Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

EFENDİMİZİN GÖZYAŞLARI........ (2 Kullanıcı)

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (s.a.a) Ümmi Seleme’nin evinde bulunduğu bir gece yarısı uykudan kalkıp evin karanlık bir köşesinde dua ve ağlamakla (Allah’a yalvarıp yakarmakla) meşgul oldu. Ümmi Seleme, Resulullah (s.a.a)’ı yatağında görmeyince, kalkıp onu aramaya koyuldu. Bir de baktı ki Resulullah (s.a.a), evin karanlık bir köşesinde durup ellerini göğe kaldırmış, ağlayarak Allah’a şöyle yalvarıp yakarıyor:

“Allah’ım! Bağışladığın nimetleri benden esirgeme. Beni, düşmanların gülmüş vesilesi kılma, kıskançları bana musallat etme.

Allah’ım!Beni kurtardığın kötülük ve çirkinliklere geri çevirme.

Allah’ım! Beni hiçbir zaman ve hiçbir an kendi başıma bırakma; kendin beni her şeyden ve her afetten koru.”

Ümmi Seleme Resulullah (s.a.v)’in bu durumunu görünce, ağlayarak kendi yerine döner. Resulullah (s.a.v) Ümmi Seleme’nin ağlama sesini duyunca, ona doğru gidip ağlamasının sebebini sorur.

Ümmi Seleme:

“Ya Resulellah! Senin ağlaman beni ağlattı. Sen neden ağlıyorsun? Siz Allah katında olan onca büyük makam ve yakınlığınıza ve Allah’ın geçmiş ve gelecek bütün kusurlarınızı affetmesine rağmen Allah’tan böyle korkuyor, sizi düşmanların gülüş vesilesi kılmamasını, kurtardığı kötülük ve çirkinliklere geri çevirmemesini, bir an bile kendi başınıza bırakmamasını istiyorsunuz, o halde vay bizim halimize!” der.

Resulullah (s.a.a) onun cevabında:

“Nasıl korkmayayım, nasıl ağlamayayım, nasıl kendi akıbetimden endişelenmeyeyim, nasıl kendi makam ve mevkime güveneyim! Oysaki Allah Teala, Hz. Yunus’u bir an kendi haline bıraktı ve onun başına, gelmemesi gereken şeyler geldi!”buyurur.

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
RE: EFENDİMİZİN GÖZYAŞLARI........

selamun aleykum.
Rabbim razı olsun ablam benim.
ne kadar müthiş bi şeydi.
bir de benim halime bak:(
bizlerin hali ne olacak:( rabbim yardım etsin. aynı dualar bizim için de kabul olunsun inşallah.
Güzeller güzeline selam olsun..
muhabbetle..

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
RE: EFENDİMİZİN GÖZYAŞLARI........

nuresma yazdı:
selamun aleykum.
Rabbim razı olsun ablam benim.
ne kadar müthiş bi şeydi.
bir de benim halime bak:(
bizlerin hali ne olacak:( rabbim yardım etsin. aynı dualar bizim için de kabul olunsun inşallah.
Güzeller güzeline selam olsun..
muhabbetle..
ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM ,RABBİM HEPİMİZDEN RAZI OLSUN İNŞALLAH,,AMİN İNŞALLAH GÜZEL KARDEŞİM,MUHABBETLE VE SELAMETLE A.E.O

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm Değerli Ablam.
Emeğinize, yüreğinize sağlık olsun inşallah..Güzel ve ibretlerle dolu bir mesaj vermiş, Güllerin ve Gönüllerin Sultanı (s.a.v).. Rahman c.c, bizlere, Efendimiz (s.a.v)'in sevdiği ve hoşnut olduğu her hali uygulamayı, o inci tanesi gözyaşları pahasına ümmetini esirgediklerinden de Allah c.c rızası için sakınabilmeyi nasip eylesin inşallah..Rahman c.c razı olsun ablam..Bu güzel mesajı idrak etmek duası ile..Rabbimize emanet olunuz..Selam ve Dua ile inşallah.

MyKaBuS

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm...
Çok Güzel Bir Yazıydı ALLAH Razı Olsun Çok Beğendim Gerçekten :(:(
Paylaşımlarınızın Devamını Dilerim...
Selametle Kalın Hayırlı Günler

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Değerli Ablam.
Emeğinize, yüreğinize sağlık olsun inşallah..Güzel ve ibretlerle dolu bir mesaj vermiş, Güllerin ve Gönüllerin Sultanı (s.a.v).. Rahman c.c, bizlere, Efendimiz (s.a.v)'in sevdiği ve hoşnut olduğu her hali uygulamayı, o inci tanesi gözyaşları pahasına ümmetini esirgediklerinden de Allah c.c rızası için sakınabilmeyi nasip eylesin inşallah..Rahman c.c razı olsun ablam..Bu güzel mesajı idrak etmek duası ile..Rabbimize emanet olunuz..Selam ve Dua ile inşallah.

ve aleyna aleyküm selam değerli kardeşim
Rabbim hepimizden razı olsun inşallah.içten dualarınada gönülden AMİN AMİN AMİN diyorum güzel kardeşim selametle rabbimize emanet inşallah

NUR__

Kayıtlı Kullanıcı
“Ya Resulellah! Senin ağlaman beni ağlattı. Sen neden ağlıyorsun? Siz Allah katında olan onca büyük makam ve yakınlığınıza ve Allah’ın geçmiş ve gelecek bütün kusurlarınızı affetmesine rağmen Allah’tan böyle korkuyor, sizi düşmanların gülüş vesilesi kılmamasını, kurtardığı kötülük ve çirkinliklere geri çevirmemesini, bir an bile kendi başınıza bırakmamasını istiyorsunuz, o halde vay bizim halimize!” der

Allah razı olsun.

tevbeYA-HAK

Kayıtlı Kullanıcı
ya resulallah senin yanağından süzülen bir damla yaş da ben olsaydım...dayandığın kütük olsandım keşke...sen bile böyle söylüyorsan vay bizim halimize gerçekten..allah razı olsun hatırlatanlardan......

zencefil_1109

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim RABBİM razı olsun,sağol paylaşımın için emeğine sağlık...

0o_ayŞe_o0

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun paylasım için a.e.o'LUN

eşhedü en lâ ilahe illâllah ve eşhedü enne muhammeden abdûhu ve resûluhu

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
“Ya Resulellah! Senin ağlaman beni ağlattı. Sen neden ağlıyorsun? Siz Allah katında olan onca büyük makam ve yakınlığınıza ve Allah’ın geçmiş ve gelecek bütün kusurlarınızı affetmesine rağmen Allah’tan böyle korkuyor, sizi düşmanların gülüş vesilesi kılmamasını, kurtardığı kötülük ve çirkinliklere geri çevirmemesini, bir an bile kendi başınıza bırakmamasını istiyorsunuz, o halde vay bizim halimize!” der

Allah razı olsun.
ecmain olsun inşallah

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
ya resulallah senin yanağından süzülen bir damla yaş da ben olsaydım...dayandığın kütük olsandım keşke...sen bile böyle söylüyorsan vay bizim halimize gerçekten..allah razı olsun hatırlatanlardan......

ecmain olsun kardeşim

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
evet baktınız mı o foruma size bir dolu ugur böcegi vermiştim .. ama illa benimkini almak istediler tehtid vs hallettik kurtardım böcügümü :):)

dua ile
baktım baktım ama herkes kapıştı böcükleri..hem onlar sizinki gibi gezmiyo kii:a16:ben de gezmesini istiyodum ama bu konuda beceriksizim besleyemedim gelmedi bana:a07:
hayırlı geceler kardeşim dua ile......

ahiret-yolcusu

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardesim allah razi olsun cok güzel bir paylasim hayirli aksamlar

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt