Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duayı içten yada dıştan okumak farkeder mi ? (1 Kullanıcı)

papatyaa172

Kayıtlı Kullanıcı
Duayı içimizden okumamızla, ağzımızı kıpırdatarak yada fısıldayarak okumak arasında fark var mıdır? Ağzımızı hiç kıpırdatmadan içimizden okusak da Allah duyar diye düşünüyorum ama bu konuda tereddütte kaldım. Bilgisi olan var mı?

Abdulbaki

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Duayı içten yada dıştan okumak farkeder mi ?

benim bildigim papatya niyetin önemli

ysm_in

Kayıtlı Kullanıcı

Hadisi Kudsıyi destekleyen bir Ayet-i Kerime:
"BANA DUA EDİN,İCABET EDEYİM"

bu konuya açıklık getiren diğer bir hadısi kudsi de şudur:
"BEN, KULUMUN ZANNI ÜZEREYİM...ARTIK DİLEDİĞİ GİBİ DÜŞÜNSÜN!.."

yani siz dua ederken, o duanızın kesinlikle kabul göreceğini düşünürseniz,biliniz ki mutlaka istediğiniz meydana gelecektir!..

Duayı içten yada dıştan okumak fark etmez diye düşünüyorum çünkü Rabbim içimizde en gizli saklı kalan şeyleri dahi bilmektedir içimizden dua etsekte bizi duymakta ,sesli olarak dua etsekte yine aynı şekilde bizi duymaktadır.Bu konuda tereddütte kalmamanızı tavsiye ederim. ( SELAMETLE KALIN ).

papatyaa172

Kayıtlı Kullanıcı

Teşekkür ederim. Allah razı olsun ikinizden de ;)

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı

Selâmınaleyküm.

O ALLAH'tır, biz ise kuluz, O'nun yarattığı varlığız.
ALLAH, bütün noksanlıklardan uzaktır.
Değil senin içinden geçeni, 7 sülâlenin ne düşündüğünü, ne düşüneceğini çok iyi bilmektedir.

Herşeyin bir usulü, bir âdabı var.
Dua ederken de, sanki ALLAH'ın kapısına gelmiş ve pişmanlık dolu gönlünle istiyorsun gibi düşüneceksin. Sanki diyorum ama gerçekten de kapıya varmak biraz zor. Kapıya varabilmek, samimilik ister, gerçek pişmanlık, sevgi, hedef ister. O kapıya gitme yolunu bulanların duaları, istekleri hep kabul olur.

Yani ALLAH'a varmayı dileyenler, bilirler ki ALLAH hep görür, herşeyimi bilir, o benden bana çok daha yakındır. O ALLAH'tır çünkü. Bunun farkında olan, ALLAH'ın kapısına gitmesini de bilir, ALLAH'ın kapısında yapılan duaları, ALLAH geri çevirmez.

Ehrullah

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM ALLAH (C.C) KATINDA DUA ASLA GERİ ÇEVRİLMEZ AMA İNSANOĞLU GÜNAHKAR OLDUĞU İÇİN DUANIN İNSAN DÖNÜŞÜ ZAMAN ALABİLİR DUASINDA SABIR İSTEYENE ALLAH (C.C) BELLİ ZORLUKLAR VERİR MÜSLÜMANLARIN BİRBİRİNİN ÜZERİNE DUASI O AN GEÇER DUA EDERKEN SADECE KENDİMİZİ DEĞİL DİĞER KARDEŞLERİMİZİ AKRBALARIMI VE AİLEMİZİ UNUTMAYALIM SELAM VE DUA İLE

Allahümme barik lena fi recebe ve şa'ban ve belliğna ramazan ( AMİN )

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

s.a papatya kardeşim Allah kalplerde gizli sandığımızı bile bilendir. O herşeyi ilmiyle kuşatmıştır.
ancak meleklerin duana şahit olmasını istemez misin? ;) senin dualarının kabulu için onların da dua etmesini? duaları ancak Allah kabul eder vesselam. selametle...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt