Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

dualarınıza ihtiyacım var (1 Kullanıcı)

gözüyaşlı

Kayıtlı Kullanıcı
selamın aleyküm sevgili kardeşlerim ben bir müslüman olarak doğdum ama hiç müslüman olarak yaşamadım hep hataya hep zarara düştüm yaradanın yapma dediği bütün günahları işledim ama anladımki zarara düşen ben olmuşum sevgili kardeşlerim ben yaradan mevlama yalvardım tevbe ettim inşallahda birdaha o günlere dönmem sizlerden ricam bana dua edin bana dua edinki cehennem azabına uğrayanlardan olmayayım Allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun Allah bütün müslüman alemini korusun ve bizi onun rızasını kazananlardan eylesin.

K

KırıkTesti

Aleyküm Selam,
Hoşgeldiniz, üyeliğiniz hayırlı ve daim olsun. Rabbim hepimizi şeytanın ve nefsin şerrinden korusun. Hayırlı günler

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam canım kardeşim,

Hüzünlenme mahzun olma Allah Teala rahmetini bunca överken ondan övdüğünü dilemek biz kullarının en doğal hakkıdır.
Allahın Rasulune sahabisinden sordular en kıymetli ve en üstün olanımız kimdir diye,Buyurdu ki; ''İslamiyetten önce bir çok hata yaptığı halde hatasından vazgeçip islamı seçen kişi en çok sevaba erendir,çünkü işlediği hataları tövbesinden sonra kendisine sevap olarak geri döner '' Hz.ömer bu sözleri duyunca şöyle dedi ''Müslümanların en çok sevabı olan benim '' Sahabi hazretlerinden bazıları bu lafına kızdılar ''Nasıl olur sen ALLAH ın Rasulunu öldürmeye giderken senden önce 39 kişi müslüman olmuştu '' derler, evet der Hz. Ömer üzüntü ile ''işte O ALLAH Rasulunu öldürmeye giden Ömer her türlü hata yı yapmış günahı işlemiz bir Ömer olmakla günahı sevabına çevrilince sizden o sebeple daha çok sevap sahibi olan Ömerdir'' diye konuşur.
Demekki kardeşim bizlere sunulan bu büyük mükafatlar ne büyük rahmettir,yeterki tövbemizde sadık olalım yeterki Rabbimizi sevelim.
Senin hayatında açılan bu yeni sayfada ebedi mutluluğa sevdiklerinle ulaşman için ALLAH TEALA ya duacıyım,ALLAH yar ve yardımcın olsun...

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm Selam kardeşim
Burası güzel bir aile
Değerli kardeşlerimizin kıymetli ve hayırlı paylaşımların olduğu huzur dolu bir yuva...
Allah c.c. bütün kardeşlerimden razı olsun İnşallah..
Ailemize Hoşgeldiniz ..
Üyeliğiniz hayırlı ve daim olsun İnşallah..
Hepimizin nefsi var kardeşim hepimizin hataları günahları var..
Ne mutlu ki tövbe kapısı kapanmadan bu kapının farkındayız...
Çok şükür...
Rabbim c.c. cümlemizi hakkıyla tövbe edip huzurunda beratte erenlerden eylesin..
Bu hayatımızı her daim O'nun c.c. rızası doğrultusunda yaşamamızı nasib etsin..
Biz aciz kullara Allah c.c. çok büyük nimet nasib etmiş..
Duayı dilimize gönlümüze vermiş..
hepimizin her daim duaya ihtiyacı var...
Bütün kardeşlerim gibi sizde dualarımdasınız inşallah..
Allah c.c. izniyle herdaim dualarında yer almak ve dualarda buluşmak duasıyla..
Selametle kalınız...
Allah c.c. emanet olunuz..

Ey Kalpleri evirip çeviren Allah'ım! Kalbimi dininde sabit kıl.

Amin..Amin...Amin....

leyla-1

Altın Üye
selamın aleyküm sevgili kardeşlerim ben bir müslüman olarak doğdum ama hiç müslüman olarak yaşamadım hep hataya hep zarara düştüm yaradanın yapma dediği bütün günahları işledim ama anladımki zarara düşen ben olmuşum sevgili kardeşlerim ben yaradan mevlama yalvardım tevbe ettim inşallahda birdaha o günlere dönmem sizlerden ricam bana dua edin bana dua edinki cehennem azabına uğrayanlardan olmayayım Allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun Allah bütün müslüman alemini korusun ve bizi onun rızasını kazananlardan eylesin.
Amin
Aleyküm Selam kardeşim hoş geldiniz üyeliğiniz hayırlı ve daim olur inşallah. Allah yar ve yardımcınız olsun kardeşim Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin Rabbim.
Selam ve dua ile selametle kalınız.

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Hoş geldin kardeşim.Ne mutlu sana tövbe etmişsin,Rabbım affedecektir inşaallah.
Yeterki günahlara tekrar dönme.
İmanın koruyucusu ameldir kardeşim.Yani ibadetlerini öğren ve yapmaya başla.
Mesela namaz surelerini öğren,namazın kılınışını öğren ve uygula inş.

HilserSeN

Kayıtlı Kullanıcı
Pisman olmussun kardes ..Sen hayatını helal sınırları cercevesinde yasa Haramdan uzak duR ...Allah yardımcın olsun

ahde

Kayıtlı Kullanıcı

hosgeldiniz2md6.jpg

"Ey Rabbimiz, bizi doğru yola ilettikten sonra kalplerimizi (Haktan)

saptırma. Bize kendi cânibinden bir rahmet ver. Süphesiz bağışı en çok
olan Sensin Sen."

gözüyaşlı

Kayıtlı Kullanıcı
Allah cümlenizden razı olsun kardeşlerim ne güzel sözler söylemişsiniz ne mutluki bana hiç tanımadığım insanlardan böyle güzel sözler işittim.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşim
ne mutlu ki pişman olup bi adım atmışsın
Rabbim yardımcın olsun
dinimizi hakkıyla yaşayan insanlarda eylesin bizleri...hoşgeldin aramıza:)

gözüyaşlı

Kayıtlı Kullanıcı
birde arkadaşlar birşey sorucam nefsi terbiye için neler yapmam lazım nasıl anlatsam sanki dizginleri kopmuş bir atı düşünün nereye gideceğini sapıtmış ben bu dizginleri nasıl tutupta bu atı sakinleştiririm.????

Umut_Yolcusu

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tansu-gamzem.tr.gg
AMİN...
Ve aleyküm selam,
Hoşgeldiniz,
Üyeliğiniz daim olur inşALLAH,
Rabbim cümlemizin günahlarını affetsin... (AMİN)

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
birde arkadaşlar birşey sorucam nefsi terbiye için neler yapmam lazım nasıl anlatsam sanki dizginleri kopmuş bir atı düşünün nereye gideceğini sapıtmış ben bu dizginleri nasıl tutupta bu atı sakinleştiririm.????

Esselamu aleykum,

Kıymetli kardeşim nefsimizi en iyi terbiye yolu ALLAH c.c Hazretlerinin Emir ve Yasaklarını bilmek ve uygulama yoluna gitmektir,zaman zaman aksaklıklar olsa da yinede Uygulama hususunda samimi olursak HAK TEALA anne ve babamızdan kat kat fazla rahmet ettiği ve sevdiği için bizleri lütfun dan bizlere yardım ediyor.

Namazlarımızı doğru ve vaktinde edasına uygun olarak kılmaya başlayalım,Kur-an ı Kerim okumayı bilmiyorsak hemen okumayı öğrenmeye başlayalım,Efendimiz s.a.v e çokca salavat getirelim,imkanımız oluyorsa Pazartesi ve Perşembe günleri oruç tutalım dini ve faideli ilimler öğrenelim ve Veli zatların kitaplarını okuyalım zor gibi gelsede bu saydıklarım zamanla beden ve beyin alışıyor bu vesile ile nefsi terbiyede büyük yol kat ediyorsun.

Selametle kalınız...

esmer_şeker

Kayıtlı Kullanıcı
Hoşgeldin kardeşimm..
.rabbim tövbeni kabul etsin ve birdaha tövbenden dönmemen için sana kuvvet versin...
Nefis şeytan bunlar çok tehlikeli...insan hayatının her anında bu iki tehlikeye düşebilmekte...
Benimde oluo zaman zaman ...zayıflıklarım benimde çok fazla..
Rabbim affettiklerinden eylesin ve bundan sorasını hakkıyle yaşamayı nasip eylesin..

Rabbim kendine layık kul..peygamber efenndimize yakışır ümmet eylesiinn...

ozmo

Kayıtlı Kullanıcı
a.s hoşgeldiniz kalıcı olmanızı umit ediyoruz herkesin duaya ihtiyacı var

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle aramıza hoşgeldin kardeşim.
Yüce Rabbımız:''La teknatuv min rahmetillah'''Allahın rahmetinden ümidinizi kesmeyin.Buyurmaktadır.
Ne güzel tövbe etmişsiniz,Rabbımda kabul etmiştir inşaallah,birdaha günaha döndirmesin sizleride,bizleride inş.

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm selam kardeşim...
RABBİM bizleri nefsin ve şeytanın şerrinden korusun inşaallah...
Selam ve dua ile,RABBİME emanet ol...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt