Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dua almaya bakın (1 Kullanıcı)

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
Vaktiyle bir ateşperest, oğlunu evlendirmektedir. Düğün günü çok koyun ve inek kesilir. Et kokuları mahalleyi sarar. Ancak evin bitişiğinde, Müslüman,
dul bir kadın, dört yetimiyle yaşamaktadır. Hepsi de günlerdir açtırlar. Kadıncağız, düğün evinin kapısını çalıp, 'ateş' ister. Ancak maksadı başkadır.
“Belki yemek verirler” diye gitmiştir. Adam, kadının niyetini anlasa da, bir şey vermez. Kadıncağız, bir daha gidip 'ateş' ister. Yine eli boş döner.
Üçüncüde yine öyle. Ama ne olur bilinmez, bu defa acır kadına. Hallerini anlamak için dehlize iner ve dayar kulağını bitişik evin duvarına ve dinler.

Yetimcik, annesine yalvarıyor:
— Anneciğim, ne olur bir daha git. Belki bu sefer bir şey verirler.

Kadın ağlamaklıdır:
- Üç defa gittim yavrum! Artık utanıyorum.

Adam bunu duyar. Kalbi sızlar. güzel bir 'Sofra' hazırlatıp, gönderir evlerine. Ve dehlize inip, dinler yine. Yetimlerin en küçüğü dua ediyor:
- Ya Rabbi! O nasıl bize ikram ettiyse, sen de ona ikram et! Onu imanla şereflendir!

Ardından;
- Âmiiiin! sesleri yükselir.

O anda, kalbi döner ateşperestin. Ve 'Şehâdet'i getirip imanla şereflenir. Nitekim Sadaka, belâyı önler. Ama dua, kaderi değiştirir! Buyurmuştur büyüklerimiz

Düşüncelerine dikkat et;
Sözlere dönüşüyorlar,
Sözlerine dikkat et;
Eyleme dönüşüyorlar,
Eylemlerine dikkat et;
Alışkanlıklarına dönüşüyorlar,
Alışkanlıklarına dikkat et;
Kişiliğine dönüşüyorlar,
Kişiliğine dikkat et;
Kişiliğin kaderin oluyor!'

Ya Rab! Bize halim bir ahlak, salim bir kalp, zarif bir huy, Gayur bir ilim, Salih bir amel, abid bir karakter, Muttaki bir gayret, Muhsin bir suret ver. Âmin…

Ya Rab! Kalpler senin kudretinde evirilip çevrilirken Bizim kalbimizi dinin üzere sabit kıl.

Amin

ahser

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel gerçekten hayatta hepsi yaşanıyor allah bizi doğru insanlarla doğru yolundan çevirmesin amin.

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel gerçekten hayatta hepsi yaşanıyor allah bizi doğru insanlarla doğru yolundan çevirmesin amin.
amin kardeşim.en kötüsü de o.iyi olup son anda dönmek.Rabbim bizi bundan muhafaza eylesinn.
Allah a emanet olun..

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim...
emeğine sağlık.RABBİM celle celalühü razı olsun...
selam ve dua'ile...

MEVA_İSLAM

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rab! Bize halim bir ahlak, salim bir kalp, zarif bir huy, Gayur bir ilim, Salih bir amel, abid bir karakter, Muttaki bir gayret, Muhsin bir suret ver. Âmin…

Ya Rab! Kalpler senin kudretinde evirilip çevrilirken Bizim kalbimizi dinin üzere sabit kıl.

Amin

AMİN ECMAİN İNŞ ALLAH RAZI OLSUN SELAM VE DUA İLE

Kaim

Yasaklı Kullanıcı

ECMAİN İNŞ ALLAH RAZI OLSUN SELAM VE DUA İLE

AMİN ecmain olsun

Cileli54

Kayıtlı Kullanıcı
Rabb'im bu hallerin hicbirine dücar etmedigi halde,daha neyin pesindeyiz acaba.

ALLAH'im cümle din kardeslerimize her yönüyle uyanmak nasip etsin,

Sizden de razi olsun insALLAH

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm tatlım emeğine sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş RAbbim razı olsun, selam ve dua ile..

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı

Amin

AMİN ECMAİN İNŞ ALLAH RAZI OLSUN SELAM VE DUA İLE
bu güzel duaya yürekten bir amin demekten başka birşey kalmıyor bilere de .Allah da senden razı olsun inşallah güzel kardeşim

H

hado77

selamün aleyküm

ALLAH(cc) Razı olsun. bu aralar biraz duygusallaştım böyle hikayeler beni baya bir derinden etkiliyor. inşaallah ALLAH(cc) imanda bizleri daim kaim eyler.

ALLAH(cc) bizlerden razı olsun.

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm

ALLAH(cc) Razı olsun. bu aralar biraz duygusallaştım böyle hikayeler beni baya bir derinden etkiliyor. inşaallah ALLAH(cc) imanda bizleri daim kaim eyler.

ALLAH(cc) bizlerden razı olsun.
ve aleyküm selam.
ne güzel kardeşim.sizin adınıza sevindim.
Allah için gözden akacak bir damla gözyaşı bile ne güzelliklere vesile oluyor.
Allah a emnaet olun.
selam ve baki dua ile..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt