Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Elma sirkesi; doğal güzellik iksiri (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Binlerce yıl önce mahzende unutulan bir şaraptan tesadüf eseri keşfedilen elma sirkesinin, ciltteki lekelerden fazla kilolara, sağlıksız saçlardan varisli damarlara kadar birçok derde deva olduğu bildirildi. Elma sirkesinin özellikle pırıl pırıl saçlar, lekesiz bir cilt ve incecik bir vücuda kavuşmada çok önemli katkılar sağladığı vurgulandı.

Hekimce" isimli sitede yer alan bilgilere göre, elma sirkesiyle cilt güzellik seansını herkes evinde kolayca uygulayabilir. Bugüne kadar sadece sofrada kullanılan elma sirkesinin cilt güzelliği için doğurduğu 'inanılmaz' sonuçlar ise şöyle sıralanıyor:

Kepeksiz saçla Saçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.

Akne tedavisi: Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.

Ciltteki lekelere: Dörtte bir litre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Varisli damarlara: Bir bezi elma sirkesine batırıp sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-akşam tekrarlayın.

Zayıflamak için: Bir bardak suya bir-iki kahve kaşığı elma sirkesi ve bir kahve kaşığı bal ekleyip, karıştırın. Uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında, düzenli kilo vermenize katkı sağlar. imamhalil****gmail.com

elzem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Elma sirkesi; doğal güzellik iksiri

Zerda ablam süpersin yaa ALLAH razı olsun.Ablacığım ben kilo almak istiyorum bunun formülü ne acaba

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:
Zerda ablam süpersin yaa ALLAH razı olsun.Ablacığım ben kilo almak istiyorum bunun formülü ne acaba
RABBİM CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN KARDEŞİM TAMAM O KONUYLA İLGİLİDE YAZMAYA ÇALIŞICAĞIM DUA İLE

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
elzem yazdı:
RABBİM CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN KARDEŞİM TAMAM O KONUYLA İLGİLİDE YAZMAYA ÇALIŞICAĞIM DUA İLE

ALLAH razı olsun

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

ZERDA ECZANESİ ACİL ŞİFALAR DİLER.

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:

güzel bi başlık olur haa forma.Fatma kardeşim yerin de yazmışsınız

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
ÇOK TŞK DAİMİ MÜŞTERİM RABBİMİN İZNİ İLE SENİ VE ELZEMİ KİLODA ALDIRACAĞIZ TABİ DEDİKLERİMİZİ UYGULARSANIZ SELAM VE DUA İLE

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

EVT ARKADAŞ IN VERDİĞİ BİLGİLER DOĞRUDUR PAYLAŞIM İÇİN AYRICA TEŞEKKÜRLER.

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

abla siz bizi kabul edin de biz her dedğinizi yaparız

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:
OOOO SİZİN GİBİ KARDEŞLERİMİ KABUL ETMEZMİYİM?(SİZİN GİBİ ÇIRAĞIM OLSUN YETERKİ):):)

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
elzem yazdı:
OOOO SİZİN GİBİ KARDEŞLERİMİ KABUL ETMEZMİYİM?(SİZİN GİBİ ÇIRAĞIM OLSUN YETERKİ):):)

ALLAH razı olsun.umarım ücret dolgundur malum biliyosunuz.Ama yine de olsun sizin bize verdiğiniz bilgiler herşeyin yerine geçer

enis1981

Kayıtlı Kullanıcı

İyileştirici özellikleri

* Besinlerin verimli kullanımını, metabolizmanın sağlıklı işleyişini, vücudun asit alkali dengesini korumasını sağlar. Örneğin kalsiyumun daha verimli kullanımını sağlayıp, bir yandan kemiklerin yeniden gerekli kalsiyumu almasını desteklerken, bir yandan da eklemlerdeki kalsiyum birikimini kırar.

Uzun süreli kullanımı eklem ve kemiklerdeki sertlik ve sıkıntılara son verir.

* Sodyumun etkisini yansızlaştırarak yüksek tansiyondan korur.

* Kolesterolü düşürür. İçerdiği doğal asitler ve enzimler kanın daha sağlıklı ve ince akmasını sağlar.

* Başta damarlar, karaciğer, böbrekler olmak üzere vücudu detoksifiye eder, yağlı-mukus kalıntıları parçalar.

* İçerdiği yoğun potasyum sayesinde hücre büyümesini destekler.

* Soğuk algınlıklarında, boğaz enfeksiyonlarında, bronşitte içilebilir ya da buhusu yapılır.

* İdrar yolları enfeksiyonlarında, sindirim bozukluklarında, kramplarda, yaban arısı sokmasında, saçta kepekte, uyku bozukluklarında, kulak çınlamasında da kullanılır.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
ÇOK TŞK DAİMİ MÜŞTERİM RABBİMİN İZNİ İLE SENİ VE ELZEMİ KİLODA ALDIRACAĞIZ TABİ DEDİKLERİMİZİ UYGULARSANIZ SELAM VE DUA İLE

GÖRÜNMEZ MÜŞTERİ AMA.ABLA SEN BANA KİLO ALDIRT DİLE BENDEN NE DİLERSEN.(ALAMIYACAGIMA GÖRE HERŞEYİ DİLEYE BİLİRSİN)

anamaya

Kayıtlı Kullanıcı

elma sirkesinin faydalarını bizzat yaşayan biri olarak kesinlikle bunları yapmanızı bende tavsiye editorum

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:
zerda yazdı:
elzem yazdı:

ALLAH razı olsun.umarım ücret dolgundur malum biliyosunuz.Ama yine de olsun sizin bize verdiğiniz bilgiler herşeyin yerine geçer
Rbbim razı olsun.Ücret dolgundur.Dostluğumu versem olurmu?

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
elzem yazdı:
zerda yazdı:
elzem yazdı:

Rbbim razı olsun.Ücret dolgundur.Dostluğumu versem olurmu?

sizin gibi dostlara can feda ama yanınızda işe başlamadan bi kilo alabilsem diyorum

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

TAMAM KARDEŞ İNŞ FATMA İLE SANA UYGUN BİR REÇETE YAZIYORUM ŞUAN ARAŞTIRMA AŞAMASINDAYIM VE BU KONUNUN UZMANINDAN YARDIM İSTEDİM EN KISA ZAMANDA İNŞ

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
TAMAM KARDEŞ İNŞ FATMA İLE SANA UYGUN BİR REÇETE YAZIYORUM ŞUAN ARAŞTIRMA AŞAMASINDAYIM VE BU KONUNUN UZMANINDAN YARDIM İSTEDİM EN KISA ZAMANDA İNŞ

ALLAH razı olsun ablam

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt