Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dost (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Dost,dost ve yine dost!..
Nasıl kimselerle dostluk kurmuş,ahbaplık etmişin bir düşün.....
seni neye yönlendiriyor,ne tarafa yüzünü çeviriyorlar?..
_İnsanın dini dostu üzerinedir...mealindeki hadisin ikazı neyi ifade etmektedir....
''Dost''deyip geçme...dost öylesine tesirlidir ki,senin kendi tercihlerin tesirsiz kalabilir,bir de bakarsın ki dostunun felsefesi seni de etkilemiş,hayat anlayışı sana da tesir etmiş,sen de onun gibi yaşamaya,onun gibi düşünmeye yönelmişsin....
Yani sen de onun dini üzerine olmuşsun sanki.....
Bunun için ikaz ediyor Kainatın Efendisi:
_İnsan,dostunun dini üzeredir....

Şimdi tefekkür sırası
_Kimleri dost ediniyor,kimlerle sohbet ediyoruz.Dostlarımız bizi neye yönlendiriyor,neleri alemine misafir ediyorlar?
Dünya dostlarımı dostlarımız,ahiret dostlarımı.....

kasirga

Kayıtlı Kullanıcı
"dostunu Soyle Sana Kim Olduğunu Soyleyeyim."
"arkadaş Adamin Aynasidir."

Kimisi Seni Hakka Götürür Kimisi Seni Haktan Döndürür. Iyi Seçmek Lazim Arkadaşlari.
Hayatim Boyunca Rabbime Hep Bana Senin Yolunda Olan Inançli Insanlarla Beni Arkadaş Kil Diye Dua Etmişimdir. Rabbime şükürler Olsunki Hep Inançli Imanli Insanlarla Karşilaştirdi Beni.
Eğitim Hayatim Boyunca Hep Benimle Zit Görüşte Olan Insanlarin çoğunlukta Olduğu Yerlerde Bulundum Ama Hamdi Senalar Olsun Rabbimeki O çoğunluğun Içinden Az Da Olsa Benim Gibi Olanlari Bana Arkadaş Kildi. Din Adina Onlarla çok şey Paylaştik.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
"dostunu Soyle Sana Kim Olduğunu Soyleyeyim."
"arkadaş Adamin Aynasidir."

Kimisi Seni Hakka Götürür Kimisi Seni Haktan Döndürür. Iyi Seçmek Lazim Arkadaşlari.
Hayatim Boyunca Rabbime Hep Bana Senin Yolunda Olan Inançli Insanlarla Beni Arkadaş Kil Diye Dua Etmişimdir. Rabbime şükürler Olsunki Hep Inançli Imanli Insanlarla Karşilaştirdi Beni.
Eğitim Hayatim Boyunca Hep Benimle Zit Görüşte Olan Insanlarin çoğunlukta Olduğu Yerlerde Bulundum Ama Hamdi Senalar Olsun Rabbimeki O çoğunluğun Içinden Az Da Olsa Benim Gibi Olanlari Bana Arkadaş Kildi. Din Adina Onlarla çok şey Paylaştik.

Cahilin dostluğundan, alimin düşmanlığı iyidir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt