Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Eğer Annem Olsaydi...... (1 Kullanıcı)

Ahmet&Gizem

Kayıtlı Kullanıcı
EĞER ANNEM OLSAYDI
Genç veli ölüm döşeğinde,ömrünün son dakikalarını yaşamaktadır.Hayatını hep ahirete göre yaşayan bir ailenin ferdi olduğu için ölüm korkusuna dayanıklıdır…Ve babası da öyle bir evlada hakkıyla baba olmuş,bir başka Hak dostudur.
Baba oğula sorar:’’Evladım! Ahirette ne ile karşılaşmayı bekliyorsun?’’
Sorudaki ima genç veliye tebessüm ettirir. Yani baba sormaktadır,’’Acaba bahtına ne çıkacak? Rahmet mi,azap mı?’’
Ölüm yolcusu son nefeslerinden birini daha aldıktan sonra cevap veriri:
‘’Babacığım,eğer öteki taraftaki durumuma annem karar verseydi acaba ne yapardı?’’
Baba hiç duraksamadan;
‘’Evladım,annedir o, şefkatlidir. Günahına ,sevabına bakmadan seni Cennet’in Firdevs’ine indirirdi.’’
Ve bu cevap genç velinin dünya yaşamındaki son tebessümüne neden olur.Gözleri önce yaşarır,sonra ümitle,güvenle parlar,babasına döner:
‘’Ey babam! Benim Rabbim ,bana annemden daha şefkatlidir.’’
Baş sağa düşer,dudaklar kapanır.Dünya bir atlama tahtası olur Firdevs’e doğru…

fatmana

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzeldi emeğinize sağlık...

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
SA KARDEŞİM.RABBİMİN MERHAMETİ AMELLERİMDEN DAHA ÜMİT VERİCİDİR.ALLAH RAZI OLSUN.

Narcicegi65

Kayıtlı Kullanıcı
Bende çok beğendim. Rabbim ne verirse hayırlısını versin inşallah. Merhametini esirgemesin

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı
selamün alyeküm kardeşim emeğine sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş.RABBİM şevkati bütün fanilerinkinden daha büyüktür biz yeterki isteyelim O bizi şevkatinden mahrum etmeyecektirRABBİM hepimize hayırlı ölümlernasip eylesin inşALLAH
selametleB)

Ahmet&Gizem

Kayıtlı Kullanıcı
selamün alyeküm kardeşim emeğine sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş.RABBİM şevkati bütün fanilerinkinden daha büyüktür biz yeterki isteyelim O bizi şevkatinden mahrum etmeyecektirRABBİM hepimize hayırlı ölümlernasip eylesin inşALLAH
selametleB)
AMİN İNŞALLAH.:G

su misali

Kayıtlı Kullanıcı
emeğinize sağlık Rabbim hepimize hayırlı ölümler nasip etsin inşallah.

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeşim emeğine sağlık ALLAH razı olsun MEVLA bizleride şefkat rahmet ve mağfireti ile muamele ettsin işl. AMİN selam ve dua ile a.e.o.

su misali

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık tekrar hatırlamış oldum selametle

aişetün.asel

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim bizlere rahmeti ile muamele etsin inşallah. O'na yakışan kullar olmamız dileği ile....selametle

relvin

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.c.) razi olsun.Suphesiz ki Allahin(c.c.) ahmeti gazabini askindir biz buna tum kalbimizle guveniyoruz eger guvenmeyen varsa Allahin(c.c.) bizim kildigimiz namaza yada diger ibadetlere ihtiyaci yoktur

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt