolandırıcılık,sahtekarlık olasılığına karşı aracı olmak korkusu ile bir yasak bulunmaktadır,size nacizane tavsiyemiz resmi makamları veya vakıfları aracı kılmanızdır eğer HAK TEALA sizlerin bir yardım almanızı dilemişse bir kapı muhakkak açılacaktır...
Selam ve dualarımızla...

yusayildiz

Kayıtlı Kullanıcı
Kutsal imtihan da engellini yeri

Kutsal imtihan da engellini yeri

Bakara süresi 155,

And olsun sizi biraz korku,biraz açlık,biraz da mallardan, canlardan ve mahsullerden yana eksiltme yolu ile imtihan edeceğiz.Sabretenlere lütuf ve keremimi müjdele.

Ankebüt

2- İnsanlar, "İnandık" demekle imtihan edilmeden bırakılacaklarını mı zannederler.

Slm alküm ,
hep örnek alıp unutmadıgım 2 ayetle yazıma basladım. ayrıca 6666 Ayetde var.
Sakatım ama dünya hayatına kaybettigime üzülmüyorum.
17 yaşıma kadar gayet sağlıklı olan hayatım aniden ve yavas yavas seyreden bir kas ve omurilik
hastalığıyla karardı.doktorlar EMG filmi çektikten sonra ,hiç yürüyemiycegimi ,kalan ömrümü
tekerlekli iskemleye baglı kalacagımı söylediğinde dünya basıma birkez daha yıkıldı.
Benden 4 yaş küçük kardesimde aynı hastalıga yakalandı.Bizim içinde,anne babam içinde zor bir imtihandı.
ilk önceleri kabullenemdim.ta ki kuran-ı kerim ve yüce mealini okuyup sevene kadar.dünyanın geçici oldugunu,asıl sonsuz hayatın ahiret oldugunu ,dünyanın imtihan yeri oldugunu,basıma gelen ne olursa sabr etmem gerektigini ögrendim.artık sakattım ama dünya hayatı için üzgün degildim.
Engelli olmanın bir ceza degil tam tersi Allah tarafından gerçegi görmek için bir ödül oldugu anlaşılıyordu. Bunu bu dünyada fark edemesek bile sonsuz hayata geçiste mutlaka fark edecektik.
Ve Allah kendine güveneni mahçup etmiycegini gösterdi.izmirde akapunktur tedavisini vesile kıldı 5 yıl tedavi gördük.önce moral yönünden iyilesme oldu.şiddetli bas agrım kesildi.
şimdi ayaga kalkmam,yürümem için yogun bir fizik tedaviye htiyacım var.
Şu an 3-4 aylık bir fizik tedaviyle yürüycegimi, tabi önce Allah'ın izniyle inanıyorum.
Aydının çine ilçesine baglı eskiçine köyünde yaşıyorduk.
tedavi ümidiyle izmir bozyaka hastanesi yakınınndan ev kiraladık.hastanede muayene olduk
tedavimizin burda mümkün olmadıgını sadece ege üniversitesinde olcagını söyledi hayal
kırıklıgına ugradık.ordan bir daha tasındık.ege üniversites hastaanesine yakın yerden ev kiraladık.doktor muayene etti.yatısımızı istedi ve yatak bosalmasını beklememizi istedi.iki kardeşe, bir odanın bosalması zordu.tam 4 aydır bekliyoruz.bu konuda nasıl bir çözüm var bilem varmı acaba.
En büyük sıkıntım eger engelliysen ya acıyarak bakılyorsun,yada en az yüzde elli dilenci gözüyle bakkılıyorsun.
ben bu dünyanın süsünü istemyorm .ahireti istiyorum.O daha kalıcı.onun için bu sıkıntılara
katlanıyordum, Allah sadece bana degil yeryüzündeki tüm engelli kardeslermin sabrını artırsın şifa versin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt