Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DUAMIZ OLMASA NE EHEMMİYETİMİZ VAR? (1 Kullanıcı)

zeynep kul

Kayıtlı Kullanıcı
Dua ruhun gıdasıdır ve bu gıda ruha ara vermeden verilmelidir. Dua Allaha kulugun diger adıdır. Dua, sebep ve vasıtaları aşarak, hem Allahın kudretine itimat ve güven,hemde insan olmamızın getirdigi zayıfları ilan etmek demektir. Kur'an-ı Kerim'de "De ki:Eğer duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var."(Furkan,25/77)bildirerek duanın önemini ifade etmiştir.
Efendimizin (s.a.s.) yaptıgı ve büyük zatların yaptıgı ve ayet ve hadislerden mülhem çok degerli dualar yer almaktadır.
Şimdi bu dualardan bir demetle sizi başbaşa bırakayım:
-Allah'ım!Göz açıp kapayıncaya kadar dahi olsa hoşnut olmayacagın şeylerle bizi başbaşa bırakma!
-Allah'ım Ciddiyetimi,şakamı,hatamı,kastımı mağfiret buyur.İtiraf ediyorum ki bu kusurların hepsi bende vardır.
-Allah'ım! Doğu'yla batı'yı birbirinden uzaklaştırdıgın gibi, benide günah ve hatalarımdan uzaklaştır.
Allah'ım! Dünyayı salih kullarına nasıl gösteriyorsan banada öyle göster YA RABBİ!

politrade

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DUAMIZ OLMASA NE EHEMMİYETİMİZ VAR?

(S.A) eline emePeygamber efendimiz dua ederken, “Ya hayyu ya kayyum” derdi. (Tirmizi)
:)
(Allahümme inni es'elüke bi-enne lekel-hamdü lâ ilâhe illâ ente ya hannân ya mennân ya zel-celâli vel-ikrâm) diye dua eden zata da buyurdu ki: (Allah’ın ism-i a'zamı ile dua ettin. Böyle dua edilince, Allahü teâlâ o duayı kabul eder.) [Nesai]

Hz. Aişe validemiz anlatır:

(Resulullah, duanın kabul olmasına sebep olan ism-i a'zamı biliyor musun?) buyurdu. Ben de bilmediğimi söyleyince, (Ya Aişe onu öğretmek ve onunla dünya için bir şey istemek uygun olmaz) buyurdu. Kalkıp abdest alıp iki rekat namaz kılarak, (Allahümme inni edukellah ve edukerrahman ve edukelberrerrahim ve eduke biesmaikelhusna külleha ma âlimetü minha ve ma lem âlem entağfireli ve terhameni) duasını okudum. Gülümseyerek (İsm-i azam, okuduğun duanın içindedir) buyurdu. (İbni Mace)

(Ya zelcelali vel-ikram) diyen birine, (Allah’tan ne istersen iste, kabul olur) buyurdu. (Tirmizi)

(“Lâ ilâhe illallahü vallahü ekber, lâ ilâhe illallahü vahdehü lâ şerike leh, lehül mülkü velehül hamdü ve hüve alâ külli şeyin kadir, lâ ilâhe illallahü velâ havle velâ kuvvete illâ billah” diye dua eden, her dileğine kavuşur.) [Taberani]

(Allahümme inni es’elüke bi-enni eşhedü enneke entellahü lâilâhe illâ entel-ahadüs-samadül-lezi lem yelid ve lem yuled ve lem yeküllehü küfüven ehad) diye dua eden bir zata, Peygamber efendimiz buyurdu ki:

(Allah’ın ism-i a’zamı ile dua ettin. Böyle dua edilince, Allah kabul eder.) [Tirmizi]
yine sağlık bende katkıda bulunayım

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

zeynep kul yazdı:
Dua ruhun gıdasıdır ve bu gıda ruha ara vermeden verilmelidir. Dua Allaha kulugun diger adıdır. Dua, sebep ve vasıtaları aşarak, hem Allahın kudretine itimat ve güven,hemde insan olmamızın getirdigi zayıfları ilan etmek demektir. Kur'an-ı Kerim'de "De ki:Eğer duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var."(Furkan,25/77)bildirerek duanın önemini ifade etmiştir.
Efendimizin (s.a.s.) yaptıgı ve büyük zatların yaptıgı ve ayet ve hadislerden mülhem çok degerli dualar yer almaktadır.
Şimdi bu dualardan bir demetle sizi başbaşa bırakayım:
-Allah'ım!Göz açıp kapayıncaya kadar dahi olsa hoşnut olmayacagın şeylerle bizi başbaşa bırakma!
-Allah'ım Ciddiyetimi,şakamı,hatamı,kastımı mağfiret buyur.İtiraf ediyorum ki bu kusurların hepsi bende vardır.
-Allah'ım! Doğu'yla batı'yı birbirinden uzaklaştırdıgın gibi, benide günah ve hatalarımdan uzaklaştır.
Allah'ım! Dünyayı salih kullarına nasıl gösteriyorsan banada öyle göster YA RABBİ!

kesinlikle katılıyorum dua dua dua birbirimize edelimmm.....

kabe_yolcusu

Kayıtlı Kullanıcı

hak dini islamiyet yarabbim bizi hak yolundan ayırma saptırma yolumuzu,
Allahım sen büyüksün hayır ve şerri sen verirsin bizim hakımızda ne hayırlıysa o olsun yarabbi,
Allahim bize kabir azabi verme yarrabi,
Peygamberimiz(s.a.s),ermişlerin,evliyaların şehitlerimizin hürmetine bizi cenetine nail eyle yarabbi

sabah namazında okunan dua(star tv dç.nihat hatip oğlu yayınladı )bende sizlerle paylaşıyorum

Allahım bana şeytanı musallat ettin.o şeytandır ki ve onun kabilesi beni görürü ben onu göremem.Allahım şeytan nasıl senden ümit kesmişse bendende onun ümidini kes.Onu nasıl rahmetinden uzak tuttuysan benide ondan uzaktut.. bu kadarı yazabildim ancak inş şeytan bizden uzak durur ...

Allaha emanet olun ....

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşler dualarınızda bizleride unutmayı.
Dua müminin silahıdır.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt