Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Doğum Tarihinize Göre Renginiz! (1 Kullanıcı)

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
'Renk' deyip geçmeyin. Üzerinize giydiğiniz kıyafetin, oturduğunuz odanın duvarları,kullanmakta olduğunuz şeylerin ya da ev eşyalarınızın renkleri de kişiliğinizi etkiliyor.
Peki ya doğum tarihlerinize göre renkleriniz neler biliyor musunuz?

İşte doğum tarihinize göre renkleriniz ve kişilik özellikleriniz...

Renkler üzerine bilgi veren Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Huriye Kuruoğlu, "Renklerin oluşturduğu insanlar arası ilişki ve duygular insandan insana değişir. Yine de herkesçe kabul edilen hedefler ve ani etkileri (kendiliğinden oluşan etkileri) göz ardı edemeyiz. Örnek olarak portakal rengi bir yangını, günbatımını hatırlatır. Sonuç olarak, portakal rengi dinamizmi, gücü ve uyarımı simgeler, iletişim kurar, fikir verirler. Renkler fikirler uyandırır ve böylece duyguları yaratır ve bellekte çağrışımlar yapar” diyerek renklerin kişilerarası iletişimde de önemli olduğunu anlatıyor.

DOĞUM TARİHİNİZE GÖRE RENKLERİNİZ

23 ARALIK - 1 OCAK, 25 HAZİRAN - 4 TEMMUZ=Kırmızı

2 OCAK - 11 OCAK- 5 TEMMUZ - 14 TEMMUZ= Turuncu

12 OCAK - 24 OCAK, 15 TEMMUZ - 25 TEMMUZ= Sarı

25 OCAK - 3 ŞUBAT, 26 TEMMUZ - 4 AĞUSTOS= Pembe

4 ŞUBAT - 8 ŞUBAT, 5 AĞUSTOS - 13 AĞUSTOS= Mavi

9 ŞUBAT - 18 ŞUBAT, 14 AĞUSTOS - 23 AĞUSTOS= Yeşil

19 ŞUBAT - 28 ŞUBAT, 24 AĞUSTOS - 2 EYLÜL= Kahve

1 MART - 10 MART, 3 EYLÜL - 12 EYLÜL= Turkuaz

11 MART - 20 MART, 13 EYLÜL -22 EYLÜL= Bej

22 MART - 31 MART, 24 EYLÜL - 3 EKİM= Mor

1 NİSAN - 10 NİSAN, 4 EKİM - 13 EKİM= Lacivert

11 NİSAN - 20 NİSAN, 14 EKİM - 23 EKİM= Gümüş

21 NİSAN - 30 NİSAN, 24 EKİM - 11 KASIM= Beyaz

1 MAYIS - 14 MAYIS, 12 KASIM - 21 KASIM= Mavi

15 MAYIS - 24 MAYIS, 22 KASIM - 1 ARALIK= Altın

25 MAYIS - 3 HAZİRAN, 2 ARALIK - 11 ARALIK= Krem

4 HAZİRAN - 13 HAZİRAN, 24 HAZİRAN, 12 ARALIK - 21 ARALIK= Gri

21 MART= Siyah

RENGİNİZİ BULDUNUZ. SIRA ANLAMLARINDA...

KIRMIZI

Şirin ve sevgi doludur.. Genellikle neşeli ve hareketlidir ama arada mutsuz olduğu anlarda yok değildir. İnsanlarla iyi ilişkiler kurar, çekingenlik yapmaz.

MOR

Gizemli, çekici, anlayışlı, insanları etkilemeyi seven, asla bencil olmayan bir yapısı vardır. Arkadaşları arasında oldukça popülerdir. Gününün nasıl geçeceği belli olmaz, çünkü psikolojik durumu çok çabuk değişir.

KREM

Yarışma ruhuna sahip ve sportiftir. Kaybetmeyi asla sevmez ve çoğunlukla neşelidir. Güvenilir ve dışa dönüktür.
BEJ

Sakindir, ama hemen strese girebilir. Sezgileri güçlüdür ve çalışkandır, bencilliği hiç sevmez. Ayrıca merhametlidir. Arkadaşları için her türlü fedakarlığı yapar.

GÜMÜŞ

Hayal gücü yüksektir. Bu yüzden orijinal fikirleriyle ünlüdür. Utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenen ve yeni deneyimlere açık bir özelliği vardır. Kolay öğrenir.

GRİ

Çekici, hayat dolu, dost canlısıdır. Hayal gücü fazlasıyla yüksektir. Duygularını asla gizlemez, bazen bencil olur. Başkalarının gününü aydınlatır, doğru sözü doğru yerde söyler.

BEYAZ

Tutkulu ve hırslıdır. Bu yüzden çabuk kıskanır ve her şeye kolay tepki veremez. Asil bir ruhu vardır, takdir etmeyi de bilir. Bazen kendini diğer insanlardan farklı ve üstün görür.

YEŞİL

Her ortama ayak uydurur, kolaylıkla yeni insanlarla tanışır. Zarif, lüksü seven, kendine güvenen, sağlığına düşkün, kararlı, sabırsız ve başkalarını yönlendiren bir tiptir.

SİYAH

Sağlam yaratılışlı, cesur, güçlü, bağımsız ve girişkendir. Acıma duygusu pek yoktur. Bir karar almadan evveli uzunca bir süre düşünür, ayaklarını yere sağlam basar. .

ALTIN

Neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilir. Neşeli, adil ve dışadönüktür. İnsanları etkilemeye çalışmaz. Çok kolay huzursuzluğa kapılır.

ZEYTİN YEŞİLİ

Sakin ve yumuşak mizaçlıdır. Şiddeti sevmez, kavgadan her zaman uzak duru. Yerine göre davranmasını ve konuşmasını iyi bilir. Hassas, nazik ve neşelidir. Kıskançlıktan hoşlanmaz. Adalet duygusu gelişmiştir.

PEMBE

Her zaman yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışır. Diğer insanları korumayı ve onlara yardım etmeyi sever. Ancak zaman zaman olumsuz düşüncelere sahiptir.

KAHVE

Hareketli ve sportiftir. Başkalarını kendine yaklaştırmaz, kimseyle kolay kolay yakınlık kurmaz, kuramaz.

SARI

Abartısız, müşfik, cömert ve tatlı bir tiptir. İnsanlara güvenir, ilişkilerde önder olma ruhuna sahiptir. Asla altta olmayı sevmez. Başkaları için karar vermeye bayılır.

MAVİ

Kendine fazla güvenmeyen, gerektiği zaman cesur olabilen bir yapıya sahiptir. Artistik bir doğası vardır
Kalbinin sesini dinlemek yerine mantığını kullanmayı tercih eder.

LACİVERT

Dikkat çekici, zevkli, yaşamayı seven ve hayata bağlı bir tiptir. Genellikle yaptığı işe konsantre olmakta güçlük çeker.
Birisine kızdığı zaman çok zor affeder.

TURUNCU

Sorumluluğu ve uyumlu ilişkiler kurmayı sever. Bir şeye ulaşmak için çok çalışır, rekabetçidir. Arkadaşlık konusunda kimseye güvenmez, ancak doğru insanı bulunca ona sonsuza kadar güvenebilir.

TURKUAZ

Duyguları aniden ve kolay değişebilir. Genellikle yalnızdır. Seyahat etmeyi sever. Sadık ve iyi bir dinleyicidir, fakat anlatılanlara kolay inanır.

policdemo

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardesim sarı tam beni anlatıo yani..........

elmedja

Kayıtlı Kullanıcı
TURKUAZ

Duyguları aniden ve kolay değişebilir. Genellikle yalnızdır. Seyahat etmeyi sever. Sadık ve iyi bir dinleyicidir, fakat anlatılanlara kolay inanır.

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
GÜMÜŞ

Hayal gücü yüksektir. Bu yüzden orijinal fikirleriyle ünlüdür. Utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenen ve yeni deneyimlere açık bir özelliği vardır. Kolay öğrenir.

Tamda beni anlatmış yani...

asos1907

Kayıtlı Kullanıcı
BEJ

Sakindir, ama hemen strese girebilir. Sezgileri güçlüdür ve çalışkandır, bencilliği hiç sevmez. Ayrıca merhametlidir. Arkadaşları için her türlü fedakarlığı yapar.

tam ben....

S

_sümeyra_

ALTIN

Neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilir. Neşeli, adil ve dışadönüktür. İnsanları etkilemeye çalışmaz. Çok kolay huzursuzluğa kapılır.
aynı ben teşekkürler...

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler ... Mor Renk ....

Bende yazılarımda renk verirken en çok mor rengi tercih etmişim ..hayret !

Ellerinize sağlık...

whitelily

Kayıtlı Kullanıcı
ya bana bir sürü renk uyuyor. karmaşık bir yapım var demek ki:))) en çok turkuaz ve bej uyuyor ama rengim lacivert. ben çok sevmem ki laciverti hiç...

gul tanem

Kayıtlı Kullanıcı
benimki de altın
çoğu uyuyor
teşekkürler........

réyhæn

Kayıtlı Kullanıcı
sağolasın kardeşim ama ben 8 temmuzu göremedim. gören var ise gösteriversin.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
KIRMIZI

Şirin ve sevgi doludur.. Genellikle neşeli ve hareketlidir ama arada mutsuz olduğu anlarda yok değildir. İnsanlarla iyi ilişkiler kurar, çekingenlik yapmaz.
paylaşımınız için teşekkür ederim
<<B)>>

siyah peçe

Kayıtlı Kullanıcı
MOR

Gizemli, çekici, anlayışlı, insanları etkilemeyi seven, asla bencil olmayan bir yapısı vardır. Arkadaşları arasında oldukça popülerdir. Gününün nasıl geçeceği belli olmaz, çünkü psikolojik durumu çok çabuk değişir.
ben buymuşum:):)

volkankaya3575

Kayıtlı Kullanıcı
YEŞİL

Her ortama ayak uydurur, kolaylıkla yeni insanlarla tanışır. Zarif, lüksü seven, kendine güvenen, sağlığına düşkün, kararlı, sabırsız ve başkalarını yönlendiren bir tiptir.

aşk çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
KIRMIZI

gerçekten de uyuyor paylaşım için teşekkürler

huzunlu_gurbet

Kayıtlı Kullanıcı
TURKUAZ

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt