Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

dualariniza ihtiyacim var (1 Kullanıcı)

• Konuyu başlatan cimen87
  • Başlangıç tarihi
C

cimen87

selam degerli kardeslerim.
su an konusacagim hic kimse olmadigi icin size geldim.cok zor durumdayim, 4 yillik evliligim bitiyor sebebi ise esimin kendine gore ben yapamiyorum mutlu degilim kendi sorumsuzlugum yuzunden bitmesini istiyorum demesi, Rabbim bana guc verdigi surece iyi gun kotu gun ben her an yaninda olmaya calistim, olmasi gerekende buydu. Rabbimin rizasi icin yoksa bende onun yalanlarinin beni bizi bitirdigini gordum. kendi istegimle evlendim belcikaya geldim ailem turkiyede kimseye soyleme diyor gidesiye kadar ama o kadar doluyum ki kendi kafasinda bitirdigi icin, bir yildir seni sevmiyorum demesi ve o kadar rahat ben bitirdim demesi bana en cok dokunan o kelimeler ve son yalaniydi. simdi ben ne yapmaliyim.. donus yok bunu biliyorum ama aileme ne diyebilirim ben bi evladimiz olmasini isterken herseyin bitmesi. ben bitmesini istemiyorum benim bir sorunum yoktu herseye ragmen her zaman dua ettim duzelir diye cok geceler uyumadim sonuc cok kotu oldu bunlara ragmen hep ben yaptim hep ben. ne olur bana akil verin kelimeleri bile toparlayamiyorum. hakkinizi helal edin zamanizi ayirdiginiz icin

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleykum Selam Kardeşim,
Allah Yar ve Yardımcınız olsun.Rabbim herşeyin hayırlısını ihsan etsin inşaallah.Canım Ben 27 yıllık evliyim ve senden iki yaş büyük oğlum var benim.Yani annen yaşındayım.Tabi her evlilikte bazı sorunlar yaşanır ,hepimiz yaşadık.Fakat senin bahsettiğin,bizim uzaktan sana yardım edebileceğimiz kadar basit değil. Tabiki yanında oluruz.Biz müslümanız en büyük silahımız duamız.Dua dua seninle oluruz.Burada sana fiili destekte gerek bence.Yanında sana yardımcı olabilecek,olay objektif bakabilecek büyükleriniz,akrabalarınız yokmu.
Bunların illaki senin ailenden olması gerekmez,eşinin annesi,babası ,abisi,amcası,vs..gibi...Tabi yardım ihtiyacınızın olduğunu varsayarak.Sorunu iki kişi çözemediğinde,acaba göremediğimiz bir düğüm varda bize yol gösterirlermi düşüncesiyle,yardım alabileceğiniz birileri yokmu.
Belki eşinizin psikolojik bir bunalım evresi olabilir,yuva yıkmak sizinde dediğiniz gibi kolay değil,istememekte haklısınız.
Bence,telefonlada olsa,ailenizden soğukkanlılığını koruyarak size yön göstereceğine inandığınız birine durumu bildirin.Türkiyeye dönene kadar saklamaktaki maksat,ayrıldığınızda mı öğrenecekler.
Nacizane benim ilk aklıma gelenler bunlar.
Rabbim Yar ve Yardımcın olsun,tez zamanda yuvanın toparlanmaı için hayırlı sebepler çıkarsın inşaallah.
Selam ve du ile

Sercan Demet

Kayıtlı Kullanıcı
Geçmiş olsun kardeşim. Allah her şeyi hakkıyla bilen ve müminleri gözetendir.

Naçizane olarak;
Nebe Suresi'ni okumaya devam etmenizi, Duhan Suresi 25. ayetini {Kem terakü min cennatin ve u'yün} okumanızı, {Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbü'l-Arşi'l-Azim} ''Allah bana yeter,O'ndan başka hiç bir ilah yoktur,ancak O'na güvendim ve O, büyük arşın Rabbidir.'' duasını etmenizi, manevi sıkıntılardan kurtulmak için "Ya Fettah" zikrine devam etmenizi tavsiye edebilirim.

1000 Allah zikri hediyemdir. İnşallah, yardımcı olur.

Kaldı ki, her şey Allah'tandır. Sabredeceğiz, unutmayacağız ki dünya hayatı bir imtihan. Cenneti arzu edeceğiz. Resulallah'ın aile tavsiyelerine riayet edeceğiz.

Ne yazar Kur'an'da? ALLAH kuluna yetmez mi? Zümer, 36.

Selam ve dua ile kalınız.

C

cimen87

Ve Aleykum Selam Kardeşim,
Allah Yar ve Yardımcınız olsun.Rabbim herşeyin hayırlısını ihsan etsin inşaallah.Canım Ben 27 yıllık evliyim ve senden iki yaş büyük oğlum var benim.Yani annen yaşındayım.Tabi her evlilikte bazı sorunlar yaşanır ,hepimiz yaşadık.Fakat senin bahsettiğin,bizim uzaktan sana yardım edebileceğimiz kadar basit değil. Tabiki yanında oluruz.Biz müslümanız en büyük silahımız duamız.Dua dua seninle oluruz.Burada sana fiili destekte gerek bence.Yanında sana yardımcı olabilecek,olay objektif bakabilecek büyükleriniz,akrabalarınız yokmu.
Bunların illaki senin ailenden olması gerekmez,eşinin annesi,babası ,abisi,amcası,vs..gibi...Tabi yardım ihtiyacınızın olduğunu varsayarak.Sorunu iki kişi çözemediğinde,acaba göremediğimiz bir düğüm varda bize yol gösterirlermi düşüncesiyle,yardım alabileceğiniz birileri yokmu.
Belki eşinizin psikolojik bir bunalım evresi olabilir,yuva yıkmak sizinde dediğiniz gibi kolay değil,istememekte haklısınız.
Bence,telefonlada olsa,ailenizden soğukkanlılığını koruyarak size yön göstereceğine inandığınız birine durumu bildirin.Türkiyeye dönene kadar saklamaktaki maksat,ayrıldığınızda mı öğrenecekler.
Nacizane benim ilk aklıma gelenler bunlar.
Rabbim Yar ve Yardımcın olsun,tez zamanda yuvanın toparlanmaı için hayırlı sebepler çıkarsın inşaallah.
Selam ve du ile

Allah razi olsun ablam..su an cok duygusalim cok zor durumdayim dua etmekten baska carem yok hersey Allahtan hayirlisini diliyorum. esim istemiyor kimseye soylememi anlatmami, zaten burada kimsem yok kendi anneme cok ihtiyacim var ama ona da izin vermiyor dediginiz gibi ayrildiktan sonra ogrenmelerini istiyor yani ben buradan gidince ki bugun yarin gitmemi istiyor iste zaten annesi ile yasiyoruz zaten su an annesinin yuzunede bakamiyorum.bilmiyorum herseye de hayir vardir ya Rabbim bununla siniyor beni..Allah razi olsun ablam en azindan bi duaniz bile gonlumu ferahlatti

C

cimen87

Geçmiş olsun kardeşim. Allah her şeyi hakkıyla bilen ve müminleri gözetendir.

Naçizane olarak;
Nebe Suresi'ni okumaya devam etmenizi, Duhan Suresi 25. ayetini {Kem terakü min cennatin ve u'yün} okumanızı, {Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbü'l-Arşi'l-Azim} ''Allah bana yeter,O'ndan başka hiç bir ilah yoktur,ancak O'na güvendim ve O, büyük arşın Rabbidir.'' duasını etmenizi, manevi sıkıntılardan kurtulmak için "Ya Fettah" zikrine devam etmenizi tavsiye edebilirim.

1000 Allah zikri hediyemdir. İnşallah, yardımcı olur.

Kaldı ki, her şey Allah'tandır. Sabredeceğiz, unutmayacağız ki dünya hayatı bir imtihan. Cenneti arzu edeceğiz. Resulallah'ın aile tavsiyelerine riayet edeceğiz.

Ne yazar Kur'an'da? ALLAH kuluna yetmez mi? Zümer, 36.

Selam ve dua ile kalınız.

Allah razi olsun.. tavsiyeleriniz icin dualariniz icin Allahtan baska gidecek kapim siginacak kimsem yok..Dediginiz gibi Allah bize yeter ve sabir, dunya icin aglamam belki kotu ama iste konu evlilik olunca oyle iste.Rabbim razi olsun sizden Allah kimseyi zor durumda birakmasin.

Sercan Demet

Kayıtlı Kullanıcı
Amin kardeşim amin.

Allah yar ve yardımcın olsun. İnşallah, her şey gönlünce olur.

Selametle, dua ile. Allah'a emanet olunuz.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt