Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duası kabul olmayan (1 Kullanıcı)

ruyet

Kayıtlı Kullanıcı
Cizre de vefatından önce Bağdat ,KÜFE yi ziyaret ederken Basra ya da uğrayan

büyük veli,İbrahim ethem hazretleri başına toplanan Basra halkının sorularıyla muhatap olur.Sıkıntılarından kurtulmak için yaptıkları duaların kabul olmayışını anlatıp bu konuda nasihat almak isterler.İbrahim Ethem hazretleri ,şöyle izah eder:--ey basra halkı sizin halinizi inceledim,davranışlarınızı gözden geçirdim.Kalbinizi gaflet kabuğu bağladığı nı gördüm.bu yüzden dilinizle dua ediyorsunuz.ama kalbiniz o duaya iştirak etmiyor.halbuki Resülüllah(s a s)Hazretlreri gafil kalbin duasını "Allah kabul etmez"buyurmuştur!
hangi günahımız kalbimizi gafil hale getiriyor.diye sorarlar.--"on madde tespit ettim

1- Allah'ı tanıdığınızı söylüyor ,ama emir ve yasaklarını tanımıyorsunuz.
2-Resullah ı sevdiğinizi söylüyorsunuz.ama sünnetine olan sevginizi tam göstermiyorsunuz.

3- Kur'an'ı dinliyorsunuz ;ama manasıyla amel etmek gerektiğini düşünmüyorsunuz.

4-şeytanın düşmanınız olduğunu söylüyorsunuz.ama onunla dostluk kurmaktan
çekinmiyorsunuz.
5-cennetisevdiyinizi söylüyorsunuz ama onun için bir bedel ödemiyorsunuz.
6-cehenemden kortuğunuzu idda ediyorsunuz,ama ondan uzak kalmak için gayret göstermiyorsunuz.
7-ölüm haktır diyorsunuz.hak olan ölüm densonrası için bir hazırlık yapmıyorsunuz.
8-gıybet etmek günahtır diyorsunuz.yinede kardeşinizin gıybetini yapmaktan
geri kalmıyorsunuz
9-ALLAH ın lütfettği,sayısız nimetleri yiyorsunuz,bu nimetlerin gerektiğişükürü yap mıyorsunuz.
10- cenazelerin peşinden gidiyorsunuz.ölülerinizi kabre gömüyorsunuz,bir gün kendinizinde bu kabre gireceğini düşünmü yorsunuz.

-"ey Basra halkı işte bu sebepten dolayı deualarınız kabul olmuyor.""

RABBİM DUALARI KABUL EDENLERDEN EYLESİN .HAYIRLI CUMALAR.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt