Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Elhamdulillah.... (1 Kullanıcı)

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı
İmamı Azam Ebu Hanife hazretleri zamanında zengin birisiymiş.Ancak işlerle o değil bir ortağı daha varmış genelde o ilgilenirmiş.Haliyle bir gün İmamı Azam hazretleri ders verirken adamın birisi içeri girmiş ve demişki "ya imam senin gemilerin batmış" der.Tabi bunu İmam hazretleri duyunca şöyle biraz bekledikten sonra "ELHAMDULİLLAH" demiş. Adam gitmiş ve sonra gerceği öğreniyorki meğer batan gemiler İmamı Azam hazretlerinin değil,başkasınınmış.Tabi bunu öğrenince hemen koşup İmamın yanına varmış ve içeri girip imama:" Ya imam batan gemiler senin değilmiş" deyince İmamı Azam hazretleri yine biraz bekledikten sonra yine "ELHAMDULILLAH" demiş.Tabi bu sözüde duyunca adam haliyle şaşırmış.Vede hemen imamın yanına varmış ve " Ya imam sana önce gemilerin battı dedim ELHAMDULİLLAH dedin sonra tekrar gemilerin batmadı dedim yine ELHAMDULİLLAH dedin ne demek bu şimdi " demiş.
İmamı Azam hazretleride " önce gemilerin battı deyince şöyle kalbimi dinledim acaba üzülecekmi diye baktım hiç üzülmedi bu yüzden ELHAMDULİLLAH dedim.Sonra tekrar sen, gemiler senin değilmiş deyince yine kalbime baktım sevinecekmi diye baktımki kalbim sevinmeyince yine ELHAMDULILLAH dedim" demiş.
Yani bu zatlar kalplerine dunya sevgisini koymamışlar.Zaten Bediüzzaman Said Nursi Hazretleride derki "Aklı başında olan insan,ne dünya umurundan kazandığına mesrur,ne de kaybettiği şeye mahzun olmaz.." der.
Allah (c.c) hazretleride bizlere böyle tahkiki iman sahibi olmayı yaşamayı ve de öyle ölmeyi nasip etsin..amiiinn

ayshidayet

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Elhamdulillah....

S.A kardeşim inşallah keşke bu büyük zatlar gibi hissedebilsek Rabbim bizlere nasip etsin,Allah razı olsunB)B)B)B)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

S.A CANIM BENİM ELİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ.AMİN RABBİM BİZİM KALBİMİZİDE DÜNYA SEVGİSİNİ KOYMASIN İNŞALLAH.

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı

Allah (c.c) hazretleride bizlere böyle tahkiki iman sahibi olmayı yaşamayı ve de öyle ölmeyi nasip etsin..amiiinn

AMİNNNN ALLAH RAZI OLSUN CANIM KARDEŞİM.

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı

ayshidayet yazdı:
S.A kardeşim inşallah keşke bu büyük zatlar gibi hissedebilsek Rabbim bizlere nasip etsin,Allah razı olsunB)B)B)B)

S.A ECMAİN OLSUN KARDEŞİM DUALARINIZIN KABUL OLMASI DİLEĞİYLE...:)

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
S.A CANIM BENİM ELİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ.AMİN RABBİM BİZİM KALBİMİZİDE DÜNYA SEVGİSİNİ KOYMASIN İNŞALLAH.

S.A MEFTUNUM BACIM ALLAH RAZI OLSUN..ECMAİN OLSUN İNŞAALLAH...:)

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı

Birnur yazdı:

AMİNNNN ALLAH RAZI OLSUN CANIM KARDEŞİM.

S.A NE GÜSEL DUA...RABBİM GÜSEL KALBİNİZE GÖRE VERSİN ECMAİN OLSUN İNŞAALLAH...:):):)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

Amim kardeşim emeğine sağlık
mevlam bizlerede böyle iman nasip eylesin

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN.ALLAH CC RAZI OLSUN.B)

semos

Kayıtlı Kullanıcı

Amin kardeşim allah c.c. razı olsun. selametle

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
İmamı Azam hazretleride " önce gemilerin battı deyince şöyle kalbimi dinledim acaba üzülecekmi diye baktım hiç üzülmedi bu yüzden ELHAMDULİLLAH dedim.Sonra tekrar sen, gemiler senin değilmiş deyince yine kalbime baktım sevinecekmi diye baktımki kalbim sevinmeyince yine ELHAMDULILLAH dedim" demiş.

allah razı olsun
emeğinize sağlık

Hasan011974

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşımından dolayı RABBIM senden razı olsun kardeşim.

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
mevlam razı kalsın güzel paylaşımdı

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt