Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Doğru Yoldan Ayrilmamak (1 Kullanıcı)

salihagül

Kayıtlı Kullanıcı
Aylaklıktan ;başı boşluktan usanan ,bunun çıkar yol olmadığını anlayıp doğru yola gelmeye karar veren miras yedi bir adam ,ülkesinin kralına çıkıp doğruluktan ayrılmadan dürüstçe yaşamak için kendisine yol göstermesini ister .Kral adama ağzına kadar dolu bir fıçı zeytinyağı verir. bunu tek bir damla bile dökmeden şehrin bir ucun dan bir ucuna götürmesini bir damla bile dökerse boynunun vurulacağını sölyledi.Yanına da kontrol için iki gözcü verdi. Adamfıçıyı kralın buyruğuna uygun şekilde bütün gücünü dikkatini zekasını kullanarak bir damla bile dökmeden şehrin bir ucunu dolaşıp geri dönüp kralın huzuruna çıktı.Verilen görevi eksiksiz yerine getirdiğini söyledi.Kral adama sordu:şehirde ne gördün neye şahit oldun*o gün şehirde pazar kurulduğu her yerin iğne atsan yere düşmeyecek kadar kalabalık olduğu bir gündü buna rağmen adam şu cevabı verdi:Kralımucunda can kaygısı da bulunduğundanfıçıdaki yağı dökmemek için ölesine bir dikkat içindeydimki bir an bile fıçıdan gözümü ayırıp çevreye bakamadım bu nedenlede ne bir olaya şahit oldum nede kimseyi gördüm .kral bu dersten sonra gönül rahatlığı ile tavsiyesini yaptı:İŞTE YAPTIĞIN HER İŞTE SANA VERİLEN HERVAZİFEDE BÖYLE DİKKATLİ OLUR KENDİNİ İŞİNE VERİRSEN,ALLAH'INHER AN SENİ KONTROL ETTİĞİNİDE AKLINDAN ÇIKARMAZSAN,HİÇ BİR ZAMAN DOĞRU YOLDAN AYRILMAZSIN.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt