Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ece Nur'un direnişi Milli Eğitim'i şaşkına çevirdi .ECE NUR'A DESTEK OLUN (1 Kullanıcı)

kaniirfan

Kayıtlı Kullanıcı
Başörtüsü yasağı konusunda Türkiye’de ilk olacak nitelikte önemli bir olay yaşanıyor. Bilindiği gibi Diyarbakırlı 12 yaşındaki ilköğretim öğrencisi Ece Nur Özel, başını açmayarak Milli Eğitim’i kilitledi.

Gazete Habertürk'e konuşan MEB’de üst düzey bir yönetici Ece Nur Özel’in durumunu şöyle aktardı: “İlköğretimde zorunlu eğitim 8 yıl olmasına rağmen ilk 5 yıl için Disiplin Yönetmeliği katı kurallarla uygulanmıyor. Ancak 6, 7 ve 8. sınıflardaki çocuklar için Disiplin Yönetmeliği uygulanabiliyor. Bu çocuğun müfettiş raporu ile başka bir okula gönderilmesi mümkün değildir. Çünkü öncelikle çocuğun durumunun Okul Disiplin Kurulu’nda görüşülmesi ve orada verilecek olan karara göre işlem yapılması gerekir. Türbanını çıkarmamakta direnirse ve bu nedenle de okul yönetimince okuldan uzaklaştırılırsa, 8 yıl kesintisiz zorunlu eğitim çağında olan bir çocuk eğitim dışına itilmiş olur.
Böylece de Anayasa’ya aykırı bir durum ortaya çıkar. Çocuğun okuma hakkı engellenemeyeceği için okul yönetimi de bu durum karşısında yasalara göre suç işlemiş kabul edilir.

Kıyafet Yönetmeliği’ne uygun hareket etmeyen bir öğrenci için ilköğretimde açık bir ifade yer almıyor. Okul Disiplin Kurulu 3 gün uzaklaştırma verdi diyelim. 3 gün sonra yine başörtüsüyle gelirse süreç başa döner. Okuldan uzaklaştırılamadığı ortaya çıkar ve yayılırsa emsalleri de çoğalır. Bu çocuk mevcut yasa ve yönetmeliklere göre her koşulda okuluna devam edebilmesi için başını açmalı ve zorunlu olduğu ilköğretim okulunu bitirmelidir. Aile çıkıp da, ‘Ben çocuğumu gönderiyorum’ derse o zaman yeni bir düzenleme yapılması gerekir. Öğrencinin kaydı, disiplin kuralları değiştirilerek Açık İlköğretim Okulu’na yaptırılabilir.”

Görünen o ki, Ece Nur Özel’in ve ailesinin bu onurlu örnekli yasak surunda koca bir delik açıyor. Çünkü başörtüsünü açmayan Ece Nur'u okuldan atsalar suç, atmasalar başörtüsü yasağı var. Ece Nur'u ikna etmekten başka çareleri yokmuş gibi konuşuyorlar ya da sırf bu sorunu kapatıp Ece Nur'u okuldan uzaklaştırarak açık ilköğretim'e gönderebilmek için yasa değişikliğine kadar uzanan bir süreç işleyecek. Bu durumda AK Parti'nin Milli Eğitim'deki bürokratlarının bu işten sıyrılabilmek için ne yapacağı da yakından takip edilecektir.
[/color]

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Baş örtüsünü yasak edeni,
Bunu destekleyip, alkış tutanı
Allah cc kahreylesin.
Bu nasıl bir vicdandır, nasıl bir imandır, bu nasıl insanlıktır.
Suratlarına tükürsem yine kızgınlığım dinmez.

Eyy gafiller Türkiye burası, İslam ülkesi!!!!!
Bu nasıl bir İslamiyet anlayışıdır.

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
Türban - çarşaf şereftir
ancak bunu üzerinden kendi isteğiyle çıkaran şerefsiz değildir

bunu yasaklayan ve söndüremye çalışanlar onursuz ve şerefsizdir

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Başörtülü Ece yeniden sürgün edildi!
Merkez Yenişehir ilçesi Hamravat İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Başörtülü Ece Nur Özel, resmen sürgün edildi.

Hamravat İlköğretim Okulunda önce sürgün edilen, sonra kaydı yenilenen ve ardından tekrar sürgün edilen 6. sınıf öğrencisi Ece'nin yeni sürgün kararı, STK temsilcileri ve basının önünde ailesine verildi.

Haksözhaber'in bildirdiğine göre Diyarbakır merkez Hamravat İlköğretim Okulu'nda başörtüsü taktığı gerekçesiyle önce sınıftan çıkarılan Ece Nur Özel "zorunlu eğitim ilkesi" ihlal edilerek sürgün edildi.

Ailesi tarafından karara itiraz edilince okul yönetimi Ece Nur'un kaydını yine yenilemek zorunda kaldı. Okul yönetimi daha sonra Ece'yi tekrar sürgün etti.

Hamravat İlköğretim Okulunun ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün adlığı karar sonucu küçük Ece, oturduğu evin 3 km uzağında bulunan Vali Nafız Kaya İlköğretim Bölge Okuluna sürgün edildi.

Islah Haber'de yer alan habere göre okul yönetimi Ece'nin sürgün kararını babası Murat Özel'e teslim etti. Sürgün kararını alan , Ece Nur'un annesi ve babası, Özgür Der Diyarbakır Şube Başkanı Av. Serdar Bülent Yılmaz, Mazlumder genel merkez yönetim kurulu üyesi Av. Nesip Yıldırım ile birlikte Ece'yi alarak, sürgün edildiği Vali Nafız Kaya İlköğretim Bölge Okulu'na kaydını yaptırdı.

'Sürgün kararı, "Zorunlu Eğitim" ilkesine aykırı'

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Özgür Der Diyarbakır Şubesi Başkanı Av. Serdar Bülent Yılmaz, gelinen noktada Ece Nur'un resmen sürgün edildiğini ifade etti. Yılmaz, sürgün kararının "zorunlu eğitim" ilkesine aykırı olduğunu ve suç işlendiğini söyledi. Sistemin tıkandığını belirten Yılmaz; "Ece Nur'un eğitim hakkı engellenmeye çalışılıyor. 12 yaşında bir kız çocuğu akla ziyan baskılara maruz kalıyor. Sürgün kararı, işin kısır döngüye döndüğünü gösteriyor. Ece Nur'un sürgün edildiği okul da devlet okuludur. Dolayısıyla bu okulda da aynı uygulamalar tekrarlanabilir. Bu da mağduriyetin devam etmesi ve eğitim hakkının engellenmesi anlamına geliyor" şeklinde konuştu.

Ece'ye yönelik yapılanların; hukukun evrensel ilkeleriyle, insan haklarıyla, yaşam haklarıyla, İnanç özgürlüğüyle bağdaşmadığını vurgulayan Yılmaz, bu haksız ve hukuksuz uygulamalardan derhal vazgeçilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

"Kimliğinde İslam yazdığı müddetçe başörtülü olarak okuyacak"

Ece'ye yapılan uygulamaları "çağdışı" olarak yorumlayan baba Murat Özel, "Ece'nin kimliğinde İslam yazdığı müddetçe başörtülü olarak okuyacak" dedi.Baba Özel; Ece'nin başörtüsünü göstererek, "Bunun kime ne zararı var?" diye tepki gösterdi.

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
haberlede gördüm.

helal olsun kıza....

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Sürgüne gönderilen Ece için Bakan Çubukçu'ya çağrı

17 Aralık 2009Bahadır Serhad
Özgür Eğitim-Sen, başörtü taktığı gerekçesiyle sürgüne gönderilen Ece Nur için bakan Çubukçu'ya çağrıda bulundu.
Özgür Eğitim-Sen, Diyarbakır'da, başörtü taktığı için başka bir okula sürgüne gönderilen Ece Nur için Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'ya çözüm için inisiyatif çağrısı yaptı.

12 yaşındaki Ece Nur Özel'in başörtülü olduğu gerekçesiyle okulundan başka bir okula sürgünle cezalandırılmasını eleştiren Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı Yusuf Tanrıverdi, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun başörtüsü yasağını hak ihlali ve ayrımcılık olarak nitelendirdiği bazı açıklamalarını hatırlatarak, Bakan Çubukçu'ya "Şimdi bu haklı sözlerinizin anlamlı bir karşılık bulması için sizden gerekli adımları atmanızı bekliyoruz. Bunu yasağa, baskıya ve ayrımcılığa uğrayan on binlerce kız öğrencimiz için istiyoruz. Sadece inançları gereği yaşamak istedikleri için en temel ve insani haklarından mahrum bırakılan öğrencilerimizin ötekileştirilmesine ve dışlanmasına müsaade etmemenizi istiyoruz." diye seslendi.
ece2.jpg
Ece Nur Özel ve onun durumundaki öğrenciler için mevcut yasal durumda boşluklar ve çelişkiler olduğuna dikkat çeken Yusuf Tanrıverdi, yaptığı basın açıklamasında"Şu anda bakanlığınız önemli bir karar aşamasındadır. Mevcut anayasa ve yönetmelikler arasındaki uyumsuzluk, bu tür durumlarda öğrencilerin her gittiği okuldan başka bir okula gönderilmesi gibi kısır bir döngü üretmektedir. Öğrenciler anayasal zorunluluk gereği okula alınmakta, yönetmelikler sebebiyle de sürekli sürgün edilerek eğitim görmesi engellenmektedir. Konuyla ilgili kanun değişikliğine gidilmesine ise gerek yoktur. Basit bir yönetmelik değişikliği, bu çelişkiyi öğrencilerin lehine ortadan kaldırabilecektir. Elbette böyle bir değişikliğe vicdan ve merhamet yoksulu yasakçılar itiraz edecektir ama bir öğrencinin sırf inandığı gibi yaşama hak ve özgürlüğünün yasakçı uygulamalarla gasp edilmesine göz yummayacağınızı ümit ediyoruz. Söz konusu olan basit bir yönetmelik değişiklikten öte, sayısız kız öğrencinin uğradığı haksızlık ve ayrımcılığın giderilmesidir. Haksızlığın ve ayrımcılığın giderilmesi hususunda atacağınız her adımda, yasağa karşı olduğunu her vesilede dile getiren halkımızın desteğini de göreceğiniz kanaatindeyiz." dedi.
ece3.jpg
Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı Yusuf Tanrıverdi, gittiği okulda başını açmak istemediği için bir okula iki kez sürgün edilen Ece Nur Özel'in ve tüm başörtülü öğrencilerin uğradıkları haksızlığın giderilmesini istedi. Tanrıverdi, açıklamasında ayrıca, mevcut kılık-kıyafet yönetmeliklerinin bugünkü şartlarda herkes için uygulanmadığına ve uygulanmasının da mümkün olmadığına dikkat çekerek, "Ece Nur okula inandığı gibi gitmeyi tercih etmektedir ve onun bu isteği, Türkiye'nin kendisini bağlayan bir takım uluslar arası sözleşmelere rağmen engellenmektedir. Hiçbir hukuki dayanağı bulunmayan ve aslında yasakçı zihniyetin fiili bir takım durumlar oluşturarak sürdürdüğü bu adaletsizlik ve hak gaspı bir an önce sonlandırılmalıdır. Alacağınız kararda ayrımcılık karşıtı tavrınızın ve vicdani kanaatinizin etkili olmasını temenni ediyoruz." dedi.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Başörtülü Ece Nur'un arkadaşı da sürgün edildi...

05 Mart 2010
Diyarbakır'da Ece Nur Özel'den sonra sıra arkadaşı da başörtülü olduğu gerekçesiyle sürgün edildi.
Diyarbakır’da 12 yaşındaki Ece Nur Özel’den sonra sıra arkadaşı ilköğretim 6. sınıf öğrencisi Feyzan Atlı da Hamravat İlköğretim Okulu yönetimi tarafından başka bir okula sürgün edildi

Hamravat İlköğretim Okulu'nda başörtüsü taktığı gerekçesiyle okulunda sürgün edilen 12 yaşındaki Ece Nur Özel ile başlayan süreç her gün yeni başörtülü öğrencilerin ortaya çıkışıyla devam ediyor. İlköğretim 8. sınıf öğrencileri Büşra Ayata ve Sabiha Alaş'ın okullarına başörtülü gittiği bir süreçte İnönü İlköğretim Okulu 6’ncı sınıf öğrencisi Sema Gökdemir de okula başörtülü gitme kararı verirdi. Diyarbakır’da bu gelişmeler yaşanırken, yeni bir sürgün haberi de Ece Nur'un eski okulundan geldi. Hamravat İlköğretim Okulu yönetimi, Ece Nur'un sınıf arkadaşı Feyzan Atlı için de sürgün kararı aldı. Feyza, Ece Nur Özel’in sürüldüğü Vali Nafiz Kayalı YİBO’ya gönderildi.
ecebusrasebiha_haber1.jpg

Özgür Eğitim-Sen Tokat Temsilcisi Beytullah Önce, "Okul yönetimlerinin ve Milli Eğitim bürokratlarının bu öğrencilere karşı sergiledikleri tavrı kabul edilemez buluyoruz. Eğitim kurumları yasakçılığın değil özgürlüğün hakim olduğu mekanlar olmalıdır. İnandığı gibi yaşamak isteyen bir öğrenciye "Ya inancın ya da okulun" gibi dayatmalarda bulunamazsınız. Ayıptır, günahtır, zulümdür... Ece Nur bir domino etkisi yarattı ve bu artık bir seferlik tepki gösterileriyle geçiştirip unutabileceğimiz bir sorun olmaktan çoktan çıkmıştır. Okul yönetimlerine, üyeleri yasakçılık yapan eğitim sendikalarına, Milli Eğitim bürokratlarına yaptıklarının suç olduğunu hatırlatıyoruz. 28 Şubat'ın acımasızca sürdürüldüğü bir süreçte yasak karşısında herkes inisiyatif almak zorundadır." dedi.

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi Başkanı Serdar Bülent Yılmaz da yaptığı açıklamada "Darbe planlarına karışanların yargı önüne çıkarılmaya çalışıldığı, çeşitli konularda "açılım"ların gündeme geldiği bir dönemde başörtüsü yasağının, yapılacak yasal düzenlemelerle kaldırılması bir yana ilköğretim çocuklarını kapsayacak şekilde genişletilmesini anlamak mümkün değildir. Ece Nur Özel'in sürgün edilmesiyle başlayan, Büşra Ayata ve Sebiha Alaş ile sürdürülen bu keyfi yasağı kınıyor, mağduriyetler daha fazla çoğalmadan yetkilileri önlem almaya çağırıyoruz. Yasakçıların Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun "mevcut mevzuat hükümleri" söyleminden beslendiğini hatırlatıyor, Ak Parti iktidarını insan hak ve özgürlüklerine aykırı olan söz konusu "mevzuat hükümleri"ni gözden geçirmeye davet ediyoruz." dedi.

gncl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.gencallarinsaat.com
helal olsun be bu yaşlarda kız cocuyu olan aıleler ece nur ve gıbılerıne destek vermek ıcın sızlerde kız cocuklarınızı baş ortulu gonderın okula ben halen bekarım ama belkıde şuan o yaşlarda bı kız cocuyum omasını ısterdım allahımdan

kaniirfan

Kayıtlı Kullanıcı
Sema Gökdemir de okula başörtülü gidecek

Sema Gökdemir de okula başörtülü gidecek

Ece Nur İle Başlayan Direniş Yayılıyor

Diyarbakır’da İnönü İlköğretim Okulu 6’ncı sınıf öğrencisi Sema Gökdemir de okula başörtülü gitme kararı aldı.

Hamravat İlköğretim Okulu'nda başörtüsü taktığı gerekçesiyle okulunda çeşitli eziyetlere maruz bırakıldıktan sonra sürgün edilen 12 yaşındaki Ece Nur Özel ile başlayan direnişe her geçen gün yenileri ekleniyor. İnönü İlköğretim Okulu 6'ncı sınıf öğrencisi Sema Gökdemir ise, başörtülü olarak okula gitmeye karar verdi. Hafta içinde okula başörtüsüyle giden Sema, hiçbir sorun ile karşılaşmadığını, aksine bir anda herkesin kendisine sevgisini kazandığını söyledi.

Zorunlu Eğitimde İdeolojik Yaklaşım

İlköğretimin zorunlu olduğunu ve temel anayasal bir hak olduğunu ve tüm dünyada kabul edilmiş bir gerçek olduğunu ifade eden Sema Gökdemir'in babası İbrahim Gökdemir, "Bu hakkın hiçbir kısıtlamaya tabi olmaksızın kullanılması ve önündeki tüm engellerin kaldırılması için çalışılması gerektiğine inanıyoruz. İlköğretim çağında 10-11 yaşındaki çocuklara yönelik uygulanan baskı, akranlarına karşı onur ve kişiliğini zedeleyen öğrencilerimizin psikolojik ve gelişim sürecinin göz ardı edildiği uygulamaları temel insan hakkı ihlali olarak görüyoruz" dedi.

Avrupa Birliği 'Çocukların Eğitiminde Tek Söz Sahibi Velidir' Diyor

Gökdemir, "Avrupa Birliği eğitim sisteminde bireyler; kendi çocuklarının eğitimi ile ilgili tek söz sahibidirler. Bizde ise bir yandan ailelerin çocuklarının eğitimi üzerinde söz sahibi olmaları isteği, öte taraftan laik sistemin baskıcı ve dayatmacı anlayışının olumsuz etkileri çocukların psikolojisini bozmaktadır" diye konuştu.

Bu Haktır Ve Anayasal Güvencesi Altına Alınmalıdır

Çocukların inancı gereği başörtülü olarak okula giderken başta idareciler olmak üzere öğretmen ve öğrenciler karşısında uğrayacağı mağduriyet ve ezikliği yaşamamak için çağrıda bulunan Gökdemir, "İnsanın temel yaşam haklarından biri olan inancı gereği yaşama ve temel eğitiminden yararlanma hakkı öncelikle anayasal güvenceyle bağlanmalıdır. Aksi takdirde bu hak iktidarların keyfi olarak, kendi zihniyetlerine göre sürekli değişkenlik gösteren ve ihlal edilen bir konumdan kurtulamayacaktır. Sistemin bu yönde kendiliğinden değişiklik yapması da beklenmemeli, bu konuda veliler olarak hepimiz kendimize düşeni yapmalıyız. Çocuklarımızın bizim isteğimiz ve inançlarımız doğrultusunda eğitim görmeleri için duyarlı olmalı kamuoyu oluşturarak yasakçı zihniyeti zorlamalıyız" diye konuştu.

Çocuklarımızı Başörtü İle Okullara Gönderelim Çağrısı

İlköğretimlerde başörtüsü ile ilgili hiçbir yasaklamanın mevcut olmadığını ve ilköğretimin zorunlu olduğuna dikkat çeken Sema'nın velisi İbrahim Gökdemir, "Dolaysıyla herhangi bir yasaklama olmayan bu konuda velilerin çekinmemesi gerekir. Bu konuda tüm duyarlı velilerimizi inancı gereğince çocuklarını başörtü ile okullara göndermelerini davet ediyorum" dedi.

__henza__

Kayıtlı Kullanıcı
bu ülkede nice eceler var duysunlar artık duyuralım sesimizi
başıörtüsü bir hak değil emirdir uymayanların çoğunluğu karartmış gözleri kör etmiş ....

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
EceNur gibi herkes yürekli olsaydı bu sorun olmazdı...EceNur kardeş gibi herkes bu tağuti rejime onun şeriatına baş kaldırsa keşke.

__henza__

Kayıtlı Kullanıcı
Ecenur o minik yüreğiyle hepimize büyük bir iman savaşı gösterdi Allah onun gibi evlatları kılsın hepimize

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Ah ah keşke hepimiz Ece Nur gibi olsak.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Yasağa Yasal Kılıf Giydiriliyor!.

2010_0305_ecebusrasebiha_2.jpg

13 Nisan 2010
Başörtüsü taktığı gerekçesiyle sürgün edilen Ece Nur`un babası Murat Özel`in Ak Parti Genel Merkezi Halkla İlişkiler Başkanlığı`na yaptığı başvurunun cevabına "Çocuğunuz kılık kıyafet yönetmeliğine uymak zorundadır" denildi.
Yeşim Güler / Özgün Duruş
Anayasa değişikliği tartışmalarının gölgesinde ilköğretim okullarına sıçrayan başörtülülere yönelik zorbalık devam ediyor. Başörtüsü taktığı gerekçesiyle sürgün edilen küçük Ece Nur’un babası Murat Özel’in Ak Parti Genel Merkezi Halkla İlişkiler Başkanlığı’na yaptığı başvuru cevaplandırıldı. “Kızımın okulda başını örtmek istemesi üzerine yaşadığımız olaylar” konulu, Ak Parti İletişim Merkezi’ne yapılan başvurunun Milli Eğitim Bakanlığı’na iletildiği ve Bakanlığın ilgili biriminden gelen cevabın şu şekilde olduğu belirtildi:
“Sayın Özel: Çocuğunuz yasalara göre kılık kıyafet yönetmeliğine uymak zorundadır. Ancak okulda öğretmenler tarafından yanlış bir uygulama varsa bunu yazılı olarak Diyarbakır Valiliğine dilekçe ile bildirebilirsiniz. Konu hakkında derhal gerekli işlemler yapılacaktır.”
Anayasa değişikliği çalışmaları başlatan iktidar partisinin Genel Merkezi’nden gelen bu cevap anlamlı bulundu. Cevabi yazıda daha önce Meclis’e verilen soru önergesine verilen cevap tekrarlanmakta, yasağa meşrutiyet kazandırılmaya çalışılmaktadır.

Ece’nin Babası: Yasağa Yasal Kılıf Giydiriliyor
“Çocuğunuz yasalara göre kılık kıyafet yönetmeliğine uymak zorundadır.” Şeklindeki cevabın, son olarak özel kurumlara, ziyaretçilere ve toplantı salonlarına kadar yaygınlaşan başörtülülere yönelik yasağa dayanak olmakla kalmadığı, iktidarın da bu yasağı içselleştirdiği yorumlarına neden oldu.
Cevabi yazıyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Ece Nur’un babası Murat Özel, cevaba sert tepki göstererek, Ak Parti’yi yasağa kılıf bulmaya çalışmakla suçladı. Özel, “Kızımın okulda başını örtmek istemesi üzerine yaşadığımız olaylar”ı Ak Parti İletişim Merkezi’ne ilettiklerini söylüyor ve ekliyor: Gelen cevabi yazı, iktidarın çaresizlik içerisinde bulunduğunu ve yasakçılara teslim olduğunu gösteriyor. Cevabi yazıda yine ‘kılık kıyafet yönetmeliği’ saçmalığı tekrarlanıyor ve keyfi olarak uygulanan yasağa yasal meşruiyet kazandırılıyor. Böyle saçmalık olur mu? Hangi kılık kıyafet yönetmeliğinden bahsediyorlar? Zorunlu eğitim ilkesi böyle bir yönetmeliğin olmadığının en açık göstergesi. Bizler haklı olduğumuz mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Çocuklarımız “kılık kıyafet yönetmeliği” saçmalığına takılmadan özgür bir şekilde eğitimlerini tamamlayıncaya kadar direneceğiz.”

İlköğretimdeki Başörtüsü Direnişçileri
Ece Nur Özel, Diyarbakır merkez Hamravat İlköğretim Okulu’nda başörtüsü taktığı gerekçesiyle önce sınıf arkadaşlarının gözleri önünde sınıftan çıkarıldı. Neye uğradığını anlayamayan Ece’ye ikinci şok, ikna odalarına alınmak oldu. Yasakçılara taviz vermeyen küçük Ece’ye tutanak imzalatılmak istendi. Bu da olmayınca “zorunlu eğitim ilkesi” ihlal edilerek Vali Nafiz Kayalı Yatılı İlköğretim Bölge Okuluna sürgün edildi.
12 yaşındaki Ece Nur’un mağduriyeti devam ederken, Büşra Ayata, Sebiha Alaş, Sena Nur Gökdemir ve Ece Nur’un sınıf arkadaşı Feyzan Atlı’nın katılımıyla sorun yaygınlaşarak farklı bir boyut kazandı.
Osmaniye Mehmet Akif İlköğretim Okulu 7′inci sınıf öğrencisi Zeynep Sak’ının da, başörtüsünden ötürü okul yönetimi tarafından önce tehdit edildi ve sonra “zorunlu eğitim ilkesi” ihlal edilerek okuldan kovuldu.

nurların sultanı

Kayıtlı Kullanıcı
rabbimin emrine uzanan; eler kırılsın,
gözler dağlansın
yürekler cehennemi bir azabla yansın,
akıllar yol bulamasın
ruhlar mahfoluşların en azametli acısını tatsın..!!!
döktürdükleri her damla gözyaşı ebabilllerin taşlarına inkılap edip,
kurdukları mimsiz medeniyetleriyle(deniyye) beraber başlarına çarpsın..!!!

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Allahın rahmeti sonsuz, azabı ise çok çetindir. O nurunu tamamlayacaktır. O zaman göreceğiz, ahirette hepsinin hesabı sorulacaktır.

cakamo

Kayıtlı Kullanıcı
vayyyyyyyyy be ALLAH razı olsun senden ece . 12 yaşındaki ece . bembeyaz başörtüsüyle nur gibi parlayan kardeşim ALLAH senden razı olsun . ya öyle işte bu sadece bir ece ne eceler var bu memlekette o eceler birleşir hece olur sonra birer kelime ve büyür bu koro böyle ALLAH onlara öyle bir güç ve kudret verir ki bakmışın önünde durulmaz çağan ırmaklar oluvermiş . yanındayım kardeşim . her zaman olucam . fikrimle zikrimle ve bedenimle yanındayım .ALLAH mücadeleni nurlu ve alnını ak etsin ALLAH sen ve senin gibilerden razı olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt