Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Efendimizi Gördüm (1 Kullanıcı)

bulents66

Kayıtlı Kullanıcı
Rüyamda peygamber efendimiz muhammded s.a.v efendimizi gördüm sohbet veriyodu ben sonradan katılıp sohbetini dinledim daha sonra oradaki herkes camiyee gitti peygamber efendimiz ile yanyana namaz kıldım ama yüzüne kafamı çevirip bi türlü bakamadım daha sonra cemaat peygamber efendimi geliyo dedi herkes saga sola sola açıldı ben ortada idim tam yüzünü görecektim o an uyandım tüylerim diken diken oldu o kadar çok aglamak istedim ki anlatamam

rüyamın tabiri nedir arkadaşlar...

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
keşke burda vermeseydin,rüya önemlidir.inşallah rüyanı kötüye yoran olmaz,hayır olsun,çok güzel gibi de zaten...

hakaNet

Kayıtlı Kullanıcı
vay be ne kadar şanslısın...Allah cümlemize nasip etsin öyle rüyaları..bende kabusum olan okulumu görüp duruyorum :(

elifffff

Kayıtlı Kullanıcı
ne kadar güzel...
herkese nasip olmaz gerçekten,selametle...
rabbime emanetsiniz...

vaktileyl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.vaktileyl.com
Rüya tabiri, ilim işidir. Herkes tabir edemez. Hele günümüzde bu ilmi bilen yok gibidir. Rüyalarımızı, anlatacaksak, bilhassa güzel olanları salih kimselere anlatmalıdır. Çünkü salih kimse, rüya tabir ilmini bilmese de, hayra yorar, ondan zarar gelmez. Kötü, karışık rüyaları kimseye anlatmamalı! Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]

(Kötü rüya gören uyanınca sol tarafına üç defa tükürüp, şeytanın şerrinden Allahü teâlâya sığınsın. Bu takdirde rüya, ona zarar vermez.) [Müslim]

(Güzel rüya gören, hemen Allahü teâlâya hamd ve şükretsin! Kötü rüya gören, Allahü teâlâya sığınsın, rüyasını kimseye anlatmasın! O zaman rüyanın ona zararı olmaz.) [Dare Kutni]

(Rüyada başım kesildi, tabiri ne) diye sorana, Peygamber efendimiz buyurdu ki: (Bu şeytanidir. Kötü rüyayı, anlatmayın! Şeytandan Allahü teâlâya sığının!) [Müslim]

(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]

(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]

(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim]
[Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

Bir kadın, gördüğü rüyayı Peygamber efendimize anlatır. (Yanında olmayan birine [kocana] kavuşursun) buyurur. Kocasına kavuşur. Başka bir zaman aynı rüyayı görür. Başkalarına tabir ettirir. Onlar da, (kocan ölecek) derler. Dedikleri gibi olur.

Onun için rüyayı hayra yormalıdır! Rüya iyi ise, (hayırdır inşaallah) demeli, kötü ise, (Allahü teâlâ bu rüyanın şerrinden seni muhafaza etsin) demelidir! (Bostan)

0o_ayŞe_o0

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim hepimize 'GÜZELLER GÜZELİNİ' qörmeyi nasip etsin kardesim rüyan hayıra cıkar inş a.e.o'Lun

eşhedü en lâ ilahe illâllah ve eşhedü enne muhammeden abdûhu ve resûluhu

*seher*

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleyküm Allah hayır etsin Efendimizle(a.sm) yanyana namaz kılmak ne kadar şerefli ne güzel bir rüya.. Allah bu güzel rüyalarını artırsın inşallah bizlerede nasib etsiin..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt