Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Efendimizin (s.a.v) En Sevdiği Renk (1 Kullanıcı)

madenci

Kayıtlı Kullanıcı
--------------------------------------------------------------------------------
» Efendimizin en sevdiği renk beyazdı.Beyaz giymeyi severdi.Ayrıca sadece kırmızı giymeyi men etmiştir.Kadınlar gibi giyinen erkekleri ve erkekler gibi giyinen kadınları lanetlemişti.
Yani beyaz giymek sünnet.şöyle derdi;
"Elbiselerinizin enhayırlısı beyaz elbisedir.Beyaz giyinin ve ölülerinizi beyaz kumaşla kefenleyin"

Ayrıca beyaz elbiseyi dualarındada şu şekilde kullanırdı;

"ALLAH 'ım doğu ile batının arasını açtığın gibi benimde günahlarla aramı aç.Kar ile, dolu ile ve su ile beni günahlarımdan arındır.Beyaz elbisenin kirden temizlendiği gibi beni de günahlarımdan temizle." derdi bu duayı namaza başlarken yapar dı.

Evet beyaz çabuk kirlenir Efendimiz (s.a.v) bizi beyaz bir elbiseye benzetiyo.Bizde öyle değilmiyiz çabuk kirleniyoruz.Beyaz elbise gibi kendimizi ya kirden (günahtan) uzak tumalıyız yada sık sık yıkanmalıyız yani tevbe etmeliyiz.Beyaz mubarek bir renk sonsuz alemede beyaz bir kefenle gitmicekmiyiz.

ekremeee

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun s.a.s min duasına amin diyorum a.e.o

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt