Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

En Hayirli Ibadet... (1 Kullanıcı)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
Numan bin Beşir (r.a.) Ben Cuma günü Rasulullah (s.a.v.)ın mimberinin yanında otururken bir adam :

''Ben hacılara su dağıtmaktan başka faziletli bir amel bilmiyorum.'dedi Başka bir adam da :

'Bende Mescid-i Haram-ı tamir etmeten başka hayırlı bir amal bilmiyorum ' dedi.Bir başka adam .

''ALLAH yolunda Cihad etmak her ikisinin söylediğinden eftaldir '' dedi Bunun üzerine Hz. Ömer (r.a.) onlara çıkıştı.

''Resulullah'ın minberinin yanında yüksek sesla konuşmayın.Namaz kıldıktan sonra ihtilaf ettiğinizin hangisinin eftal olduğunu soracağım.'dedi

Resul-ü Ekrem (s.a.v.) Efendimiz mescide girince şu ayet nazil oldu (mealen )

''Siz hacılara su dağıtma işi ile Mescid-i Haram'ın İmarını ALLAH 'a ve ahiret gününe iman edip ALLAH yolunda cihad eden kimsenin ameli gibi mi tutunuz? Bunlar ALLAH katında bir olmaz ALLAH haddini aşanlara hidayet vermez ( Tevbe Suresi 19 )

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته
Rahman razı olsun kardeşim Rabbim sevabınıza yazsın inşaallah.Emeğinize sağlık
selam ve dua ile...

leyla-1

Altın Üye
En Hayirli Ibadet...

--------------------------------------------------------------------------------

Numan bin Beşir (r.a.) Ben Cuma günü Rasulullah (s.a.v.)ın mimberinin yanında otururken bir adam :

''Ben hacılara su dağıtmaktan başka faziletli bir amel bilmiyorum.'dedi Başka bir adam da :

'Bende Mescid-i Haram-ı tamir etmeten başka hayırlı bir amal bilmiyorum ' dedi.Bir başka adam .

''ALLAH yolunda Cihad etmak her ikisinin söylediğinden eftaldir '' dedi Bunun üzerine Hz. Ömer (r.a.) onlara çıkıştı.

''Resulullah'ın minberinin yanında yüksek sesla konuşmayın.Namaz kıldıktan sonra ihtilaf ettiğinizin hangisinin eftal olduğunu soracağım.'dedi

Resul-ü Ekrem (s.a.v.) Efendimiz mescide girince şu ayet nazil oldu (mealen )

''Siz hacılara su dağıtma işi ile Mescid-i Haram'ın İmarını ALLAH 'a ve ahiret gününe iman edip ALLAH yolunda cihad eden kimsenin ameli gibi mi tutunuz? Bunlar ALLAH katında bir olmaz ALLAH haddini aşanlara hidayet vermez ( Tevbe Suresi 19 )

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته
Rahman razı olsun kardeşim Rabbim sevabınıza yazsın inşaallah.Emeğinize sağlık
selam ve dua ile...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm değerli abimiz.
Emeğinize sağlık. Rabbimiz c.c razı olsun, sevabınızı yazsın inşallah. Rabbimiz c.c, bu hayırlı ibadetlerde daim kılsın cümlemizi..Rızasına vesile eylesin..
Rabbimize emanet olunuz. Selam ve Dua ile.

ahde

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim razı olsun emeğinize yüreğinize sağlık
efendimizin sahabilerle paylaştığı o güzel hatıralı bizimle paylaşıp
bizi o zamanlara götürdüğünüz için

HZ MUHAMMED (S.A.V) NURUN KIYAMETE KADAR ÜMMETİNİ AYDINLATACAK

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt