Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

efendimizin şakaları (1 Kullanıcı)

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber Efendimiz (s.a.v) Saka Yapmayi Sever Fakat Asla Insanlari üzücü Ve Kirici Sakalar Yapmaz Ashabi'ninda Yapmasina Engel Olurdu.peygamberimiz in Sakalarindan Biride Söyledir Bir Gün ümm-ü Eymen Isimli Bir Kadin Resulullah a Gelerek ya Resulullah Kocam Sizi Davet Ediyor Deyince.resulullah Kocaniz Iki Gözünde Beyazlik Olan Adam Mi? Diye Sordular. hayir,onun Gözünde Beyazlik Yoktur. hayir,hayir Var. Kadin Yine hayir Yok Deyince Resulullah Gözünde Beyazlik Olmayan Olur Mu? Buyurdular.

Kendisine çocuk Yastan Itibaren Hizmetinde Bulunan Hz.enes e Latife Olsun Diye Iki Kulakli Derdi.efendimizden Yüzlerce Hadis Nakleden Hz.enes in Isitme Duyusu Oldukça Kuvvetliydi.çabuk Işitirdi Bu Saka Onun Için Büyük Bir Iltifatti Ve Daha Dikkatli Dinlemeye Tesvik Manasi Tasiyordu.

Hz Ali Ile Beraber Kahvalti Etmektedirler.hz Peygamber Gülümsemektedir,çünkü çaktirmadan Yediği Zeytinleri Hz Ali Nin
önüne Yiğar.sonunda Hz Ali Ye önündeki Zeytinleri Göstererek ey Ali çok Acikmişsin Herhalde, Ne Kadarda çok Zeytin Yemişsin der.hz Ali şakayi Anlar Ve Hemen Cevap Verir evet Ya Resulallah der, Fakat Siz Dahaçok Acikmişsiniz Herhalde , Baksaniza önünüzde Hiç çekirdek Yok çekirdekleriyle Beraber Yemişsiniz

Yaşli Bir Kadin Mescide Gelir Ve Peygamber Efendimiz e ey Allah in Elçisi ,benim Için Dua Et De Allah Beni Cennetine Koysun. der
Hz Peygamber yaşli Kadinlar Cennet E Giremez der.
Bunun üzerine Kadin üzülür Ve Ağlamaya Başlar. Resulullah Gülerek üzülme der,cennet e Herkes Gençleşmiş Olarak Girecek

Bir Arkadaşi Peygamberimizden Bir Binek Devesi Ister..o olur Der Seni Bir Dişi Deve Yavrusuna Bindirelim Arkadaşi şaşirarak Itiraz Eder
iyi Ama Ben Deve Yavrusunu Napayim? Işime Yaramazki
Hz Peygamber Güler Ve bütün Develer Bir Dişi Devenin Yavrusu Değilmi Der.

saliha

Kayıtlı Kullanıcı
RE: efendimizin şakaları

Allah(c.c.) razı olsun.Efendimizin(s.a.v.)'in ne kadar ince bir latife anlaşıyı var. her şeyde olduğu gibi

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

saliha yazdı:
Allah(c.c.) razı olsun.Efendimizin(s.a.v.)'in ne kadar ince bir latife anlaşıyı var. her şeyde olduğu gibi
amin ecmain.B)

ayse karatas

Kayıtlı Kullanıcı

kardeş süperdi.keşke herkes peygamber efendimiz s.a.v. gibi şaka yapsalar.

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı

Allah (c.c.) Razı oLsun inşaAllah kardeşim. Emeğinize, yüreğinize sağlık..
Peygamberimiz (s.a.s.) şaka yaparken bile ağzından bal damlıyor.
Resulallah'ın şefaatine nail olanlardan oluruz inşaAllah..
Allahaısmarladık... B)

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı

S.A EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM...İKİ CİHANIN SULTANI NE GÜZEL GÖNÜL ALIYO..ŞİMDİ İNSANLAR BİRBİRLEİRNİN KUSURLARIYLA DALGA GEÇEREK GÜLÜYO...SELAMETLE...

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

Toron yazdı:
Allah (c.c.) Razı oLsun inşaAllah kardeşim. Emeğinize, yüreğinize sağlık..
Peygamberimiz (s.a.s.) şaka yaparken bile ağzından bal damlıyor.
Resulallah'ın şefaatine nail olanlardan oluruz inşaAllah..
Allahaısmarladık... B)
amin ecmain kardeşim inşallah.B)

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

tuba07 yazdı:
S.A EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM...İKİ CİHANIN SULTANI NE GÜZEL GÖNÜL ALIYO..ŞİMDİ İNSANLAR BİRBİRLEİRNİN KUSURLARIYLA DALGA GEÇEREK GÜLÜYO...SELAMETLE...

RABBİMİZ CC. İNSANLARIN KUSURLARIYLA ALAY ETMEYİ YASAKLAMIŞ AMA ÇOĞU İNSAN BİLEREK VEYA BİLMEYEREK BU HATAYA DÜŞÜYOR.ALLAH CC BİZLERİ BÖYLE ŞEYLERDEN MUHAFAZA EYLESİN.
ŞAKALARIMIZDADA EFENDİMİZ (sav) örnek alanlardan eylesin. amin.
YORUMUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞİM.ALLAH A EMANET OLUN .B)

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı

tebessumd yazdı:
tuba07 yazdı:

RABBİMİZ CC. İNSANLARIN KUSURLARIYLA ALAY ETMEYİ YASAKLAMIŞ AMA ÇOĞU İNSAN BİLEREK VEYA BİLMEYEREK BU HATAYA DÜŞÜYOR.ALLAH CC BİZLERİ BÖYLE ŞEYLERDEN MUHAFAZA EYLESİN.
ŞAKALARIMIZDADA EFENDİMİZ (sav) örnek alanlardan eylesin. amin.
YORUMUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞİM.ALLAH A EMANET OLUN .B)

ECMAİN OLSUN KARDEŞİM...

hilye

Kayıtlı Kullanıcı

Sel.al.Allah razı olsun..Selametle..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

:D Peygamberimiz aile içinde mükemmel bir eş, şefkatli ve sevimli bir babaydı. Zaman zaman eşleriyle de şaka yapar, onlarla olan samimiyetini geliştirirdi.

Hazret-i Âişe genç ve zeki bir hanım olduğu için Peygamberimiz ona ayrı bir ilgi gösterirdi.

Hazret-i Âişe anlatıyor:

"Ben zayıf, ince belli genç bir hanımdım. Bir seferde Peygamberimizle birlikte bir yolculuğa çıktım. Peygamberimiz bir yerde Sahabîlere:

"Siz ilerleyin" dedi. Onlar gidince ikimiz arkada yalnız başına kaldık. Bana:

"Gel seninle yarışalım" dedi ve koşmaya başladık. Ben kendisini geçtim.

"Aradan birkaç yıl geçmişti. Yine onunla birlikte bir yolculukta iken bir yerde Sahabîlere:

"Siz ilerleyin" dedi ve ikimiz yalnız kaldık.

"Gel yarışalım" dedi. O zamanlar ben kilo almıştım. Önceki yarışmayı da unutmuştum. Koşmaya başladık. Fakat bu sefer de o beni geçti. Gülümseyerek:

"Bu defaki benim seni geçişim, o gün beni geçişine bedel olsun’ buyurdu.":D

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
:D Peygamberimiz aile içinde mükemmel bir eş, şefkatli ve sevimli bir babaydı. Zaman zaman eşleriyle de şaka yapar, onlarla olan samimiyetini geliştirirdi.

Hazret-i Âişe genç ve zeki bir hanım olduğu için Peygamberimiz ona ayrı bir ilgi gösterirdi.

Hazret-i Âişe anlatıyor:

"Ben zayıf, ince belli genç bir hanımdım. Bir seferde Peygamberimizle birlikte bir yolculuğa çıktım. Peygamberimiz bir yerde Sahabîlere:

"Siz ilerleyin" dedi. Onlar gidince ikimiz arkada yalnız başına kaldık. Bana:

"Gel seninle yarışalım" dedi ve koşmaya başladık. Ben kendisini geçtim.

"Aradan birkaç yıl geçmişti. Yine onunla birlikte bir yolculukta iken bir yerde Sahabîlere:

"Siz ilerleyin" dedi ve ikimiz yalnız kaldık.

"Gel yarışalım" dedi. O zamanlar ben kilo almıştım. Önceki yarışmayı da unutmuştum. Koşmaya başladık. Fakat bu sefer de o beni geçti. Gülümseyerek:

"Bu defaki benim seni geçişim, o gün beni geçişine bedel olsun’ buyurdu.":D
:p:p:p
HİLYE HAFİZE ANNE RABBİM SİZDENDE RAI OLSUN.B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt