Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dua edenin ''Rabbim'' demesi (1 Kullanıcı)

Cileli54

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun bu güzel paylasiminizdan dolayi

fatma3838

Kayıtlı Kullanıcı
Selamınaleyküm kardeşlerim. Ben çok pişmanlık duyduğum birşey yaptım. Geçenlerde biriyle çalışmaya karar verdim.Allah'a dua ettim Allahım hayırsızsa bana rüyamda göster diye. O gece bir rüya gördüm. Rüyamda bir hastanede yatıyordum ölü gibi beyaz çarşafın içinde ve gözlerimden kanlı yaş geliyordu. Sonra hastaneden çıkıyordum ve kulağımda takılı olan altın küpenin tekini kaybediyordum. Nişanlımda o işi almamamı içine sinmediğini söylemişti. Ben rüyayı bundan etkilendiğim için gördüm sandım ve işi aldım. Meğer adam dolandırıcıymış ve paramı dolandırdı. Bunu yaşadıktan sonra ben Allahımdan çok utandım. O'na dua ettim ve bana gösterdiği yola uymadım. Çok utanıyorum çok. Allahım beni affet bundan sonra Allaha el açtığımda bana ne yol gösterirse ona uyucam. Kendimi günaha girmiş hissediyorum.

YuZaRSiF

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimiz her zaman bizimledir. Emeğinize sağlık

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
O'nu çağırmanı sağlayan dert, Dünya saltanatından daha iyidir. Dertsiz dua soğuktur. Dertliyken yapılan dua ise gönülden kopar...

Allah razı olsun gönlünüze bereket Selam ve dua ile...

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Kulundan Ne Zaman Razı olur?

Bir talebe hocasına,

- Kul Allah Teala'nın kendisinden razı olduğunu bilebilir mi? diye sordu
Hocası,
- Bilemez, bunu nasıl bilsin ki, Allah'ın rızası gayba ait birşeydir! dedi .
Talebe,
- Hayır, bilebilir!dedi.
Hocası,
- Nasıl? diye sordu,
Talebe,
- Ben kalbimin Allah'tan razı olduğunu görürsem, bilirim ki O da benden razıdır! diye cevap verdi.
Bunu işiten hocası,
- Ey genç güzel ve doğru söyledin! dedi .

Kul Yüce Allah'tan razı olursa, Rabbide ondan razı olur. Kulun aynası ve şahidi kalbidir. Herkes kalbine bakmalı. Kul kalbinde Rabbine ne kadar hürmet ediyor ve onu yüceltiyorsa, kendiside, Hak katında o derece değerlidir.

Dilaver Selvi, Semerkand Yayınları

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt