Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Doyulur mu Muhammed’e, doyulur mu can Ahmed’e (1 Kullanıcı)

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Bir mektebe oldu ki mudavim
Allah idi zatına muallim

Enes b. Malik der ki: ”Rasulullah’ın (sav) elinden daha yumuşak bir ipeğe elimi sürmedim. Rasulullah’ın (sav) kokusundan daha güzel bir koku, misk veya anber koklamadım.”

Hz. Enes der ki: “Bir gece Medine halkı korkmuştu. Bir grup insan, duydukları sese doğru gitti. Peygamberimiz’i (sav) sesin geldiği yerden dönerken gördüler. O, herkesten önce geldiği tarafa koşmuştu. Gelenlere: “Korkulacak bir şey yok!.. Korkulacak bir şey yok!.. diyordu.

Bizans İmparatoru, Ebu Süfyana:

“Muhammed Peygamberlik iddiasında bulunmadan önce siz O’nu yalancılıkla itham ediyor muydunuz? diye sormuş; Ebu Süfyan:

“Hayır" diye cevap vermişlerdi.”

Âyinedir bu âlem, her şey Hak ile Kaim

Mir’atı Muhammed’den, Allah görünür daim.

Halid ibni Mihran (ra) buyurmuş ki: “Babam ne zaman yatağına girse “Peygamber (sav) Efendimizi ve Sahabi Kiram hazretlerini o kadar anlatırdı ki:

“Ya Rabb’i yüreğim inceldi de inceldi. Dayanamıyorum artık ayrılığa” der, uykuya teslim olana kadar yalvarır yakırırdı.

Bilali Habeşi (ra) vefat ederken, hanımı üzüntüsünden ağlıyordu. Bilal (ra) hazretleri buyurdular ki, “Yarın dostum, canım Muhammed Mustafa’ya (sav) ve O’nun ashabına kavuşacağım, merak etme, ağlama, hatta benim sevindiğim gibi sen de sevin”.

Rasulullah bir hadisinde “Benim Kur’an’da yedi ismim vardır.”

“Muhammed, Ahmet, Yasin, Taha, Müzzemmil, Müddessir, Abdullah”

Peygamberimizin kitaplarda geçen 400 ismi vardır.

El Hatem, El Halim, El Hanif, El Halis, EzZakir, Abdulkadir, El Fatih, El Faruk, El Muallim

Ebu Hureyre’den

Allah’ın Rasulu buyurdular ki:

“Beni göklere çıkardıkları zaman, hiçbir yere uğramadım ki, onda “Muhammed Allah’ın Rasulü” yazılı olmasın...” Ebu Bekir’in adı benim ardımda yazılıydı”.

Halid ibni Velid Allah Rasulu’nun güzelliğinden bahsederken: "Gönderilen, gönderenin kadrince olur. Gönderen Allah olduğuna göre gönderdiğinin şanını hayal edebilirsin.”

İmamı Kurtubi:

"Allah Rasulünün güzellikleri bize tamamiyle gösterilmemiştir. Gösterilmiş olsaydı, gözlerimiz O’na bakmaya takat getiremezdi.”

Enes Bin Malik diyor ki:

"Allah, hiç bir Peygamber göndermemiştir ki yüzü ve sesi güzel olmasın. Bu hal peygamberimize kadar böyle devam etmiştir. O’nu da yüzde ve seste en güzel olarak gönderdi.”

Enes b. Malik:

"Allah Rasulu’nun hizmetlerinde on yıl bulundum. Hiç bir defa bana “öf!.” demediler... Hiç bir defa da “niçin yaptın?” veya “niçin yapmadın?” hitabına maruz kalmadım.

Allah Resulu’ne muhabbet o derecedeydi ki, bir gün mescitte dizlerini dikmiş ve elleriyle onları kavramış olarak otururlarken kendilerini gören bir kadın korkudan bir müddet kendilerine gelemedi. Allah Rasulü yumuşak ve gönül çekici hallerine rağmen heybetleri o derecedeydi ki, kendilerini ani olarak gören bir kimse, korku ve hayretten çarpılır gibi olurdu.

Allah’ın Rasulu sahabileriyle düşüp kalkar, onlarla söyleşip halleşir, işleriyle ilgilenir ve yavrucakları dizine alırken, zahirleri bütün bunlarla meşgul, fakat batınları melekler alemine nazırdı."

(İmam Kastalani: Gönül Nimetleri “El Mevahibül Leidüniyye” B. D. yy.)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm. Allah razı olsun kardeşim.. Mevla ü Teala ecrinizi, Efendimizin sav. şefaatine nail olmakla versin inşaAllah. selametle kalın.. B)B)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.ALLAH razı olsun.

B)B) AHMET MUHAMMED MUSTAFA

KURBAN OLAYIM BEN SANA B)B)

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
amin! Sizden de Allah razı olsun , Kıyamette O Güzeller Güzeli Yüzünü görmeyi nasib eylesin! Hz. Muhammede binbir salatu selam olsun ve ala alihi ve sahbihi ecma'in.
Aşkınla yanmayı nasib eylesin cümlemize.

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatüh.
Allah razı olsun kardeşim,
Allah’a emanet olun,
Selam ve baki dua ile kalın.

motor1hr9.gif
kuranpf3.gif
atlxi8.gif

gif078tw8jw5.gif

Kedi, Aslangiller familyasındandır. Ama 40 tane Kedi bir araya gelse, bir tane Aslan etmez.

nurluyol2

Kayıtlı Kullanıcı
Tüm kitli işleri açan selevati şerife

Tüm kitli işleri açan selevati şerife

FATİH SIGRASI ALLAHÜMME SALLİVE SELLİMVE BARİKALASEYYİDİNAMUHAMMEDİNİL FATİHİLİMA UĞLİGA VELHATİMİ LİMA SEBEGA NASİRİLHAGGİ BİLHAGGİ VELHADİ İLASIRADEKEL MUSTAĞİMİ VEALA İLAHİHAĞĞİGADRİHİ VE MİKDARİHİL AZİM bu selevati şerife kuranıkerimi 6 kere hatmetmiş sevabı verilir ve her türlü kitli olan birtürlü düzelmeyen işler için günde 41 kere okunur cübbeli hocamızın sohbetinden o kaynaksız sohbet yapmaz biliyorsunuzdur

harded

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun ANAM BABAM SANA FEDA OLSUN EY MUHAMMED(SAV)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt