Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Efendimi(s.a.v) Hz Ali yi neden çok severdi?(mutlaka okuyuın) (1 Kullanıcı)

mega26

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gün Sahabe-i Kiram Efendilerimiz Peygamber Efendimiz (s.a.v) e sordular : Ya Resullah Ali yi neden bu kadar çok seversiniz. Bunun üzerine Resulullah Efendimiz Sahabe-i Kiram a sorar: İçinizden biri size bi kötülük yapsa nasıl karşılık verirsiniz.iyilikle Ya Resulullah diye cevap verirler.
Efendimiz(s.a.v): Peki tekrar kötülük yapsa?
Sahabe-i Kiram: Yine iyilikle
Efendimiz soruyu yinelediğinde bi yanıt alamaz.
O anda İçeri Hz Ali girer ve soruya o cevap verir; iyilikle Ya Resulluh Efendimiz bi daha sorar peki bidaha yapsa?
Hz Ali: Yine iyilikle Ya Resulullah
Sonra Hz Ali Ya Resullah der : Sen bu soruyu bana kıyamete kadar sorsan aynı cevabı alırsın.
Bunun üzerine Efendimiz(s.a.v) Sahabe-i Kiram dönerek der ki: İşte ben Ali yi bu yüzden çok seviyorum

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Efendimi(s.a.v) Hz Ali yi neden çok severdi?(mutlaka okuyuın)

Allah razı olsun kardeşim
Hoş gelmişsiniz bu arada siteye
bi tavsiyem olacak
konu düzeltmeden (tırnak) işaretlerini silerseniz yazi daha anlaşılır hale gelecek inş

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt