Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duman Grubu'ndan İhlas Suresi'ne 'rezil' saldırı (1 Kullanıcı)

kaniirfan

Kayıtlı Kullanıcı
Duman Grubu'ndan İhlas Suresi'ne 'rezil' saldırı
Son albümlerindeki Rezil adlı parçada bir ayeti 'lemyelit ve löp yutar' diye değiştiren Duman grubu ortalığı karıştırdı. Grup dalga geçmeyi kabul etmese de tepkiler çığ gibi.

Rock grubu Duman'ın çıkardığı son albümde yer alan 'Rezil' adlı şarkı ortalığı karıştırdı. 'Rezil' şarkısındaki 'lemyelit ve löp yutar' sözleriyle İhlas Suresi'ndeki 'Lem yelid velem yûled' ayetinin dejenere edildiği gerekçesiyle tepki gösterenler oluşturdukları mail gruplarıyla Duman'ı protesto etmeye devam ediyor.

Tepkiler ise şöyle dile getiriliyor:

Duman Grubu, SONY BMG etiketiyle çıkarmış oldukları son albümlerinde konsept olarak “ateizm” konusunu ele alıyor.

Bu albümdeki bazı şarkılarda “ahiretin olmadığı” şeklinde telkinleri bulunan grubun, “Rezil” isimli şarkıları ise Kur'an-ı Kerim'in bir sûresi olan “İhlas Sûresi” nin bir ayetini dejenere ediyor… Yani ayet ironi ve kinaye karışımı bir konseptin içinde bayağılaştırılıyor… “Lem yelid velem yuled” olarak bildiğimiz sürenin ayetleri Duman tarafından “Lem Yelid Ve Löp Yutar” şeklinde değiştirilmiş… Şarkıda din üzerinden geçinenleri eleştirmek isteyen Duman, bu sefer işi daha fazla ileriye götürerek kantarın topuzunu kaçırmış görünüyor…

Allah'ın bir ayetini böylesi bir kinaye ile değiştirme cüretinde bulunan insanların yaşadığı ülke, Müslüman bir ülke..Danimarka'da yaşanan karikatür krizinin ardından ayağa kalkan dünya Müslümanlarının tepkisi acaba Türkiye'de yaşayan Müslümanları da harekete geçirir mi? Bilemiyoruz.

Bildiğimiz tek şey varki, Allah'ın ayetleri ile oynama, değiştirme veya alay etmek gibi fiiller bir ülkede ya da bölgede işlenmeye başlıyorsa Allah'ın gazabının yavaş yavaş gelmek üzere olduğudur…

Cevrenizdeki bu konuda duyarli olan insanlara bu olayı kınamaları için SONY BMG'nin telefon-fax ve e-mail adresini vermek istiyorum…

Şikayetler için:
Sony Music :

Tel : +90 212 311 13 00
Fax : +90 212 251 38 03
Mail : infotrETsonybmg.com.tr

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Eceli gelen it...CAMİİ DUVARINA İŞERMİŞ..BUNLARINKİDE O HESAP ZAHİR...

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
dumanın bazı parçalarını dinlerdim " aman aman" gibi... hatta bahar şenliklerinde arasıra konserlerine de gitmiştim.. bu tür bir iğrençlikle karşılaşmamıştım tamam müsbet tipler değilerdi ama bu şekilde iğrençlikler yapan insanlarda değillerdi... görünüşte her şeye saygıları olan tiplerdi... demekki sadece görünüşte imiş... hem fax hemde mail ile şikayetimi bildirdim. bilgilendirme içinde ayrıca teşekkürler.. bu arada o rezil parça duman 1 albümünde yani son albümleri değil.. resmi web sitelerine de ayrıca kınama yazısı yazdım...

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm
Allah c.c akıl fikir versin. Rabbim bunlara hidayet versin inşallah

Geçen hafta bostancıda bir grup gençlik gördüm.Şok oldum onları görünce sözde konsere gidiyorlar. Hepsi satanist tipliler ve üzerlerindeki tişörtlerde hep satanizimle ilgili yazılar yazıyordu. Merek ettim etrafıma baktım ne bu kalabalık diye. MEğersem duman grubunun konseri varmış. Gençlerimiz ne haldeler. Allah c.c akıl versin. Çok üzülüyorum böylelerini görünce :(

EHL-İ BEYT

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm;
İyiniyetli olsun veya olmasın hiç hoş bir hareket değil..
"Duman" gurubunun kendilerini savundukları "Din üzerinden geçinenleri eleştirmek için yazdık." sözü de geçerli mazaret değil.
Tamam neyi eleştirmek istiyorsan eleştirebilirsin ama bunu Allah'ın kelamını kullanmadan yapın be adamlar...
Bu konularda çok daha fazla hassas olmalarını beklerdim..
Yakışmamış ve hiç de hoş olmamış.
Albümün adı gibi "rezil" olmuş..

imported_nazenin_

Kayıtlı Kullanıcı
onlar zaten duman olmus..

ins gereken tebkiler gosterilir. cok susuluyo boyle seylere.. yazik!!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt