Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duha namazı ve ben (1 Kullanıcı)

tuna_35

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar öncelikle selamün aleyküm...Başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum...Anlatırken bile aynı duyguları o mutluluğu tekrar hissediyorum...Geçen sene tam olarak hatırlamıyorum herhangi bir gün...o gece işten geç geldim...mesleğimde gece geç geldiğimde ertesi gün istirahat veriliyor...neyse...geç geldiğim için yatsı namazımı kılıp yattım...Gece bir rüya gördüm rüyaymı daha sonra anlatıcam...sabah ezanı okundu...kalktım namazımı kılıp tekrar yattım ama hala rüyanın etkisindeydim...uykuya dalmışım...yemyeşil bir yer kuş sesleri huzur verici bir ortamın içindeydim ardından bir ses bana Samet kalk uyan günün bu vaktinde duha namazı diye bir namaz vardır kalk ve onu kıl onu kılmanın fazileti çok büyük kazançları çok fazladır diyordu...birden gözlerimi açtım ...etrafımda duvar perde ve odam rüya zannettim tekrar gözlerimi kapayacakken sesi tekrar duydum Samet kalk ve annenide kaldır oda bu namazı kılsın diye devam etti...gözlerim açık odamın duvarlarına bakıyor kulaklarım o sesi duyuyordu...Şükürler olsun Rabbim böle birsey yasattı bana ...vs...ben bu olayı yasayana kadar duha namazı (kusluk namazı)diye bir namaz bilmiyordum ...arastırdım gercekten doğruymus...Rüyama gelince rüyamda bir mescitteydim...ön safta namaza duracam...fakat imam bana Samet namazı sen kıldırmak istermisin dedi ve bende çok isterim diyerek ilerledim karsımda iki cübbe vardı biri siyah biri altın yaldızlı...ben altın yaldızlıyı seçtim ve namaza durduk ...fakat namaz kıldırırken cemaati farkedebiliyordum ve her tekbirde geriye doğru kayıyordum...uyandım...bir din adamına danışmaya gittim ...Allah korusum imanımmı gidiyo elden neden güzel başlamışken geriye geriye gidiyorum diye düşündüm...sordum çok şükür sonu güzel çıktı peygamber efendimiz(sav)in en sevdiği renk te altın sarısıymış ...ama en önemlisi bir gün uyduda sabah namazını izlerken birde ne göreyim aynı mimber aynı sütunlar aynı halı ve aynı yazılar...rüyada namaz kıldırdığım yer mesciti nebeviymiş...Çok şükür böyle bir murada sahim oldum ....selametle...

tuna_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bu arada arkadaşlar kusluk (duha)namazı gibi evvabin namazınında fazileti çok büyük ...eklemek istedim...selametle...

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
samet kardeşim cok duygulandım cok tuhaf oldum.ne büyük şeref RABBİMİN SEVGİLİ KULUSUNUZ İNŞALLAH.Aslında nafile namazlarada cok önem vermemiz gerekiyor(kendi adıma diyorum)rüyanız ve yaşadıgınız olay beni cok etkiledi ve sizin vesilenizle nafile ibadetlerin önemini ve fazıletini hatırlamış oldum.RABBİM sizi yolundan ayırmasın

tuna_35

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah kardeşim Allah razı olsun yorumlarınız ve dualarınız için selametle

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
samet kardeşim ne güzel bir olaydır bu böyle çok şanslısın çok şükret

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Ya ben de böyle güzel rüyalar görmek istiyorummmmmmmm :a45:

tuna_35

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşlerim çok uzun bir zaman sonra tekrar buradayım cevap biraz geç olucak ama Allah(c.c)sizlerden razı olsun selametle...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt