Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DÜNYANIN 8.HARİKASI (1 Kullanıcı)

Kaan Erdem

Yönetici
Dünyanın sekizinci harikası diye anılan Palmiye Adası, Basra Körfezi'nin Birleşik Arap Emirliği sahillerinde büyülü bir tatil dünyası için inşa ediliyor. Yapay olarak hazırlanan Jumeirah Adası üzerinde bir palmiye biçimli tatil köyünün büyük bir bölümü tamanlandı. Beş kilometre uzunluğunda gövdesi, 17 kolu ve 12 km uzunluğunda yarım ay biçimli bir dalgakıran barındıran Jumeirah Adası, 30 km. uzaktaki yine palmiye biçiminde yapılan ikizi Jebel Ali Adası ile birlikte toplam 100 lüks otele ev sahipliği yapacak. Arap, Asya ve Güney Amerika stilinde inşa edilecek otellerin dışında, beş bin villa, dört bin 800 daire, parklar, eğlence ve alışveriş merkezlerinin de yer alacağı yapay adaları, 12 bin palmiye yeşillendirecek. Ender görülen balıkları sahile çekmek ve biyolojik gelişmeyi canlandırmak için sahile özel gıda maddeleri serpiştirmeyi planlayan yetkililer, hedefin dalgıçlar için bir sualtı cenneti yaratmak olduğunu vurguluyor.Zemini kayalarla doldurulup sağlamlaştırılan ve sadece dolgu işlerinin üç milyar dolar tutacağı adalarda 2001'in ortalarından itibaren binin üzerinde eleman çalışırken, inşaat makineleri de 24 saat görev yapıyor. Veliaht Prens Muhammed Bin Raşit El Maktoum yönetiminde gerçekleştirilen inşaat, tamamlandığında 50 km2'lik bir alan ile Monaco büyüklüğüne ulaşacak. 2006'da bitmesi planlanan ve yılda 15 milyon turist çekmesi beklenen adalar için yetkililer, açılış töreni için kilolarca külçe altınları suya atıp dalgıçlar arasında bir yarışma düzenleyecek. Yarışmada, altını ilk çıkaran altına sahip olmaya hak kazanacak.

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DÜNYANIN 8.HARİKASI

s.a. bunun inşaatının deteylarını dıscovery de izledim müthiş çabalarla tonlarca hemde mesafelerce uzaktan kumgetirip adalar oluşturdular tabii o şekli vermekte ayrı sıkıntı .ya rabbim insanlara ne muazzam akıl veriyor.ama yinede tonlarca parada verseler ben orda oturmazdım nihayetinde yapay:D.birde denizin celalliğinde korkarım bir gün içine alırsa hiç şaşırmam.tabii bu yapaylığın ilerki yıllarda nasıl bir bozulmaya uğrayacağı ve sahili nasıl bozacağıda belli değil.emeğine sağlık kardeşim.(sıra dışı mühendislik her zaman ilgimi çekmiştir)

Kaan Erdem

Yönetici
RE: DÜNYANIN 8.HARİKASI

:eek::eek::):):p:p:D:DA.S ALLAH CC RAZI OLSUN.SELAM VE DUA İLE.ALLAH CC EMANET OLUN.......

metfamu yazdı:
s.a. bunun inşaatının deteylarını dıscovery de izledim müthiş çabalarla tonlarca hemde mesafelerce uzaktan kumgetirip adalar oluşturdular tabii o şekli vermekte ayrı sıkıntı .ya rabbim insanlara ne muazzam akıl veriyor.ama yinede tonlarca parada verseler ben orda oturmazdım nihayetinde yapay:D.birde denizin celalliğinde korkarım bir gün içine alırsa hiç şaşırmam.tabii bu yapaylığın ilerki yıllarda nasıl bir bozulmaya uğrayacağı ve sahili nasıl bozacağıda belli değil.emeğine sağlık kardeşim.(sıra dışı mühendislik her zaman ilgimi çekmiştir)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt