Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Endonazya nasil müslüman oldu? (1 Kullanıcı)

Bayram Afyonlu

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardeslerim SELMÜN ALEYKÜM!!!
SORU:
siz Endonazyanin nasil müslümanligi sectigini biliyormuydunuz?
:a11:

Cevap:
Osmanli zamaninda bir müslüman Ticaretci Endonazya ya gider gemisiyle
oraya yerlesir.
Ticaretci müslüman elbise Bezlerini satar,Bir gün adam Dükkanina biraz gec gelir
Iscisi bir müstriye Metresi 10 akce den Kumas satmistir.Ticaretci muhrem Müslüman iscisine sorar; Kumasin metresini kactan sattin?
Isci ise:Metresini 10 Akce den der, Ticaretci müslüman kumasin metresi "5 Akce idi" Bana o müsteriyi bulabilirsin der.
Iscisi müsteriyi bulur getirir ve dükkan sahibi , Müsteriye Isci parayi senden fazla almis bu Haram dir,Fazlasini sana verecegim der.
Bu olay okadar yayilirki Taa Krala kadar duyulur,Kral bu Müslüman Ticaret adamini cagirir sorar neden böyle yaptigini biz böyle bir sey burda yasamadik der.
Muhtrem ticaretci olayin Islamiyet le ilgili oldugunu ve kendisinin Müslüman oldugunu anlatir, Ve Kral dahil bütün ENDONAZYALILAR Islamiyeti secerler
savassiz kavgasiz, Nedeni ise Ticaretcinin 5 AKCEYI geri vermesidir.
Düsündünüz mü? Bir müslüman Ticaret Adami 5 Akceyle 250 milyon insanin müslüman olmasina vesile oluyor!!!

Efendiminzin müjdesi Acik:

"DOGRU VE GÜVELINIR TÜCCAR,KIYAMETGÜNÜNDE PEYGAMBERLER,SIDDIKLAR,ve SEHITLERLE BERABERDIR." Buyurmuslar...Sav

Ya biz??? Ve kendimizin ne kadar dürüst oldunugumuzu sorgulayalim.

ALLAH C.C Cümlemizi O Ticaret adaminin ve Resulünün sefatina nail eylesin.
Saygilarimla Bayram Afyonlu

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm kardeşim.
Allah razı olsun. Bu yazıyı ilk Vehbi Vakkasolu'nun bir kitabında okumuştum.
Çok etkilenmiştim.Tekrar hatırlamak güzel oldu.Allah razı olsun..

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
o zaman o kadar nüfus yoktu endonezyada...Tamam güzel atılıyorda biraz destekli atılsa daha inandırıcı olur...

Bayram Afyonlu

Kayıtlı Kullanıcı
Cümleten Selamün aleyküm Kardeslerim!!!
Ben de bu güzel olayi dün ögrendim,Ben Almanya da yim Camii de KUR'AN I KERIM ögreniyoruz!
Bize Hocamiz Sagolsun her Hafta sonu Böyle güzel seyler okur ve ayrica kopyasini dagirtir Evinizde ailenizle paylasin diye.
Bende bu konuyu Buraya aktarmak istedim Belki bilmeyen Kardesler ögrenir diye.

Bakin su Ülkemizin Haline "Ataist,Kuklalar,Kafirler ne Usaklik yaparlar....Yani bu güne kadar Türkiye de Kötü olayi Bu KAFIR OGLU ATAISTLER düzenlemis. Inan mak zor! Kafir ler CAMII yi bombalamak istemisler Adi Itler.
Ben Rahmetli Hocamiz Timur TAS in Vaazlari dinlerim ,Rahmetlinin Dedigin inanin 100% dogru !
Türkiyedeki Islam düsmanlari baska yerde yok!ALLAH C.C Ülkemizdeki Kafirleri Helak etsin!! AMIN INSALLAH!!
HEPIZE SONSUZ SELAM OLSUN.

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun paylaşımınız için. Ama konunuzun yeri sanırım burası değil!

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Hal dilinin ne kadar önemlli olduğunu gösteriyor / Buda bizim görevimiz
ALLAH razı olsun kardeşim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt