Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DUA Ediyorum Öyleyse Varım (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Dua ediyorum, öyleyse varım

Küçük çocukların çok sevdiğim bir halleri vardır.

Kendilerinde olmayan, ama çok istedikleri bir şeyi anlatmak için, o minicik ellerini birleştirir, omuzlarını büzer ve boş avuç içlerini uzatıp göstererek “yok” derler. Onların tertemiz dünyalarında, “yok”u anlatmanın en sade, en etkili ve en samimi şekli, boş avuç içlerini kaldırıp göstermektir.

“Bak ellerim bomboş. Bak ellerimde hiçbir şey yok” demektir bu.

Ne vakit, dua etmek için Rabbime ellerimi kaldırsam ve isteklerimi dile getirmeye başlasam, aklıma çocuklar gelir. Boş avuç içlerini göstere göstere “yok” diyen çocuklar…

“Allah’ım” derim. “Rabbim! Bak ellerim bomboş. Ellerimde hiçbir şey yok. Ellerimde bir tek “yok” var. Ve ben, yoktan var ettiğin bu ellerle, Senin sonsuz keremine el açmaktayım. Çünkü ben de var yok; Sende yok yok.”

Elimde tek var olan “yok” ile, sonsuz kerem sahibi bir Rabbin dergahında dua ederken ve arzularımı O’na arz ederken, elimdeki “yok,” sahip olduğum en büyük hazine olur, anlarım.

Zaafımdan büyük bir kuvvet, aczimden, büyük bir kudret, fakirliğimden zenginlik çıkar, görürüm.

Ve ellerimdeki yegane var olan “yok” ile geldiğim Rabbimin huzurunda, O’nun sonsuz hazinelerinden dilerken, Descartes’in o meşhur sözünden çok daha esaslı bir hakikatı, bütün kâinata duyurmak isterim:

“Dua ediyorum, öyleyse varım!”

Yok bildiklerim senin nazarındadır
Yitirdiklerim senin katındadır
Bitirdiklerim senin yanındadır
Unuttuklarım senin hatırındadır
Unutulmuşları sonunda sen anarsın
Gidene de kalana da Varis sensin
Ebedi kavuşmaklar ver bana

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Dua ediyorum, öyleyse varım!”

selamaleykum
cok guzel ve anlamlı
madem kı dua edıyoruz varız elbett
allah razı olsun
allaha emanet ol
selam ve dua ıle

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm Hafize annem.
Çok güzel bir paylaşımdı. Emeğinize sağlık. Allah c.c razı olsun.
Dualarla ehemmiyetimiz var ise, dua ediyoruz; öyleyse Hak katında önemliyiz.. Dua etmeyi nasip eylediği için dahi, hamd borçluyuz Rabbimize..Dua ediyoruz, öyleyse kuluz... Beğeniyle okudum Hafize annem.. Descartes'in yüzyıllar önce söylediği söz, bu kelime değişikliğiyle daha bir anlamlı oldu gibi geldi bana:).. Dualarımızın kabul olması duasıyla Rabbimize emanetsiniz inşallah.

al_muallim

Kayıtlı Kullanıcı
Elhamdülillah ne güzel bir bakış ne güzel bi örnek...ALLAH(c.c.) insanı yaratılanların bu nedenle üstünü kılmış... gördüklerinden delil alsın düşünsün ibret edinsin ve en yüksek tabakalara çıksın diye en büyük nımet olarak aklı vermiş çok şükür... gerçekten çok güzel bi paylaşım dı...Yüce RABBİMİZ inşallah bizi her daim bu en içten ve samimi duygularla rızıklandırsın ve PEYGAMBERİMİZİN şefaatinden bizi ailemizi tüm mümin kardeşlerimizi mahrum etmesin ve bizi sefiller taifesiyle haşr etmesin ...AMİN...Dualarınızı eksik etmeyin...

Rabia-Adeviye

Kayıtlı Kullanıcı
Dua insanin varligindaki ilahi gücün ortaya çikartilmasıdır,
insan, tam bir konsantrasyon ile dua edebildigi anda, pek çok imkânsizmis gibi görünen seyin gerçeklestigini farkedebiliyor.Rabbim tüm dualarımızı hayra çevirsin ve kabul etsin inşallah...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Dua ediyorum, öyleyse varım!”

selamaleykum
cok guzel ve anlamlı
madem kı dua edıyoruz varız elbett
allah razı olsun
allaha emanet ol
selam ve dua ıle

ALEYKÜMSELAM GÜLNİSA fakir ve kalbi kırık bir yolcu olan bizler, Allah?ın sonsuz rahmet ve merhametinin dergâhında, her zaman, her halimizde ve her müşkilimizde dua edelim.
Çünkü ?var? olduğumuzu bize dualarımız söyler.
Çünkü, kim olduğumuzu bize dualarımız hatırlatır.
Biz, Allah?ın kendilerine yazık eden kullarıyız. Ama O?nun rahmetinden de ümidimizi asla kesmeyiz. SELAM VE DUA İLE :evet

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Hafize annem.

Çok güzel bir paylaşımdı. Emeğinize sağlık. Allah c.c razı olsun.
Dualarla ehemmiyetimiz var ise, dua ediyoruz; öyleyse Hak katında önemliyiz.. Dua etmeyi nasip eylediği için dahi, hamd borçluyuz Rabbimize..Dua ediyoruz, öyleyse kuluz... Beğeniyle okudum Hafize annem.. Descartes'in yüzyıllar önce söylediği söz, bu kelime değişikliğiyle daha bir anlamlı oldu gibi geldi bana:).. Dualarımızın kabul olması duasıyla Rabbimize emanetsiniz inşallah.

ALEYKÜMSELAM ALİYE Boyun büktüğümüz ve avuçlarımızdaki ?yok? ile geldiğimiz bu rahmet kapısında, duamız olmasa, neyimiz var.
Boyun büktüğümüz ve avuçlarımızdaki ?yok? ile geldiğimiz bu dergâhta, duamız olmasa, hiçbir şeyimiz ?yok?, duamız olmasa, değerimiz ?yok?...
Biz dualarımızla ?var?ız. Çünkü biz, ?İsteyin vereyim? buyuran bir Rabbi Rahim?in, ?yok?tan başka ?var?ı olmayan fakir kullarıyız.
Ve bizim ellerimizde ?yok?tan başka ?var? yokken; hazinesinde ?yok?tan başka ?yok? bulunmayan bir Rabbimiz var. ?Madem O var, öyleyse herşey var.?A.E.O:evet

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Elhamdülillah ne güzel bir bakış ne güzel bi örnek...ALLAH(c.c.) insanı yaratılanların bu nedenle üstünü kılmış... gördüklerinden delil alsın düşünsün ibret edinsin ve en yüksek tabakalara çıksın diye en büyük nımet olarak aklı vermiş çok şükür... gerçekten çok güzel bi paylaşım dı...Yüce RABBİMİZ inşallah bizi her daim bu en içten ve samimi duygularla rızıklandırsın ve PEYGAMBERİMİZİN şefaatinden bizi ailemizi tüm mümin kardeşlerimizi mahrum etmesin ve bizi sefiller taifesiyle haşr etmesin ...AMİN...Dualarınızı eksik etmeyin...

DÜŞÜNÜYORUM ÖYLEYSE VARIM.Descartes

AMA EN GÜZELİ DUA EDİYORUM ÖYLEYSE VARIM.VARIM ÇÜNKÜ DUALAR YALNIZCA ALLAH'A YAPILIR.ÖYLEYSE BİZ HALA BİZİ YARATAN YÜCE RABBİMİZİ BİLİYOR VE ONU HALA HATIRLIYORUZ.ALLAH MUHAFAZA YA UNUTSAYDIK.ALLAH BİZİ KENDİNİ UNUTTURMASIN.KENDİNİ UNUTAN KULLARINDAN EYLEMESİN.
DUALARDA BULUŞMAK ÜMİDİ İLE DUALARINADA AMİN :evet
ALLAH'A EMANET OLUNUZ

image.php

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Dua insanin varligindaki ilahi gücün ortaya çikartilmasıdır,
insan, tam bir konsantrasyon ile dua edebildigi anda, pek çok imkânsizmis gibi görünen seyin gerçeklestigini farkedebiliyor.Rabbim tüm dualarımızı hayra çevirsin ve kabul etsin inşallah...

DUA YALVARIŞ CENABI ALLAHA YALVARIŞ MEDET ONDAN ISE ELLER BOŞ DÖNMEZ HİC BIR VAKİT DUALARDA BULUŞMAK DILEGİYLE
gul.gif

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
dua ediyorum,öyleyse varım...
ALLAH RAZI OLSUN...

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı

ellerine saglık hafize abla.
çok güzel ifade etmişsin.
selametle

müslim88

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel olmuş ablacığım ellerine sağlık Allah a emanet ol

nevin2007

Kayıtlı Kullanıcı
Hafize Kardeşim Böyle Anlamli Bir Dua Için Kim El Açmazki...allah Için Açilan Ellerimizi Mevlam Boş çevirmesin.amin.allah Razi Olsun.a.e.o. Kardeşim.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel olmuş ablacığım ellerine sağlık Allah a emanet ol

Gayesi odur ki, şu hayatın dağlarvari dalgaları arasında, kırık bir tahta parçası üzerinde, fakir ve kalbi kırık bir yolcu olan bizler, Allah?ın sonsuz rahmet ve merhametinin dergâhında, her zaman, her halimizde ve her müşkilimizde dua edelim.
Çünkü ?var? olduğumuzu bize dualarımız söyler.
Çünkü, kim olduğumuzu bize dualarımız hatırlatır.
Biz, Allah?ın kendilerine yazık eden kullarıyız. Ama O?nun rahmetinden de ümidimizi asla kesmeyiz.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Hafize Kardeşim Böyle Anlamli Bir Dua Için Kim El Açmazki...allah Için Açilan Ellerimizi Mevlam Boş çevirmesin.amin.allah Razi Olsun.a.e.o. Kardeşim.

Boyun büktüğümüz ve avuçlarımızdaki yok ile geldiğimiz bu rahmet kapısında, duamız olmasa, neyimiz var.
Boyun büktüğümüz ve avuçlarımızdaki yok ile geldiğimiz bu dergâhta, duamız olmasa, hiçbir şeyimiz yok?, duamız olmasa, değerimiz yok...
Biz dualarımızla varız. Çünkü biz, İsteyin vereyim? buyuran bir Rabbi Rahim?in, yoktan başka varı olmayan fakir kullarıyız.
Ve bizim ellerimizde yoktan başka var yokken; hazinesinde yoktan başka yok? bulunmayan bir Rabbimiz var. Madem O var, öyleyse herşey var.SELAMETLE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt