Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duâsıdır Evliliğin Kanunu… (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Evlenmek ;
Kız için ebedi hicret
Erkek için hicret sahibi olmak demektir.
Aynı yastıkta
Dertleri neşeleri huzurları ve Aşkları bir bardakta ki su gibi şeffaf görmektir
Ve her yudumunda şükretmektir aynı bardaktan kandığın için
Şükretmektir hicret sahibi olduğun için
Şükretmektir o kutlu hicreti yerine getirdiğin için..
Ellerinin nasırlaşmasıdır aynı yuva için duâ etmekten
Gönüllerin her dem baharı bulmasıdır
Her dem bir cennetin kapısını dilenci gibi çalmaktır.
Ebedî rızayı yaşarak iktiran etmektir.
Kalpler mukabil olduğunda yürekten çok şükür demektir
Ve pencere önünde o gelmeden başlamamaktır hayata…
Ve rahmetin ummanında iki damla olmaktır…Evlilik.
Bu eskimiş dünyada yeniliktir yenilmeyen ebedi hayata.
Aile çatısının virâne olduğu günümüzde pisliklerin inadına Nilüfer çiçeği gibi olup kokusunu salmaktır bataklığa…
2 oda 1 salondur bütün ömrün hikâyesi…

Rabbim evlenenlere/evlenecek olanlara/evlenmeyi düşünmeyen (hissizlere) ebedî eş olmayı nasip etsin.
Yuvaları cennet bahçesi olsun İnşAllah.

Darısı Rahmet bekleyenlere :H

rkycskn

Kayıtlı Kullanıcı
Duanıza yürekten Amin diyorum. Rabbim hepimize huzurlu, mutlu yuvalar kurmayı nasip etsin inşallah...

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Evlenmek ;
Kız için ebedi hicret
Aynı yastıkta
Aile çatısının virâne olduğu günümüzde pisliklerin inadına Nilüfer çiçeği gibi olup kokusunu salmaktır bataklığa…

Rabbim evlenenlere/evlenecek olanlara/evlenmeyi düşünmeyen (hissizlere) ebedî eş olmayı nasip etsin.

Darısı Rahmet bekleyenlere :H

EsSelamunAleyküm Hafize Abla,

25 yılı bu şekilde geçirebilmiş; Elhamdülillah, yukarıda bahsini ettiğiniz evlilik hayatını yaşamış birisinin,bu yorumlarınız karşısında acizane Size teşekkürün bedeli olarak ellerinizden öpmek isteğimi arzetmek isterim müsaadeniz olursa.

Bir de "Adını açıkça yazmak istemedim(N.D.)/bir kitap diyeyim/1988" ilk sayfasında yanılmıyorsam sizin yaşam öykünüzü 20 yıl öncesi olarak dün gece yeniden okuyup, kaderin bir cilvesi olsa gerek,buradaki adınızdan da aklıma gelen acabalardan sonra,kanaat getirdim.4-10 yaşları arası Bursa'da Muradiye ve Çobanbey Mahallerinde ikamet etmiş,çocukluğumun en güzel yıllarını hala özlemle yadeddiğim Sevgili ilk göz ağrımda yaşayan siz büyüğüme Oraya yaptığınız hizmetleri kitap vesilesiyle tekrar okuyup hatırlayınca, bu isteğimi makul karşılayacağınızı umar,dualarınızı beklerim.(Yanılmadığımı umuyorum,şayet bir yanlış anlama varsa özür dilerim)

Allah(CC) razı olsun,selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
s.a Ablacım eline emeğine sğlık MEVLA razı olsun Mevla bizlere ve tüm ümmeti muhammede mutluluk huzur ihsan eylesin selam ve dua ile a.e.o.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
EsSelamunAleyküm Hafize Abla,

25 yılı bu şekilde geçirebilmiş; Elhamdülillah, yukarıda bahsini ettiğiniz evlilik hayatını yaşamış birisinin,bu yorumlarınız karşısında acizane Size teşekkürün bedeli olarak ellerinizden öpmek isteğimi arzetmek isterim müsaadeniz olursa.

Bir de "Adını açıkça yazmak istemedim(N.D.)/bir kitap diyeyim/1988" ilk sayfasında yanılmıyorsam sizin yaşam öykünüzü 20 yıl öncesi olarak dün gece yeniden okuyup, kaderin bir cilvesi olsa gerek,buradaki adınızdan da aklıma gelen acabalardan sonra,kanaat getirdim.4-10 yaşları arası Bursa'da Muradiye ve Çobanbey Mahallerinde ikamet etmiş,çocukluğumun en güzel yıllarını hala özlemle yadeddiğim Sevgili ilk göz ağrımda yaşayan siz büyüğüme Oraya yaptığınız hizmetleri kitap vesilesiyle tekrar okuyup hatırlayınca, bu isteğimi makul karşılayacağınızı umar,dualarınızı beklerim.(Yanılmadığımı umuyorum,şayet bir yanlış anlama varsa özür dilerim)

Allah(CC) razı olsun,selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

Aleykümselam yazdığınız yazıdan anladığım kadarı ile bir başkası ile karıştırdınız galiba muradiye semtinde daha ben bebekken Annemin geçirdiği bir rahatsızlık nedeni ile sütannemler alıp bakmışlar muradiyeye her zaman ziyarete gidiyordum siz bursalımısınız biraz daha açıklarsanız sevinirim selametle

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM HAFİZE HANIM . ALLAH RAZI OLSUN BU GÜZEL PAYLAŞIMINIZ İÇİN VE GÜZEL DUANIZ İÇİN. DUANIZA AMİN DİYORUM.

leyla-1

Altın Üye
Duâsıdır Evliliğin Kanunu…

--------------------------------------------------------------------------------

Evlenmek ;
Kız için ebedi hicret
Aynı yastıkta

Darısı Rahmet bekleyenlere
Duanıza yürekten Amin diyorum. Rabbim hepimize huzurlu, mutlu yuvalar kurmayı nasip etsin inşallah...Rabbim herkesin gönül muradını istediğini versin dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşallah selam ve dua ile....

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselam yazdığınız yazıdan anladığım kadarı ile bir başkası ile karıştırdınız galiba muradiye semtinde daha ben bebekken Annemin geçirdiği bir rahatsızlık nedeni ile sütannemler alıp bakmışlar muradiyeye her zaman ziyarete gidiyordum siz bursalımısınız biraz daha açıklarsanız sevinirim selametle

SelamunAleyküm Hafize Abla;
62-68 Yılları arasında Rah.Baba'mın vazifesi gereği Bursa'da(4-10 yaşlarım arası) kaldık.İlk okul üçe kadar Muradiye İlk okulunda, dördüncü sınıfı da daha sonra taşındığımız Çobanbey Mah.'ne yakın olan N.Kemal İlk okulunda okuduktan sonra, o yıl(68) İstanbul'a tayini çıkan ailem vesillesiyle ayrıldık.Yani Bursa'lı değilim ama bir Bursa'lı kadar sevdiğim,Osmanlı kokan o şehirde az bir zaman kalmış olsam da, gönül bağımın hiç eksilmediği bir yerdir Bursa.

Kitabın ismi "NE DEDİLER ?" B.Marangoz-A.Z.Tozduman tarafından kaleme alınmış-88 yılında- ve içerisinde,daha ilk sayfasında ismi geçen Hafize(Güzide ....... ) olan Ablamız zannettim o zaman.Olsun benim için fark eden bir şey yok..Orada adı zikredilen kişi olmamış bile olsanız da, Sitemiz vesilesiyle sizi tanımaktan çok mutlu olduğumu söylemeliyim. Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

ozen72

Kayıtlı Kullanıcı
Aminnn Inşallah . Emeğine Sağlik Allah Razi Olsun.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
SelamunAleyküm Hafize Abla;
62-68 Yılları arasında Rah.Baba'mın vazifesi gereği Bursa'da(4-10 yaşlarım arası) kaldık.İlk okul üçe kadar Muradiye İlk okulunda, dördüncü sınıfı da daha sonra taşındığımız Çobanbey Mah.'ne yakın olan N.Kemal İlk okulunda okuduktan sonra, o yıl(68) İstanbul'a tayini çıkan ailem vesillesiyle ayrıldık.Yani Bursa'lı değilim ama bir Bursa'lı kadar sevdiğim,Osmanlı kokan o şehirde az bir zaman kalmış olsam da, gönül bağımın hiç eksilmediği bir yerdir Bursa.

Kitabın ismi "NE DEDİLER ?" B.Marangoz-A.Z.Tozduman tarafından kaleme alınmış-88 yılında- ve içerisinde,daha ilk sayfasında ismi geçen Hafize(Güzide ....... ) olan Ablamız zannettim o zaman.Olsun benim için fark eden bir şey yok..Orada adı zikredilen kişi olmamış bile olsanız da, Sitemiz vesilesiyle sizi tanımaktan çok mutlu olduğumu söylemeliyim. Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

ALEYKÜMSELAM BENİ O KİŞİ İLE BİR TUTMAN BİLE BANA YETER NE GÜZEL KEŞKE ONUN GİBİ OLABİLSEYDİM BU KİTABIN ADINI NOT ETTİM İNŞ EN YAKIN ZAMANDA EĞER HALA SATILIYORSA ALIP OKURUM GERÇEKTEN BURSALI OLMAK BURSADA YAŞAMAK ÇOK GÜZEL SANA BU ŞİİR HEDİYEM OLSUN SENDE HEMŞERİM SAYILIRSIN BUSADAN KUCAK DOLUSU SELAMLAR :evet
BURSADA ZAMAN

Bursa'da eski bir cami avlusu,
Küçük şadırvanda şakırdayan su.
Orhan zamanından kalma bir duvar...
Onunla bir yaşta ihtiyar çınar
Eliyor dört yana sakin bir günü.
Bir rüyadan arta kalmanın hüznü
İçinden gülüyor bana derinden.
Yüzlerce çeşmenin serinliğinden
Ovanın yeşili göğün mavisi
Ve mimarilerin en ilahisi.

Bir zafer müjdesi burda her isim:
Sanki tek bir anda gün, saat, mevsim
Yaşıyor sihrini geçmiş zamanın
Hala bu taşlarda gülen rüyanın
Güvercin bakışlı sessizlik bile
Çınlıyor bir sonsuz devam vehmiyle.
Gümüşlü bir fecrin zafer aynası,
Muradiye, sabrın acı meyvası,
Ömrünün timsali beyaz Nilüfer,
Türbeler, camileri eski bahçeler,
Şanlı hikayesi binlerce erin
Sesi nabzım olmuş hengamelerin
Nakleder yadını gelen geçene.

Bu hayalde uyur Bursa her gece,
Her şafak onunla uyanır, güler
Gümüş aydınlıkta serviler, güller
Serin hülyasıyla çeşmelerinin.
Başındayım sanki bir mucizenin,
Su sesi ve kanat şakırtısından
Billur bir avize Bursa'da zaman,

Yeşil Türbesini gezdik dün akşam,
Duyduk Bir musikî gibi zamandan
Çinilere sinmiş Kur'an sesini.
Fetih günlerinin saf neşesini
Aydınlanmış buldum tebessümünle.

İsterdim bu eski yerde seninle
Başbaşa uyumak son uykumuzu,
Bu hayal içinde... ve ufkumuzu
Çepçevre kaplasın bu ziya, bu renk,
Havayı dolduran uhrevi ahenk.
Bir ilah uykusu olur elbette
Ölüm bu tılsımlı ebediyette
Belki de rüyası büyük cetlerin,
Beyaz bahçesinde su seslerinin.

sair.gif
AHMET HAMDİ TANPINAR

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
SelamunAleyküm Hafize Abla,

İnanın çok duygulandım,çok teşekkür ederim.Gerçek bir Bursa'lı Hanımefendi nezaketiniz için duacınızım acizane. Ben O güzeller güzeli şehrin,Güzel insanlarından insanlık,sevgi,terbiye görerek büyüdüm, bundan dolayı Allah(CC)'a nekadar şükretsem azdır.Bu vesileyle başta Anneciğiniz olmak üzere, evsahibliğimizi yapan,komşuluklarını bizden esirgemeyen ve Rahmeti-Rahman'a tevdi ettiklerimiz için bir Fatiha-ı Şerif ikramımı kabul buyurunuz lütfen.

Sevgi ve hürmetle ellerinizden öper,Rabimizin daim rızasına nail olmanızı dilerim.Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
SelamunAleyküm Hafize Abla,

İnanın çok duygulandım,çok teşekkür ederim.Gerçek bir Bursa'lı Hanımefendi nezaketiniz için duacınızım acizane. Ben O güzeller güzeli şehrin,Güzel insanlarından insanlık,sevgi,terbiye görerek büyüdüm, bundan dolayı Allah(CC)'a nekadar şükretsem azdır.Bu vesileyle başta Anneciğiniz olmak üzere, evsahibliğimizi yapan,komşuluklarını bizden esirgemeyen ve Rahmeti-Rahman'a tevdi ettiklerimiz için bir Fatiha-ı Şerif ikramımı kabul buyurunuz lütfen.

Sevgi ve hürmetle ellerinizden öper,Rabimizin daim rızasına nail olmanızı dilerim.Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

Ve Aleykümselam Rabbim dualarınızı kabul etsin inş sizler içinde dua edecek insanlar Allah her zaman karşınıza çıkarsın selam ve dua ile bundan sonra sen benim manevi kardeşim olarak kalacaksın :evet

selmagül

Kayıtlı Kullanıcı
evlilikle ilgili yazınızı beğenerek okudum.acaba birtürlü evlenmeye karar veremeyenlere önereceğiniz bir dua varmı?yardımcı olursanız sevinirim.rabbim cümlemizin dualarını kabul etsin.

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm hafize abla herzaman ki gibi cok güzel
bir paylasim Allah c.c razi olsun emegine saglik

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
evlilikle ilgili yazınızı beğenerek okudum.acaba birtürlü evlenmeye karar veremeyenlere önereceğiniz bir dua varmı?yardımcı olursanız sevinirim.rabbim cümlemizin dualarını kabul etsin.

Evlenme niyetinde olanların okuyacağı dua: Rabbena heblena min ezvacina ve zürriyatina kurrete ayunin.Vecalna lil muttekine imama” Meali: Rabbimiz bize eşlerimiz ve çocuklarımızdan gözümüzün nuru iyi kimseler ihsan et.Ve bizi takva sahiplerine imam kıl.(Furkan-74)

Rabbim her şeyin hayırlısını versin inş :evet

zamannamaz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm;
Allah (c.c) razı olsun hafize abla.Güzel bir paylaşımdı.Rabbim inşallah evlenecek olan insanların bu hissiyatları yüreğine arz eder derinden yaşatır.Rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin inşallah.Gönül ferahlığı versin cümlemize.Amin İnşallah.

la_rose

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun cok guzel bir paylasimdi :)

seherce

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Ablam Ins Rabbim Herkezin Gönlüne Göre Versin Aeo

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt