Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Efendimiz (SAV)in Dualarindan bir demet (1 Kullanıcı)

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı
Allahim! Bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver. Bizi cehennem azabindan koru! Allahim! Senden hidayet, takva, iffet ve gönül zenginligi isterim.

Ey kalpleri yönlendiren Allahim! Kalplerimizi sana itaate yönelt!

Dayanilamayacak dertten, insani helâke götürecek talihsizlikten, basa gelecek fenaliktan ve düsmani sevindirecek felaketten Allah'a siginiriz.

Allahim! Bütün islerimin basi olan dinim konusunda hataya düsmekten beni koru! Yasadigim su dünyadaki islerimin yolunda gitmesini sagla! Dönüp varacagim ahiretimi kazanmama yardim et! Hayatim boyunca daha cok hayir yapmama imkân ver! Her türlü kötülükten kurtulmami sagliyacak bir ölüm nasip et!

Allahim! Günahlarimi, bilgisizlik yüzünden yaptiklarimi, haddimi asarak isledigim kusurlari, benden daha iyi bildigin bütün suclarimi bagisla! Allahim Ciddi ve saka yollu yaptiklarimi, yanlislikla ve bilerek isledigim günahlarimi affeyle! Bütün bu kusurlarin bende bulundugunu itiraf ederim. Allahim! Simdiye kadar yaptigim, bundan sonra yapacagim, gizledigim ve aciga vurdugum, ölcüsüz bir sekilde isledigim ve benden daha iyi bildigin günahlarimi affeyle! Öne geciren de sen, geride birakan da sensin. Senin gücün her seye yeter.

Allahim! Verdigin nimetin yok olup gitmesinden, lütfettigin afiyetin bozulmasindan, ansizin verecegin cezadan ve senin gazabini üzerime cekecek her seyden sana siginirim.

Allahim! Acizlikten, tembellikten, cimrilikten, ihtiyarlayip ele avuca düsmekten ve kabir azabindan sana siginirim. Allahim! Nefsime takva nasip et ve onu her türlü günahtan temizle: onu en iyi temizleyecek sensin. Ona yardim edip egitecek sadece sensin. Allahim! Faydasiz ilimden, korkmayan kalpten, doyma bilmeyen nefisten ve kabul olunmayan duadan sana siginirim.

Allahim! Sana teslim oldum, sana inandim, sana güvendim. Yüzümü, gönlümü sana cevirdim, senin yardiminla düsmanlara karsi mücadele ettim. Kitabin ile hükmettim. Simdiye kadar yaptigim, bundan sonra yapacagim, gizledigim, aciga vurdugum ve senin benden daha iyi bildigin günahlarimi affeyle! Öne geciren de sen, geride birakan da sensin. Senden baska ilâh yoktur.

Allahim! Cehennem fitnesinden, cehennem azabindan, zenginligin ve fakirligin serrinden sana siginirim.

Allahim! Kötü ahlâkli olmaktan, fena isler yapmaktan ve yanlis inanclara sapmaktan sana siginirim.

Ey kalpleri halden hale ceviren Allah! Benim kalbimi dininden ayirma!"

Allahim! Senin rahmetini kazandiracak, bagislamani sagliyacak isler yapmayi, her türlü günahtan uzak durmayi, bütün iyilikleri islemeyi, cennete kavusup cehennemden kurtulmayi nasip etmeni niyâz ediyorum.

Allahim! Peygamber'in Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin senden diledigi hayirlari ben de dilerim. Peygamber'in Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin sana sigindigi serlerden biz de sana siginiriz. Yardim ancak senden beklenir. Insani dünya ve âhirette muradina ulastiracak sensin. Günahtan kacacak güc, ibadet edecek kuvvet ancak Allah'in yardimiyla kazanabiliir.

Bu duayi sizlerle paylasmak istedim arkadaslar. Genelde namazimi bitirince bu duayi dualarima katmaya ugrasiyorum. Umarim dualarimiz kabul olur.

Allaha emanet olun.

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Efendimiz (SAV)in Dualarindan bir demet

ALLAH kabul eder insallah . Hayirli geceler herkese. Dualarda bulusmak uzere.

MEKKE

Kayıtlı Kullanıcı

Allah (c.c.) razı olsun kardeşim..

koskun

Kayıtlı Kullanıcı

Tugbis yazdı:
Allahim! Bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver. Bizi cehennem azabindan koru! Allahim! Senden hidayet, takva, iffet ve gönül zenginligi isterim.

Ey kalpleri yönlendiren Allahim! Kalplerimizi sana itaate yönelt!

Dayanilamayacak dertten, insani helâke götürecek talihsizlikten, basa gelecek fenaliktan ve düsmani sevindirecek felaketten Allah'a siginiriz.

Allahim! Bütün islerimin basi olan dinim konusunda hataya düsmekten beni koru! Yasadigim su dünyadaki islerimin yolunda gitmesini sagla! Dönüp varacagim ahiretimi kazanmama yardim et! Hayatim boyunca daha cok hayir yapmama imkân ver! Her türlü kötülükten kurtulmami sagliyacak bir ölüm nasip et!

Allahim! Günahlarimi, bilgisizlik yüzünden yaptiklarimi, haddimi asarak isledigim kusurlari, benden daha iyi bildigin bütün suclarimi bagisla! Allahim Ciddi ve saka yollu yaptiklarimi, yanlislikla ve bilerek isledigim günahlarimi affeyle! Bütün bu kusurlarin bende bulundugunu itiraf ederim. Allahim! Simdiye kadar yaptigim, bundan sonra yapacagim, gizledigim ve aciga vurdugum, ölcüsüz bir sekilde isledigim ve benden daha iyi bildigin günahlarimi affeyle! Öne geciren de sen, geride birakan da sensin. Senin gücün her seye yeter.

Allahim! Verdigin nimetin yok olup gitmesinden, lütfettigin afiyetin bozulmasindan, ansizin verecegin cezadan ve senin gazabini üzerime cekecek her seyden sana siginirim.

Allahim! Acizlikten, tembellikten, cimrilikten, ihtiyarlayip ele avuca düsmekten ve kabir azabindan sana siginirim. Allahim! Nefsime takva nasip et ve onu her türlü günahtan temizle: onu en iyi temizleyecek sensin. Ona yardim edip egitecek sadece sensin. Allahim! Faydasiz ilimden, korkmayan kalpten, doyma bilmeyen nefisten ve kabul olunmayan duadan sana siginirim.

Allahim! Sana teslim oldum, sana inandim, sana güvendim. Yüzümü, gönlümü sana cevirdim, senin yardiminla düsmanlara karsi mücadele ettim. Kitabin ile hükmettim. Simdiye kadar yaptigim, bundan sonra yapacagim, gizledigim, aciga vurdugum ve senin benden daha iyi bildigin günahlarimi affeyle! Öne geciren de sen, geride birakan da sensin. Senden baska ilâh yoktur.

Allahim! Cehennem fitnesinden, cehennem azabindan, zenginligin ve fakirligin serrinden sana siginirim.

Allahim! Kötü ahlâkli olmaktan, fena isler yapmaktan ve yanlis inanclara sapmaktan sana siginirim.

Ey kalpleri halden hale ceviren Allah! Benim kalbimi dininden ayirma!"

Allahim! Senin rahmetini kazandiracak, bagislamani sagliyacak isler yapmayi, her türlü günahtan uzak durmayi, bütün iyilikleri islemeyi, cennete kavusup cehennemden kurtulmayi nasip etmeni niyâz ediyorum.

Allahim! Peygamber'in Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin senden diledigi hayirlari ben de dilerim. Peygamber'in Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin sana sigindigi serlerden biz de sana siginiriz. Yardim ancak senden beklenir. Insani dünya ve âhirette muradina ulastiracak sensin. Günahtan kacacak güc, ibadet edecek kuvvet ancak Allah'in yardimiyla kazanabiliir.

Bu duayi sizlerle paylasmak istedim arkadaslar. Genelde namazimi bitirince bu duayi dualarima katmaya ugrasiyorum. Umarim dualarimiz kabul olur.

Allaha emanet olun.
S.A.

eline sağlık ...

tüm dualara AMİN

lillahi

Kayıtlı Kullanıcı

Selamın Aleyküm.Çok tşk.Allah razı olsun.

asil20

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM PAYLAŞIMIN İÇİN.RABBİM CÜMLEMİZİN DUALARINI KABUL EDER İNŞALLAH.
EMANETİN GERÇEK SAHİBİ OLANA EMANETSİNİZ...B)B)B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

ESSELAMUN ALEYKÜM

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM RABBİM DUALARIMIZA İŞTİRAK EDER İNŞ. SELAM VE DUA İLE

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı

B) Zaman ayirip okudugunuz icin Allah sizden razi olsunB) HAYIRLI GECELER, DUALARDA BULUSMAK UZERE.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum kardeşim...

Rahman razı olsun emeginize saglık selametle ...

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı

m_muaz yazdı:
selamun aleykum kardeşim...

Rahman razı olsun emeginize saglık selametle ...

Aleykumselam kardesim. Birsey degil hersey paylastikca guzeldir. HAYIRLI GECELER, DUALARDA BULUSMAK uzere.

theays

Kayıtlı Kullanıcı

s.a inşaallah yüce rabbımız bizi onun şefeatina nail kılar allah razı olsun

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

selamün aleyküm kardeşim. Rabbimiz, efendimiz (s.a.v)'in yüzü suyu hürmetine bu duaları kabul eylesin inşallah. güzel bir paylaşımdı. emeğinize sağlık. Allah razı olsun.

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı

theays yazdı:
s.a inşaallah yüce rabbımız bizi onun şefeatina nail kılar allah razı olsun

ve aleykumselam, insallah kardesim insallah nail kilar rabbim. :)

Suanda radyo dinliyordum sevdigim ilahi cikti: yusuf meral- medinin gulu ILAHIDE GUZEL BIR SOZ VAR: MEDINENIN GULU MEDINENIN GULU UMMET UMMET DIYE GECTI OMRU
....​

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

S.A KARDEŞİM ELLERİNE SAĞLIK ALLAHA EMANET OL B)B)B)B)

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
selamün aleyküm kardeşim. Rabbimiz, efendimiz (s.a.v)'in yüzü suyu hürmetine bu duaları kabul eylesin inşallah. güzel bir paylaşımdı. emeğinize sağlık. Allah razı olsun.

Ve aleykumselam kardesim. Aminnn insallah af olur gunahlarimiz. Amin insallah dualarimiz kabuk olurr. Birsey degil hersey paylastikca guzeldir. :) Allah sizden de razi olsun

leyla_serdar

Kayıtlı Kullanıcı

tugbis kardesim gerçekten allah senden razi olsun, cok güzel bir dua ekledin, insallah dualarimiz kabul olur.

Allah yar ve yardimcimiz olsun ... B)B)B)

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı

CEVDET-71 yazdı:

S.A KARDEŞİM ELLERİNE SAĞLIK ALLAHA EMANET OL B)B)B)B)

Ve aleykum selam abi. birsey degil hersey paylastikca guzeldir. Allah'a emanet ol abi adasima yani kizin tugbaya slmlar :)

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı

leyla_serdar yazdı:

tugbis kardesim gerçekten allah senden razi olsun, cok güzel bir dua ekledin, insallah dualarimiz kabul olur.

Allah yar ve yardimcimiz olsun ... B)B)B)

Ne demek kardesim birsey degil, hersey paylastikca guzeldir. Allah sizden de razi olsun. insallah dualarimiz kabul olur. Allah yar ve yardimcimiz olsun AMINN!!!!!!!!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt