Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

efendimiz(sav)in ağlaması (1 Kullanıcı)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (s.a.v) bir gece zevcesi Ümmü Seleme´nin evinde idi. Gece yarisi uykudan kalkip evin karanlik bir kösesinde dua ve aglamakla (ALLAH´a yalvarip yakarmakla) mesgul oldu. Ümmü Seleme, Resulullah (s.a.v)´i yataginda görmeyince kalkip onu aramaya koyuldu. Bir de bakti ki Resulullah (s.a.v) evin karanlik bir kösesinde durup ellerini göge kaldirmis, aglayarak ALLAH´a söyle yalvarip yakariyor:

- "ALLAH´im! Bagisladigin nimetleri benden esirgeme. Beni, düsmanlarin bana gülmek vesilesi kilma, kiskançlari bana musallat etme. ALLAH´im!Beni onlardan kurtardigin kötülük ve çirkinliklere geri çevirme. ALLAH´im! Beni hiçbir zaman ve hiçbir an kendi basima birakma; kendin beni her seyden ve her afetten (beladan) koru."

Ümmü Seleme Resulullah (s.a.v)´in bu durumunu görünce aglayarak kendi yerine döndü. Resulullah (s.a.v) Ümmü Seleme´nin aglama sesini duyunca, ona dogru gidip aglamasinin sebebini sordu. Ümmü Seleme söyle dedi:

- "Ya Resulellah! Senin aglaman beni aglatti. Sen neden agliyorsun? Siz ALLAH katinda olan onca büyük makam ve yakinliginiza ragmen ALLAH´tan böyle korkuyorsunuz, ALLAH´tan bir an bile sizi kendi basiniza birakmamasini istiyorsunuz, o halde vay bizim halimize!"

Resulullah (s.a.v) onun sözüne karsilik söyle buyurdular:

- "Nasil korkmayayim, nasil aglamayayim, nasil kendi akibetimden korkmayayim, nasil kendi makam ve mevkime güveneyim! Oysaki ALLAH Teala, Hz. Yunus´u bir an kendi haline birakti ve onun basina gelmemesi gereken sey geldi!"

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı
RE: efendimiz(sav)in ağlaması

ALLAH CC RAZI OLSUN KARDEŞİM.B)

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

"Ya Resulellah! Senin aglaman beni aglatti. Sen neden agliyorsun? Siz ALLAH katinda olan onca büyük makam ve yakinliginiza ragmen ALLAH´tan böyle korkuyorsunuz, ALLAH´tan bir an bile sizi kendi basiniza birakmamasini istiyorsunuz, o halde vay bizim halimize!"
S.A
RABBİM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN İNŞ.
ELİNE SAĞLIK.
AEO....;)

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. emeğinize sağlık.rabbim rasulümüzün ahlakıyla aklaklandırsın pygamber efendimizin duasınada binlerce AMİN.bizleri ona layık eylesin şefaatine nail aylesin.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

tsunami yazdı:
"Ya Resulellah! Senin aglaman beni aglatti. Sen neden agliyorsun? Siz ALLAH katinda olan onca büyük makam ve yakinliginiza ragmen ALLAH´tan böyle korkuyorsunuz, ALLAH´tan bir an bile sizi kendi basiniza birakmamasini istiyorsunuz, o halde vay bizim halimize!"
S.A
RABBİM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN İNŞ.
ELİNE SAĞLIK.
AEO....;)

a..selam..cümlemizin inş...sağolasınız..selametle..

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

metfamu yazdı:
s.a. emeğinize sağlık.rabbim rasulümüzün ahlakıyla aklaklandırsın pygamber efendimizin duasınada binlerce AMİN.bizleri ona layık eylesin şefaatine nail aylesin.

ve a..selam..sağolasınız..amin..ecmain...inş...selametle..

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

m_muaz yazdı:
Resulullah (s.a.v) bir gece zevcesi Ümmü Seleme´nin evinde idi. Gece yarisi uykudan kalkip evin karanlik bir kösesinde dua ve aglamakla (ALLAH´a yalvarip yakarmakla) mesgul oldu. Ümmü Seleme, Resulullah (s.a.v)´i yataginda görmeyince kalkip onu aramaya koyuldu. Bir de bakti ki Resulullah (s.a.v) evin karanlik bir kösesinde durup ellerini göge kaldirmis, aglayarak ALLAH´a söyle yalvarip yakariyor:

- "ALLAH´im! Bagisladigin nimetleri benden esirgeme. Beni, düsmanlarin bana gülmek vesilesi kilma, kiskançlari bana musallat etme. ALLAH´im!Beni onlardan kurtardigin kötülük ve çirkinliklere geri çevirme. ALLAH´im! Beni hiçbir zaman ve hiçbir an kendi basima birakma; kendin beni her seyden ve her afetten (beladan) koru."

Ümmü Seleme Resulullah (s.a.v)´in bu durumunu görünce aglayarak kendi yerine döndü. Resulullah (s.a.v) Ümmü Seleme´nin aglama sesini duyunca, ona dogru gidip aglamasinin sebebini sordu. Ümmü Seleme söyle dedi:

- "Ya Resulellah! Senin aglaman beni aglatti. Sen neden agliyorsun? Siz ALLAH katinda olan onca büyük makam ve yakinliginiza ragmen ALLAH´tan böyle korkuyorsunuz, ALLAH´tan bir an bile sizi kendi basiniza birakmamasini istiyorsunuz, o halde vay bizim halimize!"

Resulullah (s.a.v) onun sözüne karsilik söyle buyurdular:

- "Nasil korkmayayim, nasil aglamayayim, nasil kendi akibetimden korkmayayim, nasil kendi makam ve mevkime güveneyim! Oysaki ALLAH Teala, Hz. Yunus´u bir an kendi haline birakti ve onun basina gelmemesi gereken sey geldi!"

selamün aleyküm kardeşim. Allah razı olsun, Allah bizi de bize bırakmasın inş. emeğinize sağlık. selametle..

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

ve a.selam ...kardeşim..RAHMAN sizdende razı olur inş..amin..inş..selametle..

ruveyda28

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.Allah razı olsun.vay halimize....Allah yazdımcımız olsun.dua ile..

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı

s.a
allah razı olsun kardeşim.gerçekten de o yüce nebi bile allahtan kendisini tek başına bırakmamasını isteyipte ağlıyorsa bunun için, vay bizim halimize.allah yar ve yardımcımız olsun.selametle...

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH BİZİ NEFSİMİZLE VE ŞEYTANLA YALNIZ BIRAKMASIN HİÇ1 ZAMAN İNŞ.AMİN

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

ruveyda28 yazdı:
S.A.Allah razı olsun.vay halimize....Allah yazdımcımız olsun.dua ile..

ve a.selam ...cümemizden Rabbim razı olur inş...selametle..

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

enise karadeniz yazdı:
s.a
allah razı olsun kardeşim.gerçekten de o yüce nebi bile allahtan kendisini tek başına bırakmamasını isteyipte ağlıyorsa bunun için, vay bizim halimize.allah yar ve yardımcımız olsun.selametle...

ve a.selam.Rahman cümlemizden razı olur inş..amin...selametle..

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun... emeğinize sağlık... İki cihan güneşi dinmek bilmez gözyaşlarıyla ağlarken bizler nasılda rahat gülebiliyoruz... Rabbim cümlemizi biran olsun nefsimizle başbaşa bırakmasın inşallah

B)selam ve dua ile... Allah'a emanet olunB)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

tevbekar yazdı:
Allah razı olsun... emeğinize sağlık... İki cihan güneşi dinmek bilmez gözyaşlarıyla ağlarken bizler nasılda rahat gülebiliyoruz... Rabbim cümlemizi biran olsun nefsimizle başbaşa bırakmasın inşallah

B)selam ve dua ile... Allah'a emanet olunB)

Rahman sizdende razı olu inş..cok haklısınız..gercekten..nasıl bu kadar rahatız...amin..inş..selametle..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt