Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dönersen Kabul Edlirsin (2 Kullanıcı)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
İsrailoğulları içinde bir genç vardı.20sene Allah'a ibadet ettikten sonra,ibadetten vazgeçti,20senede isyan içinde olu.Sonra bir gün aynaya baktı.Saçlarında beyazlık gördü.Bu manzara ona bir ikaz oldu.Allah'a şöyle yalvardı;

-Ya ilahi!Sana 20 sene itaat ettim.Sonra dönüp 20 sene de isyan ettim.Acaba şimdi tevbe edip dönüş yaparsam ,yine beni kabul edermisin?
kendisine şöyle seslenildi:
-''Bizi sevdin,bizde seni sevdik.Bizi terk ettin,biz de seni terk ettik.Bize isyan ettin,sana mühlet verdik.Eğer tekrar bize dönersen ,yine seni kabul ederiz.''
(İmam-ı Gazali,ihya)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM, GÜNAHIM ÇOK AMA SENİN MERHAMETİN DAHA BÜYÜK.BENİM NAZARIMDA MERHAMETİN AMELLERİMDEN DAHA UMUT VERİCİDİR.

evrim84

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel bir paylaşım ALLAHIM doğru yoldan ayırmasın bizleri inşallah imanla göç etmeyi nasip etsin AMİİİİİİİİİİİİN

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm Ablaların harbisi can ablam,
Allah c.c senden ebeden razı olsun inşallah..Paylaşımın çok güzeldi..Rabbimize samimiyetle ve ihlasla rüc'u ettikçe, şanında affetmek olan Rabbimiz c.c bizleri kabul eyleyecektir inşallah..Allah c.c hepimizin rüc'usunu, hicretini kabul eylesin, Amin..Dualarımda daimsin canım ablam..Emeğine ve o engin gönlüne sağlık olsun inşallah..Rabbimize emanetsin..Selam ve baki dualar ile inşallah..B):H

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Ablaların harbisi can ablam,

Allah c.c senden ebeden razı olsun inşallah..Paylaşımın çok güzeldi..Rabbimize samimiyetle ve ihlasla rüc'u ettikçe, şanında affetmek olan Rabbimiz c.c bizleri kabul eyleyecektir inşallah..Allah c.c hepimizin rüc'usunu, hicretini kabul eylesin, Amin..Dualarımda daimsin canım ablam..Emeğine ve o engin gönlüne sağlık olsun inşallah..Rabbimize emanetsin..Selam ve baki dualar ile inşallah..B):H
Beni kovmaz diye kapına geldim
Affı boldur diye affına geldim
Tuttum günahımdan yüzüme perde
Kulluk edemedim lütfuna geldim
aleyküme selam ablasının birtanesi.inşallah aliyecim.Rabbimizin merhametinden hiç umudumuzu kesmeyelim.O affetmeyi sevendir yeter ki tevbe edelim.Allah senden de razı olsun.Allaha emanetsin hacı kardeşim:H

alptug

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm allah kimseyi doğru yoldan ayırmasın inşallah hayırlı günler

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
İsrailoğulları içinde bir genç vardı.20sene Allah'a ibadet ettikten sonra,ibadetten vazgeçti,20senede isyan içinde olu.Sonra bir gün aynaya baktı.Saçlarında beyazlık gördü.Bu manzara ona bir ikaz oldu.Allah'a şöyle yalvardı;

-Ya ilahi!Sana 20 sene itaat ettim.Sonra dönüp 20 sene de isyan ettim.Acaba şimdi tevbe edip dönüş yaparsam ,yine beni kabul edermisin?
kendisine şöyle seslenildi:
-''Bizi sevdin,bizde seni sevdik.Bizi terk ettin,biz de seni terk ettik.Bize isyan ettin,sana mühlet verdik.Eğer tekrar bize dönersen ,yine seni kabul ederiz.''
(İmam-ı Gazali,ihya)

selamun laeykum kardeşim.
RABBIM razı olsun çok güzel bir paylaşımdı.ALLAH kimseyi dogru yolu bulduktan sonra yine saptırmasın.amin.selametla.:T:T:T:T

zamannamaz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm;
Çok çok güzel bir paylaşım olmuş.
Allah razı olsun.

Rabbim sen bağışlayansın, merhamet edensin, lütufkarsın.Bizleri doğru yoldan ayırma, bizleri şaşırtma.GÜnahlarımızı bağışla,hatalarımızı karşımıza çıkarma, ayıplarımızıve korkularımızı ört.Amin.

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razi olsun sizden.
yuce rabbim dogru yolundan ayirmasin,sasirtmasin hic kimseyi insaallah..

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm;
Çok çok güzel bir paylaşım olmuş.
Allah razı olsun.

Rabbim sen bağışlayansın, merhamet edensin, lütufkarsın.Bizleri doğru yoldan ayırma, bizleri şaşırtma.GÜnahlarımızı bağışla,hatalarımızı karşımıza çıkarma, ayıplarımızıve korkularımızı ört.Amin.
Aleyküme selam kardeşim.Amin inşallah.Allah sizden de razı olsun.Rabbime emanet olun inşallah.:H

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHım bizim de günahımız çık YA RABBİ...ama yine senin kapındayız..günahlarımıza tevbe ediyoruz...KABUL eyle ya RABBİ...merhamet Kapılarını bizlere aç ya RABBİ..

MAHSUN KUL kardeşimizi ve diğer kardeşlerimizi SEVDİKLERİN zümresine dahil eyle YA RABBİ...

ALLAH razı olsun kardeşim...hayırlı günler...selametle...

nesrin_77

Kayıtlı Kullanıcı
Selam aleyküm.
Allah ( cc ) razı olsun.
Cenabı hak cümlemizi kendinden bir an bile uzaklaştırmasın inşallah.
Cümlemizi af edip bağışlasın.

BiZi BiZE BIRAKMA....

BiZi SENSiZ BIRAKMA...

BiZi SENSiZLiKLE SINAMA...

AF ET ALLAH'IM NE OLUR AF ET.....

(amin,amin,amin)

Allah' a ( cc ) ısmarladık.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt